Németország – Anglia 4-1

Bloemfontein, Free State Stadion, 40 510 néző

Összefoglaló:

A németek precízek, pontosak és gyorsak voltak, magabiztosan győzték le a gyermeteg hibákat elkövető angolokat. Az első félidőben még szoros volt a küzdelem, bár a 2-0-s részeredményt könnyen érték el a németek. Özilt nem tudták tartani a védők, de Podolski is fickándozott az angolok szorításában.

Lampard meg nem adott gólja más megvilágításba helyezte volna a második félidőt, de ezen már kár gondolkodni. A németek profi együttes módjára azonnal büntettek, és kihasználták a gyorsaságukat. Fabio Capello ezzel együtt bosszús lehet, hogy saját rögzített helyzeteikből, a pálya teljes átrohanása után kaptak gólokat, ez egy világbajnoki nyolcaddöntőben megengedhetetlen.

A német válogatott ismét bizonyította, hogy éles helyzetben nagyon nehezen hibázik, várhatka az Argentína-Mexikó meccs győztesét.

Eredmény: Németország – Anglia 4-1 gólok: Müller (2), Podolski, Klose, illetve Upson

90+2. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A NÉMETEK MAGABIZTOSAN GYŐZTEK!

90. PERC: 2 perc lesz a hosszabbítás.

Khedira lesre futtatta.

86. PERC: Anglia feladta, a németek úgy adogatnak, ahogy csak akarnak.

NAGY HELYZET VOLT – DE KIMARADT (Fotók: Geberle Berci)

CSERE 83’
Németország
Kiesling érkezett Özil helyett.
SÁRGA LAP 82’
Johnson, Anglia
Özilt állította meg.

81. PERC: Anglia még sohasem vesztett el világbajnoki mérkőzést két gólnál nagyobb különbséggel.

NÉMET BOLDOGSÁGHORMON – MÁSKÉNT – BUDAPEST, 2010. 06. 27.

SZOMORÚ ANGOLOK A SZABADSÁG TÉREN, BUDAPESTEN:

74. PERC: Nos, eldőlni látszik a mérkőzés. Mindkét német gól egy hihetetlen gyors kontratámadás végén született. Először Lampard szabadrógását követően indultak meg Löw fiai. Az első gólnál Schweinsteger lőtt középre a bal oldalról, Müllernek már nem volt annyira nehéz dolga. 3-1! A második gól előtt Özil volt gyors, mint egy expressz vonat, ő is beadta, és az ő passzát is bevágta Müller. A gól előtt angol bedobás következett a szögletzászló közeléből! 4-1! A kétgólos Müller lejött a pályáról. Anglia szomorú.

Milner helyett Joe Cole érkezett.

62. PERC: Rooney nagyszerű labdát adott Milnernek, de a labda elakadt Boatengen. Egy perccel később Rooney ismét jó passzal hívta fel magára a figyelmet, de Defoe elől Friedrich mentett. Nem sokkal később Schweinsteiger lőtt alig mellé, intenzívebb lett a játék.

61. PERC: Milner nagyon szépen adott be a jobb oldalról, de a kemény lövést Neuer leszedte.

60. PERC: Müller tisztán törhetett középre, a védők mintha szétrepültek volna előle, de lövése szögletre szállt, igaz, a bíró nem adta meg azt sem.

59. PERC: A második félidő ott folytatódik, ahol az első abbamaradt, sok technikai hibával játszanak a csapatok.

56. PERC: A németeknél Khedira, Schweinsteger, Özil, Lahm és Müller, a másik oldalon Johnson, Gerrard és Milner gyűjtött már be sárga lapot a vb-n, ha közülük valamelyik ismét besárgul, kihagyja a következő találkozót.

45 méterről eltalálta a kapufát.

49. PERC: Gerrard húzta befelé a bal oldalon, de a lövése harmatgyengére sikeredett.

SÁRGA LAP 47’
Friedrich, Németország
Defoet buktatta hátulról.

46. PERC: Ez mindössze a második mérkőzés a 2010-es világbajnokságon, amelyen az első félidőben három gólt láttunk, a másik az argentin-dél-koreai meccs volt.

46. PERC: Természetesen a himnusszal nyitnak az angol drukkerek.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Németország
Legalább ilyen jó legyen a 2. félidő is!

45+1. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: Egy percet hosszabbít majd a játékvezető.

ITT MEGNÉZHETI AZ ELKÉPESZTŐ DÖNTÉST – A BÍRÓ SZERINT EZ NEM GÓL:

UPSON SZÉPÍTŐ TALÁLATA:

ITT LUCAS PODOLSKI GÓLJA:

39. PERC: Lampard második szögletét kifejelték, Gerrard elé került a labda, ő középre adta, Upson gyönyörűen fejelt a kapuba. Egy perccel később Lampard hatalmas lövést eresztett meg: a labda lepattant a felső kapufáról a gólvonal mögé – legalább 40 centiméterre, a partjelző azonban nem adta meg a gólt. Elképesztő döntés volt.

Németország
Klose harcolta ki, Schweinsteiger lőtte be.

32. PERC: Hatalmas védelmi hiba után kaptak ismét gólt az angolok. A jobb oldalon három ember között tudott Klose érvényesülni, sőt a labdát is elpasszolta Müllernek. Müller szépen játszott át a másik oldalra Podolskinak, rajta viszont senki sem volt. Terry már későn rohant rá, Poldi James lábai között lőtt szépen a kapuba. 2-0!

GÓÓÓL 32’
Podolski
Jobb oldalról, éles szögből kilőtte a sarkot.
LES 31’
Defoe, Anglia
Lécre fejelte pedig a labdát.
VÉDÉS 31’
James, Anglia
Klose lövését védte hatalmas bravúrral!

30. PERC: Mezőnyfölényben játszanak az angolok továbbra is, de kínlódnak.

MIROSLAV KLOSE 50. VÁLOGATOTT GÓLJA:

VÉDÉS 26’
Neuer, Németország
Barry távoli, lapos lövését fogta meg.

24. PERC: Rooney vitte középre a bal oldalról, vitte, vitte, majd borzalmasan lőtte el a labdát a magasba.

21. PERC: Egy kirúgás után kapott gólt Anglia. Neuer hatalmas lövéssel végezte el a kirúgást, amely az angol tizenhatos előtt pattant le, ott Upson gyötörte Klosét, de nem elég hatékonyan. Klose lerázta, és jobb lábbal James mellett bepöckölte a labdát a kapuba. 1-0!

GÓÓÓL 20’
Németország
Klose használta ki Upson hibáját.

18. PERC: Lampard a sorfalba lőtte az ígéretes szabadot, Müller leszorított kezéről pattant le.

SZABADRÚGÁS 18’
Anglia
Lampardot buktatták 28 méterre a kaputól.

16. PERC: Ha Klose gólt szerez, az lesz 50. találata a nemzeti csapatban. Ezt korábban csak Gerd Müller tudta elmondani magáról.

13. PERC: Ashley Cole beleszállt Müllerbe, de a bíró nem ítélt szabadrúgást. Rövid ápolást követően játékvezetői labda következett.

11. PERC: Az angolok adogatják a labdát hátul, ők irányítják a játékot.

9. PERC: A német válogatott átlagéletkora 25 év és 107 nap, az angoloké meglepően idősnek mondtaó, 29 év és 176 nap.

7. PERC: Mindkét csapat veszélyeztetett, Rooney úgy indult meg, hogy a felé érkező labda megpattant egy védő lábán, befújták a lest. Fél perc múlva Özil kapta a labdát a jobb oldalon, 8 méterről lőtt, James lábbal védett.

LES 6’
Németország
Özil maradt elöl.
SZÖGLET 5’
Németország
James mentése után jött középre a labda.
VÉDÉS 5’
Özil lövését védte.
LES 4’
Anglia
Rooney a védőtől kapta a lasztit…

3. PERC: A találkozó győztese az Argentína-Mexikó meccs továbbjutójával találkozik az elődöntőbe jutásért.

1. PERC: Németország eddig négy alkalommal szaladt bele büntetőrúgásokkal végződő vb-meccsbe, ezek közül mindegyiket megnyerte. Anglia viszont az utolsó három ilyen találkozóján elbukott.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Anglia
Indul a rangadó!

Sepp Blatter, a FIFA elnöke és Mick Jagger, a Rolling Stones frontembere is a helyszínen tekinti meg a nagy csatát.

A himnuszokat hallgatja több mint kétmmilliárd ember a világon.

Kezdőcsapatok:

Németország: Neuer – Friedrich, Lahm, Mertesacker, Boateng – Khedira, Schweinsteiger, Özil, Müller – Podolski, Klose. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Anglia: James – Johnson, Ashley Cole, Terry, Upson – Barry, Gerrard, Lampard, Milner – Rooney, Defoe. Szövetségi kapitány: Fabio Capello

Presztízs vagy háború? Készüljünk a 11-esekre vagy gólparádé lesz? Rooney vagy Klose? Mennyire érződik a németek játékán meghatározó embereik sérülése? Megannyi kérdés, amely a világot foglalkoztatja a világbajnokság eddig talán legjobban várt mérkőzése előtt.

A németeknél Cacau egyáltalán nem léphet pályára gyomorbántalmai miatt, Klose azonban visszatért, mert letöltötte egymeccses eltiltását, amelyet a szerbek elleni kiállítása miatt kapott. Schweinsteiger, a németek kulcsfigurája (aki lehet, hogy a következő szezont már Angliában, a Chelseaben kezdi) megsérült a ghánaiak ellen, de végül vállalja a játékot, a nagymamáját elvesztő Özillel egyetemben.

Az angoloknál a szlovének elleni kezdőcsapat kap lehetőséget, Milner és Upson tehát jó benyomást tett Capellóra – valóban remekül játszottak – Carragher legnagyobb bánatára, ő ugyanis kimarad.

A németek jelenleg a 6., az angolok a 8. helyen állnak a világranglistán. Legutóbb 2008-ban játszottak egymással, akkor Németországban tudott győzni a háromoroszlános csapat 2-1-re. 2002-ben 5-1-re sikerült az angoloknak győzni idegenben, de 2007-ben a németek is örülhettek (szintén 2-1 lett a végeredmény). Összesen 31 alkalommal találkoztak a felek, 10 német győzelem mellett 15 angol siker és 6 döntetlen a mérleg. A német-angol párharcok a régmúltban sem voltak érzelmektől mentesek, 1966-ban például Anglia világbajnoki győzelmét jelentette a döntőben aratott siker.

Hangoljunk a 2002-es 5-1-es angol sikerrel a mérkőzésre:

Klose 11, Lineker 10, Klinsmann 8 gólt szerzett a német és angol csapat játékosai közül a világbajnokságokon.

Kérdés, ki csatlakozik vagy zárkózik fel a régmúlt (bocsánat, Her Klose!) klasszisaihoz.

A játékvezető az uruguayi Larrionda lesz.