Portugália – Brazília 0-0

Durban, Durban Stadion.

Összefoglaló: Brazília lépett fel támadóbban a meccs elején, a portugálok berendezkedtek a kontratámadásokra. Az első felvonásban egy igazán nagy helyzet alakult ki, a luzitán védők hitték azt egy keresztlabdára, hogy kigurul az alapvonalon túlra, így a mögöttük berobbanó Nilmar lőhetett közelről, Eduardo azonban a lécre tolta a labdát.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a játékosok nem bírtak magukkal az első 45 percben, a találkozó mexikói játékvezetőjének, Benito Archundiának hétszer kellett felmutatnia a sárga lapot.

Fordulás után sem változott a játék képe, bár a portugálok aktivizálták magukat, de igazán nagy helyzetbe csak egyszer kerültek: a 60. percben Cristiano Ronaldo elől mentett Lúcio, azonban elrúgott labdája épp Meireles elé került, de Julio Cesar a kapujából kivetődve szögletre tudott menteni.

Brazília a hajrában szerezhette volna meg a győztes gólt, azonban a csereként beálló Ramires Bruno Alvesen megpattanó lövését hatalmas bravúrral védte Eduardo, így 0-0-val zártak a felek és kéz a kézben masíroztak be a nyolcaddöntőbe.

Eredmény:

A H csoport végeredménye:
1.Brazília 7 pont (5-2)
2.Portugália 5 pont (7-0)
3.elefántcsontpart 4 pont (4-3)
4.Koreai NDK 0 pont (1-12)

96. PERC: Vége a találkozónak, ezzel befejeződtek a G csoport küzdelmei. Ezzel a 0-0-val Brazília maradt a csoportelső, míg Portugália a második helyen lép tovább a nyolcaddöntőbe.

SZÖGLET 96’
Simao, Portugália
Tisztáztak a védők.
Ápolás 94’
Danny, Portugália
Cesarral ütközött.

94. PERC: A brazil védelem ingott meg így Danny léphetett be a tizenhatoson belülre a labdával azonban Julio Cesar tanítani való módon vetődött ki és tisztázott szögletre. Dannyt közben ápolni kell.

SZÖGLET 92’
Dani Alves, Brazília
Jobbról érkezett, hatástalan volt.
VÉDÉS 91’
Eduardo, Portugália
Ramires lövése pattant fel Bruno Alvesen, a kapus azonban bravúrral szögletre mentett.

90. PERC: 5 perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 87’
A szöglet nem, a visszapattanóból eleresztett beadása már jobb volt, Eduardo védett.

85. PERC: Ezzel mind a két vezetőedző kihasználta az összes cserelehetőségét.

Julio Baptista le, Ramires be.

80. PERC: Odaát már 3-0 az Elefántoknak!

77. PERC: Simao húzta meg a jobb oldalon majd centerezését követően Cristiano Ronaldo lőhetett de rosszul találta el a labdát így az fölé szállt.

72. PERC: Daniel Alves gondolta úgy, hogy felesleges mindig passzolgatni és ellőtte a labdát közel 30 méterről, azonban a játékszer jócskán elkerülte a kaput.

LES 67’
Portugália
Danny futott volna lesre, de nem tette, rossz ítélet.
CSERE 64’
Portugália
Pedro Mendes helyett Pepe a pályán.
SZÖGLET 63’
Ezt is kivágták a bekkek.

60. PERC: Ronaldo lódult meg a jobb oldalon, Lúcio becsúszva tisztázott így a labda Meireles elé került, a kapujából kirobbanó Cesar azonban szögletre tudott menteni. Az Inter portását ápolni kellett az ütközés után, de már jól van.

VÉDÉS 60’
Cesar, Brazília
Meireles lövésénél védett nagyot.

59. PERC: Simao lövését fogta Cesar.

SZÖGLET 58’
Simao, portugália
Kivágták a védők.

55. PERC: Dani Alves húzott meg egy szép cselt majd középre tekert, Luis Fabiano azonban gyengén tudott csak a labdába fejelni, Eduardo fogta meg a játékszert.

Cesaré lett a labda.

48. PERC: Ronaldo kapott remek kiugratást a bal szélen, a Real ásza centerezni próbált de Lúcio a világ végéről ért oda és becsúszva tisztázott.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Portugália
Indul a második félidő.

Félidő: Brazil dominanciával indult a mérkőzés, a portugálok láthatóan a kontrákra rendezkedtek be. Utóbbiak közül a 18. percben láthattuk a legveszélyesebbet, Coentrao beadása után Tiago lőhetett kapásból de célt tévesztett.

Brazil oldalról Nilmar járt legközelebb a gólhoz, de Eduardo a lécre tudta tolni közeli lövését. Az első félidő inkább a keménykedésről szólt – erre utal a hét kiosztott sárga is -, reménykedjünk benne, hogy a második felvonásban a játéké lesz a főszerep.

47. PERC: Vége az első félidőnek, eddig a sárga lapokról és a keménykedésről szól a meccs, nagy helyzetet keveset láthattunk.

Brazília
Dunga is így gondolta: Josué jön Melo helyére.

43. PERC: Pepe és Melo egymásra találtak, ha ezt így folytatják valamelyikük idő előtt mehet zuhanyozni.

SÁRGA LAP 43’
Felipe Melo, Brazília
Pepét tartotta fel.

41. PERC: Míg mindenki a bírónál reklamált addig Cristiano Ronaldo lőtt 25 méterről, de Julio Cesar magabiztosan fogta a középre tartó labdát.

SÁRGA LAP 40’
Pepe, Portugália
Teljesen feleslegesen kétszer is megrúgta ellenfelét.

39. PERC: Maicon adott be remekül jobbról, a középen érkező Luis Fabiano a földre fejelte a labdát ami azonban éppen csak, de mellé ment.

37. PERC: Nilmar fűzte át egy esernyőcsellel Costát majd ballal tüzelt, a labda azonban jócskán fölé ment.

34. PERC: Maicon lépett fel a jobb szélen, Felipe Melo kitette neki a labdát a bekk pedig középre ívelt, Eduardo csípte el a játékszert a levegőben.

LES 33’
Cristiano Ronaldo, portugália
Nem sokon múlt.
SÁRGA LAP 31’
Tiago, Portugália
Színészkedésért.

30. PERC: Dani Alves passzát a portugálok kiengedték volna, azonban a hosszú oldalon feltűnt Nilmar, Eduardo tolta a lécre a lövést. Az ellenakcióból kontratámadás alakult ki, majd Tiago esett el a tizenhatoson belül, ám a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

Jobbról jött, nem lett belőle semmi.

23. PERC: Luis Fabino lőhetett a tizenhatos előteréből, azonban egy blokkról szögletre vágódott a labda.

20. PERC: Már 2-0 odaát!

18. PERC: Egy újabb portugál kontraakció végén Coentrao tette középre a labdát, Tiago kapásból lőtt de célt tévesztett – szép akció volt.

16. PERC: Elefántcsontpart megszerezte a vezetést!

SÁRGA LAP 15’
Fabiano, Brazília

15. PERC: Meireles beadását Julio Cesar öklözte ki, majd Ronaldo lőhetett kapásból, de belevetődött egy védő.

12. PERC: Egyelőre Brazília szabja a mérkőzés fazonját, a portugálok csak keresik a labdát.

11. PERC: Mindeközben Drogba gólját les miatt nem adta meg a játékvezető.

6. PERC: Dani Alves szánta el magát lövésre 25 méterről, azonban a pattogós löket mellé ment.

SZÖGLET 3’
Ezt is kivágták a rövid oldalnál.
SZÖGLET 2’
Kivágták a rövid oldalon.

1. PERC: Brazília a szokásos sárga felső, kék alsóban játszik, Portugália tiszta pirosban van.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Brazília
Megy a meccs.

Lementek a himnuszok, hamarosan kezdődik a meccs!

Kezdőcsapatok:

Portugália: Eduardo – Duda, Alves, Carvalho, Costa – Coentrao, Meireles, Pepe, Tiago, Danny – Ronaldo
Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz

Brazília: Julio Cesar – Bastos, Juan, Lúcio, Maicon – Felipe Melo, Silva, Alves – Baptista – Fabiano, Nilmar
Szövetségi kapitány: Dunga

A H csoport állása két kör után:
1.Brazília 6 pont (5-2)
2.Portugália 4 pont (7-0)
3.Elefántcsontpart 1 pont (1-3)
4.Koreai NDK 0 pont (1-9)

Portugália és Brazília összecsapása kár vébé-döntőnek is elmenne, ehhez képest a két együttes már a G csoport zárófordulójában összemérheti erejét. Európa braziljai nem voltak túl meggyőzőek az Elefántcsontpart elleni rangadón, akkor egyedül Cristiano Ronaldo bombája jelentett veszélyt a kapura, azonban a kapufa hárítani tudott.

A folytatásban, a Koreai NDK ellen aztán már kijött a lépés, 1-0-ás első félidő után hatot vágtak Carlos Queiroz fiai az ázsiai csapatnak, ezzel pedig nem csak a győzelmet, hanem könnyen a továbbjutást is bebiztosították maguknak, Elefántcsontpartnak ugyanis jelenleg kilenc gólos hátránya van a luzitánokkal szemben.

Brazília egyre jobban belelendül. Az első meccsen a sötét lónak számító koreai csapat ellen még akadozott a gépezet – a siker így is meglett -, Dunga ugyanis láthatóan Kakára hegyezte ki akkor az akciókat, a Real Madrid játékosa pedig nemrég épült fel sérüléséből, így érthetően még nem volt bombaformában.

Nem úgy a második találkozón, melynek elején kissé eltűnt a korábbi milánói csillag, ám a 25. percben briliáns passzt adott Luis Fabianónak és összességében az egész meccsen kiválóan teljesített – ám ma nem láthatjuk, hogy a forma maradandó lesz-e, mivel Stephane Lannoy játékvezető két véleményes sárga után kiszórta a brazilt. Elano sem játszik a meccsen, őt az afrikaiak rúgták le az előző összecsapáson.

A dél-amerikai csapat Elefántcsontpartot is magabiztosan verte, így nyeregben érezheti magát, mivel már biztos továbbjutó.

A találkozó a durbani stadionban rendezik meg, a sípot a mexikói Benito Archundia fújja majd, aki a civil életben ügyvédként és közgazdászként tevékenykedik.