Brazília – Chile 3-0

Johannesburg, Ellis Park Stadion.

Összefoglaló: A mérkőzés elejét Chile nyomta meg jobban, de Brazília fokozatosan vette át a meccs irányítását, a mezőnyfölényük pedig bő fél óra után érett góllá: Juan fejelte Bravo kapujába Maicon szögletét.

Nem sokkal később egy pofás akció végén Robinho készítette le a labdát Kakának, a Real csillaga a leshatárról induló Luis Fabianót szöktette, a támadó pedig miután lecselezte a kapust a hálóba gurított, 2-0-val fordultak a felek.

A második játékrészben is Brazília diktálta a tempót, Robinho egy jól helyezett lövéssel pedig beállította a 3-0-ás végeredményt. A dél-amerikai csapat a negyeddöntőben a Szlovákiát búcsúztató Hollandiával csap össze.

Eredmény:
Brazília – Chile 3-0 (Juan 35., Luis Fabiano 38., Robinho 59.)

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, Brazília megérdemelten nyert 3-0-ra és készülhet a Hollandia elleni negyeddöntőre.

91. PERC: Valdivia lőtt mellé.

90. PERC: Két perc a hosszabbítás.

CSERE 85’
Brazília
Gilberto jön Robinho helyére.

85. PERC: Beausejour lőtt mellé.

84. PERC: Jó a meccs, Brazília még mindig pörög, Chile a szépítésért hajt.

Julio Cesar, Brazília
Suazo fordult be, szögletre tolta a kapus.
SZÖGLET 75’
Alves, Brazília
Veszélyesen kanyarodott, de kivágták a védők.
Egy újabb hatástalan kisszöglet.

69. PERC: Kaká lőtt fölé egy visszagurított labdát.

SÁRGA LAP 68’
Fuentes, Chile
Luis Fabianóba rúgott bele.
LES 67’
Chile
Suazo futott lesre.

66. PERC: Valdivia pörgette fel magának a labdát majd jobbal kapura lőtt, épphogy fölé szállt a löket.

Millar jön Isla helyére.

59. PERC: Ramires kapott kapott labdát a chilei térfél közepén, lecselezett három védőt majd nagyszerűen tálalt Robinho elé aki kapásból a hálóba lőtt, 3-0!

GÓÓÓL 59’
Robinho, Brazília
Ramires csinálta meg a helyzetet.

56. PERC: Érik a következő brazil gól, ugyan az uttóbi kiugratások nem sikerültek túl jól, de annyiszor próbálkozhatnak Kakáék, hogy a nagy számok törvénye alapján egyszer össze kell jönnie.

SZÖGLET 55’
Tisztáztak a védők.
SZABADRÚGÁS 51’
Juan fejelte ki.

Julio Cesarnál jó helyen van a labda:

SZABADRÚGÁS 47’
A tizenhatos sarkától lőtt a felső sarok fölé.
SÁRGA LAP 47’
Vidal, Chile
A meglóduló Kakát döntötte fel.

46. PERC: Contreras helyett Tello, Gonzalez helyett Valdivia a pályán.

CSERE 46’
Chile
Kettőt cserél Bielsa.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Brazília
2-0-ról folytatják a felek!

Félidő: A mindent egy lapra feltevő Chile irányított a mérkőzés elején, a pirosak szépen adogattak, de nem sikerült gólt szerezniük.

Ahogy az lenni szokott, Brazília kezdte átvenni az uralmat, majd a 35. percben góllá érett a mezönyfölény, Juan fejelte a hálóba Maicon jobboldali szögletét. Még fel sem ócsúdhattak a chilei játékosok, amikor Luis Fabiano lépett ki a leshatáron és a kapust lecselezve gurította a kapuba Kaká álompasszát, 2-0-al fordulnak a felek.

Luis Fabiano gólja:

46. PERC: Vége az első felvonásnak, Brazília 2-0-ra vezet.

45. PERC: Egy plusz percet játszanak a csapatok.

44. PERC: Maicon tekert középre egy pofás brazil támadás végén, Luis Fabiano azonban nem tudta irányítani fejesét, a albda fölé szállt. Félelmetesen jól adogatnak a dél-amerikaiak.

Juan fejese:

38. PERC: Egy pazar kontra végén Robinho tette le a labdát Kakának aki egyből szöktette Luis Fabianót. A támadó elhúzta a Jabulanit a kapujából kirongyoló Bravo mellett, majd az üres kapuba gurított, 2-0!

GÓÓÓL 38’
Luis Fabiano, Brazília
Kaká passza után talált be.

34. PERC: Maicon szögletére Juan emelkedett a legmagasabbra, erősen a léc alá fejelt így Bravo nem ért oda, 1-0!

Szabadrúgás kifelé.

21. PERC: Jara lőtt rá egy lekészített labdát jó 30 méterről, de célt tévesztett.

17. PERC: Egy kis brazil szösszenet: Bastos, a selecao balbekkje a félpályánál egy esernyő csellel csapta be őrzőjét.

15. PERC: Silva okos passza után Ramires lőhetett jobbal, Bravo fogta a löketet.

13. PERC: Suazo kapott remek indítás majd jobbal lőtt, azonban a labda eléggé gyengén hullott Julio Cesar ölébe.

11. PERC: Az utóbbi percek a braziloké voltak, Dunga játékosai a saját kapuja elé szegezték Chilét.

SZÖGLET 10’
Ismét a helyükön voltak a védők.
VÉDÉS 9’
Gilberto Silva löketét tolta szögletre.
SZÖGLET 8’
Most balról rúgta, ismét tisztáztak a bekkek.
SZÖGLET 8’
Kifejelték a védők.

5. PERC: Luis Fabiano eresztette el Brazília első kapuralövését, a labda azonban jócskán mellé ment. Eddig egyébként a chileiek diktálták a tempót, szép passzokkal adogatnak a brazil térfélen.

SZÖGLET 2’

1. PERC: Chile tiszta fehérben, Brazília a szokásos aranysárga-kékben játszik.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Chile
Megy a meccs.

Most vonulnak ki a játékosok a pályára, hamarosen felcsendülnek a himnuszok és utának kezdődik a dél-amerikai csata!

Kezdőcsapatok:

Brazília: Julio Cesar – Bastos, Juan, Lúcio, Maicon – Ramires, Silva, Alves – Kaká – Robinho, Luis Fabiano
Szövetségi kapitány: Dunga

Chile: Bravo – Fuentes, Jara, Contreras, Isla – Beausejour, Carmona, Vidal – Gonzalez, Suazo, Sanchez
Szövetségi kapitány: Marcelo Bielsa

A két csapat legutóbbi találkozóján hat gól esett:

Brazília és Chile igazi dél-amerikai hangulattal kápráztathat el minket az este folyamán. Ha csak a neveket nézzük, a selecao az egyértelmű esélyes: Dunga játékosai két győzelemmel kezdtek Dél-Afrikában a Koreai NDK, majd Elefántcsontpart ellen. Az utolsó csoportmeccsen ugyan 0-0-át játszottak Portugáliával, de szambaország lakói diktálták a tempót.

Ráadásul a brazilok a selejtezők során kétszer is meccseltek Chile legjobbjaival: 2008. szeptember 7-én Luis Fabiano duplájával és Robinho góljával Santiagóban nyert a selecao, majd egy évvel később, a visszavágón is Brazília nyert, a salvadori meccsnek 4-2 lett a végeredménye, Nilmar triplázott, rajta kívül még Julio Baptista talált be – mind a négy brazil gólszerző tagja a mostani vébé-keretnek.

Chile a H csoportban és a selejtezőben is a második helyen zárt, Dél-Afrikában Honduras és Svájc ellen is 1-0-ra nyertek Marcelo Bielsa fiai, majd Spanyolország ellen 2-1-re kaptak ki az utolsó körben, így rosszabb gólkülönbségük miatt szorultak a második pozícióba – igaz Estradát teljesen feleslegesen kiállította a játékvezető már a 37. percben.

A chilei középpályáson kívül övéi közt nem lesz ott a pályán Ponce és Medel eltiltás miatt, míg a selecaót sérülések tizedelik: Felipe Melo, Elano és Baptista is partvonalon kívülről fogja szemlélni az eseményeket.

A brazil drukkerek ötgólos győzelemben bíznak, míg a chilei szimpatizánsok arra számítanak, hogy kedvenceik meglepik a világot.

A mérkőzésre a johannesburgi Ellis Park Stadionban kerül sor, a sípot az angol Howard Webb fogja fújni.