Spanyolország – Portugália 1-0

Fokváros, Green Point Stadion, 62955 néző.

Összefoglaló: Spanyolország nyomta meg inkább a meccs elejét, azonban a portugál játékosok fokozatosan rázódtak bele a játékba, előbb Ronaldo szabadrúgásánál, majd Tiago bombájánál kellett észnél lennie Casillasnak.

Fordulás után is a spanyol dominancia jellemezte a játék képét, David Villa pedig a 63. percben lesgyanús szituációból megszerezte a vezetést.

A folytatásban Carlos Queiroz fiai nem tudtak kellőképpen felpörögni, ráadásul Costát a semmire kiállította a játékvezető – Capdevila fitogtatta színészi képességeit -, így maradt az 1-0.

Portugália ezzel egyetlen kapott góllal is idő előtt búcsúzni kényszerült, míg a spanyolok tovább javítottak az örökmérlegen.

Cristiano Ronaldo mintha pályán sem lett volna, annyira eltűnt, momentumai sem voltak.

Eredmény:
Spanyolország – Portugália 1-0 (Villa 63.)

94. PERC: Továbbjutott az Európa-bajnok, Portugália mindössze egyetlen gólt kapott a dél-afrikai világbajnokságon, ám azt pont a legrosszabbkor, a vége 1-0!

CSERE 93’
Spanyolország
Xabi Alonso helyett Marchena a pályán.

90. PERC: Három perc a ráadás.

90. PERC: Cristiano Ronaldo tette fel mai teljesítményére a koronát, távoli lövése az alapvonalon túlra gurult, gúnyos morajt teremtve a lelátón.

PIROS LAP 89’
Costa, Portugália
Capdevila játszotta el a nagyhalált.
CSERE 88’
David Villa helyett Pedro folytatja a helyén.

87. PERC: llorente második helyzetét hagyta ki. David Villa emelt a tizenegyes pont magasságára, a csereként beálló támadó pedig ha centikkel is, de mellé csúsztatott.

85. PERC: A portugálok most megpróbálnak támadni, egyelőre kevés sikerrel.

SÁRGA LAP 80’
Portugália
Tiago rúgta fel Villát.

77. PERC: David Villa szánta el magát lövésre jó 30 méterről, Eduardo csak öklözni tudta a bitang erős löketet.

SÁRGA LAP 74’
Alonso, Spanyolország
A vébé első spanyol sárgája.

72. PERC: mendes Pepét, Liédson Simaót váltja a portugáloknál, ezzel Carlos Queiroz kihasználta mind a három cserelehetőségét.

Veszélytelen volt.

70. PERC: Sergio Ramos csinálta meg magának a lövőhelyzetet, Eduardo védett hatalmasat.

Villa gólja:

Ronaldót eddig leszedik a pályáról a spanyolok:

SZÖGLET 65’
Porutgál szabadrúgás jön.

62. PERC: Inietsa játszotta be a labdát a tizenhatoson belülre, majd a lesgyanús helyen álló Villához került a játékszer aki előbb Ricardo kapusba, majd a kipattanóból a hálóba lőtt.

GÓÓÓL 62’
Villa, Spanyolország
Közelről talált be.

61. PERC: Sergio Ramos beadását Llorente fejelte kapura, Eduardo védett nagyot. Nem sokkal később Villa lőtt mellé.

LES 59’
Portugália
Danny futott lesre.

58. PERC: A spanyoloknál Llorente Torrest váltja, míg Almeira helyére Danny érkezik.

CSERE 58’
Itt is, ott is.
Cserél mind a két fél.

57. PERC: Meireles beívelését öklözte ki Casillas.

SZÖGLET 53’
Tiago, Portugália
Nem lett belőle veszély.

52. PERC: Ekkora szerencsét! Almeida verte át az egész spanyol védelmet, középre ívelt, a labda megpattant Puyolon és majdnem a kapuban kötött ki, de a kapufa külső felénél hagyta el a játékteret.

Lendül a bal:

49. PERC: A csapatok ott folytatják ahol abbahagyták, azaz megy a pozícióharc.

46. PERC: Egyik szakvezető sem cserélt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Portugália
Megy a második félidő!

Félidő: Spanyol nyomással kezdődött a meccs, Eduardo védéseivel azonban túlélte ezt az időszakot a portugál válogatott.

Az első 45 percben főleg Vicente Del Bosque fiai diktálták a tempót, de gólt nem sikerült szereznie a csapatnak, míg a túloldalon Iker Cassillasnak két hárítanivalója is akadt: előbb Ronaldo bivalyerős szabadrúgását, majd Tiago távoli löketét védte bravúrral.

Portugália a kontráiban bízhat, a spanyoloknak pedig nem kéne ennyire túljátszaniuk a helyzeteket.

Xavi a védekezésből is kiveszi a részét:

47. PERC: Vége az első félidőnek, az állás 0-0!

45. PERC: 1 perc a ráadás.

45. PERC: Meireles veszített labdát saját térfelén, Iniesta Torreshez passzolt a támadó azonban nem tudott lefordulni védőjéről.

LES 44’
Portugália
Almeida futott lesre.

43. PERC: Egy újabb portugál helyzet: Tiago fejelhetett közelről, de a labda mellé ment.

42. PERC: A portugál hálóőr egyből indított, amiből kontra alakult ki, de Casillas lábbal mentett Simao elől.

SZÖGLET 42’
Eduardo védett.
Ápolás 41’
Xabi Alonso, Spanyolország
Coentrao rúgta fejbe véletlenül.

39. PERC: portugál helyzet a semmiből! Meireles ívelt be a bal szélről középre, Almeida azonban mellé csúsztatott – nagy lehetőség volt!

36. PERC: Visszaköszönni látszik az eddigi spanyol hiba, túlfényezik a srácok a játékot, lőni is kéne, nem csak passzolni.

31. PERC: Xabi Alonso kotorta ki a labdát Xavinak aki kapura lőtt, de mellé ment.

30. PERC: Éledezik Portugália, már átjönnek a játékosok a félpályán. 60-40 a labdabirtoklási arány a spanyoloknak.

SZABADRÚGÁS 28’
Ronaldo, Portugália
35 méterről bombázott kapaura, Casillas védett.
SZABADRÚGÁS 25’
Carvalho tisztázott.

20. PERC: Egy rövidpasszos játék után Tiago vállalkozott lövésre 20 méterre a kaputól, Casillas az égbe ütötte az erős löketet, Almeida támadta a háló felé hulló labdát, de a spanyol hálóőr visszért és ki tudta öklözni a Jabulanit.

VÉDÉS 20’
Casillas, Portugália
Előbb Tiago löketét fogta, majd Almeida feje fölül ütötte el a labdát.

18. PERC: Az utóbbi percek egyértelműen a spanyolokról szóltak, a portugálok egyszerűen a félpályán képtelenek átvinni a labdát.

SZABADRÚGÁS 17’
Ronaldo, portugália
Könnyedén fogta Casillas.
SZÖGLET 12’
SXavi, Spanyolország
Laposam legurított labdáját Torres vágta fölé centikkel.

12. PERC: Portugália magához tért a kezdeti sokkból, kiegyenlítetté vált a játék.

SZÖGLET 8’
Simao, Meireles, Portugália
Az elsőt kivágták a bekke, a második lessel végződött.

7. PERC: Ismét David Villa villant! A bal szélről cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd lőtt, Eduardo védte a lapos löketet.

6. PERC: Coentrao döntötte fel Torrest a portugál tizenhatoson belül, a játékvezető azonban továbbot intett.

SZÖGLET 5’
Eduardo húzta le.

3. PERC: Most David Villa lőtt szinte ugyanonnan, Eduardo pedig ezúttal is magabiztos volt.

2. PERC: Itt az első helyzet! Fernando Torres tekert a tizenhatos sarkáról jobbala kapura, Eduardo védett nagyot.

1. PERC: Spanyolország piros-kékben játszik, Portugália fehér felsőben és zöld nadrágban lépett pályára.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elindult a mérkőzés!

Most mennek a himnuszok, mindjárt kezdődik a meccs.

Kezdőcsapatok:

Spanyolország: Casillas – Capdevila, Puyol, Piqué, Ramos – Iniesta, Alonso, Busquets, Xavi – Villa, Torres
Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

Portugália: Eduardo – Coentrao, Alves, Carvalho, Costa – Pepe – Meireles, Tiago – Ronaldo, Almeida, Simao
Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz

Amikor ez a két csapat találkozik egymással, akkor felesleges a statisztikákról beszélni – főleg ha a világbajnokság nyolcaddöntőjéről van szó. Már a kezdő felállásokon látszik, hogy Spanyolország és Portugália is támadólag lép fel az ibériai rangadón.

Vicente Del Bosque legénysége némi meglepetésre vereséggel kezdett a szervezetten játszó Svájc ellen a csoportban, majd Hondurast 2-0-ra, Chilét 2-1-re legyőzve az élen zárt az armada. Ami eddig a legnagyobb gondot jelentette a spanyol csapatnak, az a helyzetkihasználás: Fernando Torres még nem talált a kapuba Dél-Afrikában és a társak is többször hibáztak már gólhelyzetben.

Portugália a csoportban a két rivális, Elefántcsontpart, majd Brazília ellen is 0-0-ás döntetlent játszott, míg a Koreai NDK-nak egy megválaszolatlan hetest hintettek Carlos Queiroz fiai, azaz a luzitánok még nem kaptak eddig gólt a vébén. A portugál védelem egyelőre megingathatatlan, azonban a támadások a dél-amerikai és az afrikai ellenfél ellen is dadogtak.

Azért egy kis kötelező statisztikát mégis ellövünk a végén, az örökmérleg nyelve a spanyolok felé billen: az eddigi 32 összecsapásból 15-t nyert a La Furia Roya, míg Európa braziljainak 12 döntetlen mellett mindössze öt siker jutott.

A meccsre a fokvárosi Green Point Stadionban kerül sor, a sípot az argentin Hector Baldassi fújja majd.