Koreai NDK – Elefántcsontpart 0-3

Nelspruit, Mbomela Stadion, 26 000 néző

Összefoglaló:

Elefántcsontpart megtette a kötelezőt, legyőzte a Koreai NDK csapatát. Jól indult a találkozó a számukra, hiszen Yaya Toure és Romaric góljával 20 perc alatt két gólt szereztek. Ekkor felsejlett a remény egy nagyon nagy arányú győzelemre, ez azonban nem jött össze. Korea tartotta magát, és a 7-0-as bukás után tisztességgel lehozta a meccset.

A másik találkozón 0-0 lett a végeredmény, ami azt jelenti, hogy Portugália kapott gól nélkül, de második helyezettként jutott a következő körbe.

Eredmény:

Elefántcsontpart – Koreai NDK 3-0 (Y. Toure, Romaric, Kalou)

A G-csoport végeredménye:

1. Brazília 7 pont (5-2)
2. Portugália 5 pont (7-0)

3. Elefántcsontpart 4 pont (4-3)
4. Koreai NDK 0 pont (1-12)

95. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 3-0 A VÉGE!

93. PERC: Elefántcsontpart szépen búcsúzik a világbajnokságon, talán, ha könnyebb csoportba kerülnek és Drogba teljesen egészséges, lett volna esélyük a 16 közé kerülésre.

90. PERC: 5 perc a hosszabbítás.

Doumbia lesgólt szerzett.

86. PERC: Pak Nam Csol ütött, de nem kapott lapot.

SZÖGLET 85’
Eboue beadását vágták ki.

83. PERC: Boka ismét remekül adott, be második gólpasszát adta, ezúttal Kalou érkezett középen, felugrott, és kapásból a jobb sarokba helyezte a Jabulanit. 0-3!

GÓÓÓL 83’
Kalou, Elefántcsontpart
Boka passzát vágta be.

81. PERC: Tae Se nagyon nagy helyzetben volt, két védőt is kicselezett Csol remek passza után, de a végén még ott volt egy afrikai, aki menteni tudott.

SZÖGLET 80’
Eboue harcolta ki, és lőtte, Guk lehúzta.
CSERE 79’
Romaricot hozta le Eriksson, Doumbia be!
VÉDÉS 79’
Barry, Elefántcsontpart
Csol küldte kapura a labdát.

78. PERC: Tae Se került helyzetbe, de három védő nyakában kellett volna kapura fordulnia, ez pedig nem sikerült.

76. PERC: Romaric nagyszerűen játszik, majdnem minden támadásban aktívan részt vesz.

75. PERC: 24-4 (!) a kapuralövések aránya, mondani sem kell, kinek a javára.

71. PERC: Salamon Kalou lőtt kapura, de a koreai kapus résen volt, még akkor is, amikor kipattant róla a labda. Szerencséjére nem ólálkodott ott senki.

70. PERC: Húsz perc van hátra, kicsit fel kéne pörgetni, fiúk!

VÉDÉS 67’
Myong Guk
Romaric bombáját védte!
CSERE 67’
Koreai NDK
In Guk helyett Kum Csol.

67. PERC: Korea nagyon behúzódott a második félidőben, így kevesebb helyzet alakult ki eddig, mint az első félidőben.

CSERE 64’
Gervinho helyett Dindane.
CSERE 64’
Kalou jött be Keita helyett.

63. PERC: Hullámzik a közönség, az afrikai szurkolóknak nagyon tetszik a zöldek szép játéka, nem véletlenül.

62. PERC: Raul Meireles közben a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki a másik meccsen. Így maradt a 0-0!

LES 60’
Koreai NDK
Guk maradt lesen.

59. PERC: Csong Tae Se egy kontratámadás végén szúrta a kapura a labdát, de inkáb középre kellett volna tennie, mert most az egyszer érkezett társ is a támadással.

SZÖGLET 55’
Keita harcolta ki. Drogba melléfejelt.

52. PERC: Eboue fantasztikusan haladt át három koreai védőn, az alapvonalról beadott, de nem érkezett afrikai középen, kivágták a labdát. A túloldalon Csong Tae Se lőtt messziről, mellé.

51. PERC: Portugália csak 1-0-ra vezetett a koreaiak ellen a félidőben, és így lett 7-0, Elefántcsontpart most 2-0-lal kezdte a második játékrészt…

46. PERC: Azonnal támadásba lendült az afrikai csapat, ennek eredménye, hogy már az első percben a kapu elé kerültek. Olyannyira, hogy Gervinho labdája után Keitához került a labda, a lövés előtt azonban ütközött Myong Guk kapussal, aki lent is maradt két percig a földön. Végül folytatta a játékot.

Ápolás 46’
Myong Guk
Ütközött Keitával.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Koreai NDK
A csoport utolsó félideje.

Helyzetjelentés: Elefántcsontpart magabiztosan, gyönyörű focit mutatva hozta az első félidőt, különösebb megerőltetés nélkül. A Koreai NDK a szépítő gól megszerzését tűzheti ki célul a mérkőzésen. A másik találkozón eddig: Brazília-Portugália 0-0, 7 sárga lappal!

45. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, DROGBÁÉK SZÉPEN JÁTSZANAK!

SZÖGLET 45’
Romaric ívelte be, utána véget is ért a félidő.

44. PERC: A meccs igen sportszerű, gyakorlatilag nem történik szabálytalanság.

43. PERC: Eboue bombázott fölé!

42. PERC: Gervinho az egész vb alatt remekül játszik, a Lille játékosa – még.

38. PERC: Gervinho kapott nagy labdát Tourétől, de a brazilos nevű csatár lövése picivel ismét mellé ment.

34. PERC: Az afrikai csapat 66 százalékban birtokolja a labdát, eddig 11 alkalommal vállalkoztak lövésre Drogbáék, hatszor el is találták a kaput.

32. PERC: Keita remekül vállalt el kapásból egy beadást, alig ment fölé.

ITT PEDIG DROGBA BIKÁJA UTÁN ROMARIC GÓLJA:

29. PERC: Elefántcsontpart remekül járatja a labdát, nagyszerűen játszanak, csak idő kérdésre, mikor szereznek újabb gólt. Korea nem tudja megtartani a labdát.

AZ ELSŐ ELEFÁNT-GÓL:

23. PERC: Yong Jo egy picivel rúgta mellé a szabadot, Barry nem tudott volna menteni.

SZABADRÚGÁS 23’
Koreai NDK
Nam Csol harcolta ki, 20 méterre a kaputól.

20. PERC: Drogba káprázatosan vette át a labdát az ötösnél, irtózatos erővel lőtt a kapu fel, de a kapufáról lepattant a labda (nem a gólvonal mögé), a kipattanóra érkezett Romaric, és befejelte a kapuba a lasztit. Már 0-2!

GÓÓÓL 20’
Romaric
Drogba bikája kijött a kapufáról, Romaric ott volt.
SZABADRÚGÁS 19’
Koreai NDK
Zokora szabálytalankodott 36 m-re a kaputól.

17. PERC: Romaric váratlanul lőtt a 16-os csücskéből, majdnem jó volt, de a kapufa megmentette a Koreai NDK-t.

14. PERC: Nagyszerű támadást vezettek az Elefántok, Boka vitte el bal oldalon, középre passzolt, Yaya Toure egy csel után higgadtan lőtt a kapu bal oldalába Mjong Guk mellett. 0-1!

GÓÓÓL 14’
Yaya Toure
Boka passzát lőtte a hálóba!

12. PERC: Jó döntés volt a leshelyzet befújása, ellentétben Klose kiállításával, azt is ez a játékvezető követte el. Közben Gervinho Drogba passzát a koreai kapusba lőtte. Érik az afrikai gól.

LES 11’
Drogba
Lesről fejelt a hálóba.

10. PERC: Nagyon meglódult Gervinho, levezette egészen az alapvonalig, beadott, 20 centire a gólvonal előtt elsuhant a labda a kapu előtt.

9. PERC: Yaya Toure végezte el a szabadrúgást 40 méterről, nagy erővel lőtt, a kapus biztosan hárított.

SZABADRÚGÁS 9’
Romaricot buktatták a térfél közepén.

7. PERC: Eriksson szerint nem szabad eszetlenül támadni, mert Észak-Korea megbüntetheti a csapatot.

6. PERC: Az afrikaiak vették magukhoz az irányítást, Korea éledezik.

5. PERC: A Koreai NDk legutóbb feburár 24-én győzött, akkor Mianmar csapatát verték meg.

2. PERC: A csoport másik talákkozóját, a Brazília – Portugália mérkőzést itt követheti!

SZÖGLET 1’
Keita nagy helyzetét fogta a kapus.

1. PERC: A két csapat még sohasem játszott egymással!

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elkezdődött a találkozó.

A himnuszokat hallgatjuk, hamarosan kezdődik a presztízs találkozó!

Kezdőcsapatok:

Koreai NDK: Myong Guk – Jong Hjok, Jun Il, Kwang Cson, Yun Nam, Csol Jin – Nam Csol, In Guk, Yong Hak – Tae Se, Yong Jo. Szövetségi kapitány: Jong Hun Kim.

Elefántcsontpart: Barry – Boka, Kolo Toure, Ebou – Yaya Toure, Zokora, Tiote, Romaric – Keita, Drogba, Gervinho. Szövetségi kapitány: Sven-Göran Eriksson.

A G-csoport állása:

1. Brazília 6 pont (5-2)
2. Portugália 4 pont (7-0)
3. Elefántcsontpart 1 pont (1-3)
4. Koreai NDK 0 pont (1-9)

Elefántcsontpart a csodában bízik, ha bízik. A portugálok akkora különbséggel verték a Koreai NDK-t, hogy az eseményeknek valami egészen váratlan menete szükséges az afrikai továbbjutásához. Egyrészt nagyon meg kell verniük a Koreai NDK-t, másrészt a braziloknak is agyon kell verni a portugálok. Finoman fogalmazva sem lesz egyszerű feladat.

A Koreai NDK összeomlott Ronaldóék ellen, ez a brazilok elleni helytállás után meglepő volt, kérdés, most melyik arcát mutatja a kommunista ország csapata. Érdekesség, hogy a portugálok elleni mérkőzés volt az első, amelyet a népi Koreában közvetített az állami televízió – azt is úgy, hogy a jelet Kínából vették, mivel Dél-Korea az egész félszigetre megvásárolta a közvetítés jogát, és azt nem adja tovább a „testvérállamnak”.

Elefántcsontpart ott rontotta el, hogy nem verte meg Portugáliát, amelyre megvolt az esélye. Ha Drogba az első perctől kezdve játszik, talán bekövetkezett volna a siker. Most már a becsület a tét, hiszen ő az utolsó afrikai csapat, amely a csoportkörök végén pályára lép. Ghána az egyetlen együttes, amely továbbjutott a 16 közé.

A találkozó játékvezetője a spanyol Alberto Undiano lesz.