Argentína – Németország 0-4

Fokváros, Green Point Stadion.

Összefoglaló: Jól indult a mérkőzés, a harmadik percben a világbajnokság felfedezettjének titulálható Müller bólintott a hálóba – ez volt a Nationalelf 200. vébé gólja -, megadva ezzel egy jó meccs alaphangját.

A folytatásban feljavultak az argentinok, a második felvonás elején pedig az egyenlítés is benne volt Diego Maradona csapatának játékában, de egy elhalónak tűnő német támadást Müller a földön fekve megmentett, szöktetése és Podolski álompassza után Klose talált Romero kapujába, gólt szerezve ezzel a 100. válogatott meccsén.

Ez mintha megfogta volna Argentínát, egy kisszöglet után Schweinsteiger csinált bohócot a komplett dél-amerikai védelemből majd gólt lövetett Friedrich-el.

Az utolsó percekben Klose forgatta meg a kést az Albicelestében, így a vége kiütéses, 4-0-ás német siker lett.

Eredmény:
Argentína – Németország 0-4 (Müller 3., Klose 68., 89., Friedrich 74.)

Klose második gólja:

92. PERC: A meccs utolsó momentumaként Neuer védte Messi lövését, a vége 4-0-ás német siker lett!

89. PERC: Egy belöbbölt labdára érkezett teljesen egyedül a tizenegyes pont magasságában és a hálóba passzolt, ezzel már a mádosik gólját szerzi 100. válogatott meccsén, 0-4!

Müller helyett Trochowski a gyepen.

81. PERC: Kroos ha már beállt gondolta kiveszi a részét a gálameccsből, de távoli löketét Romero öklözte ki.

Argentína
Dia Maria helyetta sógor, Agüero a pályán.

74. PERC: Egy kisszöglet után Schweinsteiger cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd miután mindenkit becsapott, Friedrich elé tálalt aki nem hibázott, 0-3!

Pastore jött be Otamendi helyére.

68. PERC: Müller fektében szöktette Podolskit aki közel vitte az argentin kapuhoz majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Klosét, aki a 100. válogatott meccsét góllal ünnepli, 0-2!

GÓÓÓL 68’
Müller kaparta ki a gesztenyét, Podolski készítette elő.
SZABADRÚGÁS 67’
Tisztáztak a védők.

65. PERC: Di Maria idézte ismét Robbent, de Neuer magabiztosan fogta a próbálkozást.

SZÖGLET 64’
Messi, Argentína
Kibólintották.

63. PERC: Tévez lőtt messziről, Neuernek kellett figyelnie.

SZABADRÚGÁS 61’
25-ről a sorfalba.
LES 56’
Higuaín, Argentína
Egy paraszthajszállal lógott védője mögé.
Higuaín futott lesre.

48. PERC: Di Maria elképesztően jó lövése ment nem sokkal mellé. Harapósan jöttek ki az argentinok.

46. PERC: Egyik szakvezető sem cserélt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Németország
0-1-ről folytatódik a második felvonás.

Félidő: Hajtósan kezdtek a csapatok, majd a harmadik percben már gólt is láthattunk: Schweinsteiger szabadrúgása után az üresen maradó Müller csúsztatott Romero kapujába. Ezt követően is a németek diktálták a tempók, közel fél óra kellett, mire az argentinok is belelendültek.

Argentína a félidő hajrájára egyre jobb volt, de a németek kontrái életveszélyesek, jó második felvonásra van kilátás.

47. PERC: Vége az első felvonásnak, eddig Müller korai gólja a különbség.

46. PERC: Messi lőtt csúnyán fölé. Láthatóan a barca játékosa főszereplővé szeretne válni, de gólpasszal is hős lehetne, nem kell mindent ellőnie.

45. PERC: Egy perc hosszabbítás következik.

Rúgják egymást a felek rendesen:

SZÖGLET 44’
Romero kiöklözte.

44. PERC: Egy német kontra végén Müller elé került a labda, az eddigi egyetlen gól szerzője lőtt, de egy védőről szögletre pattant.

42. PERC: Mesut Özil lőhetett a tizenhatos előteréből ballal de csúnyán fölédurrantott.

SZÖGLET 41’
SZÖGLET 40’
Rodriguez, Argentína
Kisszögletet láthattunk.

39. PERC: Túlélték az utóbbi perceket a németek, ezt Podolski lövése jelezte aki jó 30-ról ballal vette célba a kaput és nem sokat tévedett – szép próbálkozás volt.

SZABADRÚGÁS 36’
Elakadt a sorfalban, majd egy kiugratást követően négyen maradtak lesen.
SÁRGA LAP 35’
Müller, Németország
Kezezésért.

35. PERC: Higuaín villant! Lemásolta Di Maria cseleit, Neuer azonban leért az alsó sarokhoz.

33. PERC: Dia Maria próbálta meg Robben-esre venni a figurát és a bal oldalról középre cselezve ballal vette célba a kaput, a Boateng lába között elsuhanó labdát azonban Neuer magabiztosan fogta.

SZABADRÚGÁS 31’
28 méterről fölé tekert.

25. PERC: Nincs meg az összhang a csapatrészek között a dél-amerikaiaknál, a védők mutogatnak a középpályásoknak, a csatárok meg nem kapnak labdát. Higuaín nevét most hallottuk először, hosszan tolta meg a labdát…

24. PERC: Müller középre gurított labdáját Klose bombázta fölé – hatalmas helyzet volt!

23. PERC: Az argentinoknál van többet a labda, ez azonban egyelőre meddő mezőnyfölény, ugyanis az érdemi megmozdulásokat Németország hajtja végre.

Ballack igazi csapatkapitányhoz méltóan ott van Fokvárosban:

SZÖGLET 18’
Di Maria visszaemelése nem volt jó.

16. PERC: Tévez lépett volna ki a védők között, ehelyett a stoplisból lépett ki – érdekes jelenet.

Müller villámgólja:

6. PERC: Schweinsteiger lőtt fölé.

3. PERC: Ez gyors volt! Egy baloldali szabadrúgást Schweinsteiger tekert középre, Müllerről maradtak le a védők aki így közelről a hálóba csúsztatott, 0-2! Ez volt a német válogatott 200. világbajnoki gólja!

GÓÓÓL 3’
Lemaradtak róla a védők.
SZABADRÚGÁS 3’
Müller csúsztatott a kapuba!

1. PERC: Argentína világos kék-fehér csíkos felsőben és fekete nadrágban, Németország teljesen feketében lépett pályára.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Argentína
Elkezdődött a mérkőzés!

Meghallgattuk a Fair Play üzeneteket, most épp az argentin himnusz szól, majd következik a német és a meccs!

Kezdőcsapatok:

Argentína: Romero – Heinze, Burdisso, Demichelis, Otamendi – Di Maria, Mascherano, Maxi Rodriguez – Tévez, Messi, Higuaín
Szövetségi kapitány: Diego Maradona

Németország: Neuer – Boateng, Friedrich, Mertesacker, Lahm – Schweinsteiger, Khedira – Podolski, Özil, Müller – Klose
Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Argentína és Németország találkozója felér egy Hollandia – Brazília mérkőzéssel, azaz két végső győzelemre is esélyes csapat közül az egyik már a negyeddöntőben lemondhat a trófeáról.

A két fél legutóbb barátságos keretek között találkozott, az idei, müncheni mérkőzésen Diego Maradona legénysége ha csak egy góllal is, de jobbnak bizonyult (0-1). Azt megelőzően, a németországi világbajnokságon a Nationalelf volt a nyertes: Berlinben, 72 ezer néző előtt Ayala találatával sokáig vezettek az argentinok, de Klose a hajrában egyenlített, majd a dél-amerikai gólszerző és Cambiasso is büntetőt hibázott, így Jürgen Klinsmannék mehettek tovább. A németek végül bronzig jutottak.

A meccs nagy kérdése, hogy az eddig nem nagyon tesztelt, ám sebezhetőnek tűnő védelmek hogyan tudják feltartóztatni a támadókat, mivel klasszis csatárokból egyik oldalon sincs hiány, láttuk már, hogy a két csapat meccsein ki tud nyílni a gólzsák.

A másik nagy talány, hogy Diego Maradona milyen edző is valójában, eddig ugyanis nem kellett belenyúlni a meccsbe, talán a görögök elleni vérfrissítés a meccs végén, ami a számlájára írható.

A két csapat eddig 18-szor találkozott egymással, Argentína felé hajlik a mérleg nyelve: a dél-amerikaiak eddig nyolcszor hagyták el győztesen a pályát, míg Németországnak öt sikere van öt döntetlen mellett.

A meccsre a fokvárosi Green Point Stadionban kerül sor. A találkozót az üzbég Ravshan Irmatov lesz, aki vébék történetének eddigi legfiatalabb játékvezetője, aki nyitómeccsen fújta a sípot. A Dél-Afrika – Mexikó találkozón kívül az angolok Algéria elleni 0-0-ás döntetlenje során is ő dirigált.