USA – Algéria 1-0

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion.

Összefoglaló: Az első félidő pörgős játékot hozott, Djebbour már a hatodik percben telibe trafálta a keresztlécet, míg nem sokkal később Dempsey talált be, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után is Dempsey járt legközelebb a gólhoz, azonban az 57. percben előbb a kapufát találta el, majd a kipattanót nem tudta belőni az üres kapuba. Úgy tűnt, a két együttes kéz a kézben búcsúzik a torna további küzdelmeitől, a 91. percben azonban Dempsey lövését még fogta ugyan a remek napot kifogó Mbolhi, Donovan duplázásánál azonban már tehetetlen volt, így az USA nyerte meg a C csoportot.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Yahiát kiszórta a játékvezető a 93. percben, mert reklamálásért megkapta második sárga lapját.

4. Algéria 1 pont (0-2)

94. PERC: Vége a mérkőzésnek, az USA ezzel drámai góllal harcolta ki a továbbjutást.

PIROS LAP 93’
Yahia, Algéria
Megkapta második sárgáját.

91. PERC: Egy amerikai támadás végén Dempsey lőhetett közelről, Mbolhi hatalmasat védett, azonban a labda épp a támadást kísérő Landon Donovan elé pattant a rutinos csapatkapitány pedig a hálóba bombázott továbblőve ezzel az Amerikai Egyesült Államokat.

GÓÓÓL 91’
Donovan, USA
Egy kipattanót lőtt be.
SÁRGA LAP 90’
Beasley, USA
Kezezésért.

90. PERC: 4 perc a hosszabbítás.

Saifi jön Matmour helyére.

84. PERC: Az USA futószalagon gyártja a helyzeteket, azonban a pálya utolsó harmadában rendre hibáznak az amerikaiak.

Bradley, USA
Egy lekészített szabadrúgást bombázott rá, Mbolhi védett.
SÁRGA LAP 76’
Algéria
Yahia sárgult be.

73. PERC: Yebda lőhetett távolról, a labda azonban a kapu fölött hagyta el a játékteret.

SZÖGLET 71’
Mbolhi ütötte ki.
CSERE 69’
Algéria
Ziani le, Guedioura.

68. PERC: Altidore fejelhetett közelről, a labda azonban középre tartott így a remek napot kifogó Mbolhi védeni tudott. Algéria ebből kontraakciót vezethetett, de Ziani a végén csúnyán mellé lőtt. Pörögnek a játékosok!

Ghezzal váltja Djebbourt.

65. PERC: Fielhaber tört be a tizenhatoson belülre, de Mbolhi szögletre mentett.

CSERE 64’
USA
Buddle jön Edu helyére.
SÁRGA LAP 62’
USA
Altidore sárgult be.

57. PERC: Ilyen nincs! Altidore újabb rossz beadása találta meg Dempseyt, első lövése a kapufáról kifelé pattant, majd a duplázásnál az üres kapu ellenére az égbe bombázott!

52. PERC: Algéria a második játékrész elejét is megnyomja.

Megy a második félidő.

Összefoglaló: Az érződik, hogy mind a két csapat gólt, gólokat akar lőni, azonban eddig a nagy akarásnak nyögés a vége.

Az elején Djebbour lőtt keresztlécet, majd Dempsey révén ugyan vezetést szerzett az USA a 20. percben, azonban a játékvezető – érzésünk szerint – tévesen lest és szabadrúgást ítélt kifelé.

A folytatásban is veszélyben forgott mind a két kapu, de a hálóba még nem sikerült betalálnia a feleknek.

Mindenki döntse el maga, hogy les volt-e, Bill Clinton mindenestre szomorún vette tudomásul, hogy nem adták meg:

46. PERC: Vége az első félidőnek, jó a meccs, azonban gólt még nem láthattunk. Ha így maradnak az eredmények, búcsút inthetünk ennek a két csapatnak.

45. PERC: Egy perc a ráadás.

43. PERC: Ziani jó 25-ről vette célba a kaput, Howard vetődött de csak becsületből, a labda elkerülte a kaput.

43. PERC: Dempsey lőhetett, azonban elcsúszott közben így Mbolhi védett.

LES 40’
Algéria
Kadir futott lesre.

38. PERC: Matmour vállalkozott távolis lövésre, bombáját Howard tolta szögletre.

36. PERC: Egy kesze-kusza akció végén Donovan és Altidore akarta egyszerre ellőni a labdát, így az üres kapu fölé bombáztak.

35. PERC: Altidore lódult meg a bal szélen, majd rosszul középre tette a labdát de a védők elbambultak, Gomez lekészítette a labdát a középen érkező Dempsey elé, a lövésébe azonban beleléptek a védők így Mbolhi ha bajosan is, de meg tudta szelídíteni a labdát.

33. PERC: Gomez zavarta meg Dempseyt így a középpályás egy védőbe fejelte a labdát, a lepattanóból Donovan lőtt csúnyán fölé.

SZÖGLET 30’
Ziani, Algéria
Kifejelték a védők, az amerikai kontra azonban a félpályánál elhalt.

30. PERC: Matmour lőtt jó 25-ról, de egy védő fejéről szögletre vágódott.

23. PERC: Mindeközben Defoe megszerezte a vezetést Angliának.

20. PERC: Micsoda jelenetek! Bradleyt szöktette Altidore, becsúsztak neki hárman, mindenki a földre került, a szövetségi kapitány fia kivakarta a labdát, Gomez lőhetett, Mbolhi védett, majd a középpályás középre passzolt az üresen álló Dempsey pedig közelről a hálóba lőtt, de a játékvezető les miatt érzésünk szerint tévesen érvénytelenítette a találatot.

17. PERC: Gomez próbálkozott meg egy lövéssel félfordulatból, azonban fölé bombázott de nem volt rossz a kísérlet.

12. PERC: Az egykori amerikai elnök, Bill Clinton is a helyszínen szorít Donovanéknak.

SÁRGA LAP 12’
Yebda, Algéria
Altidoret rántotta le, ha lesz következő meccs, ő biztosan kihagyja.
SZÖGLET 12’
Égbe szállt a kapáslövés.
SZABADRÚGÁS 9’
30-ról durrantott fölé.
SZÖGLET 7’
Mbolhi húzta le az ívelést.

6. PERC: Jó meccsre van kilátás, Algéria tényleg hisz benne, hogy továbbjuthat, Djebbour lépett ki az elmélázó védők között és telibe lőtte a keresztlécet. A túloldalon Gomez lövését védte az algériai kapus.

1. PERC: 20 másodperc kellett az első lövéshez, egy visszafejelt labdát Matmour lőtte rá, fölé szállt.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Algéria
És már gurul is a Jabulani.

Ez is egy történelmi meccs, a két fél sosem találkozott ezelőtt egymással.

A csapatok most jöttek ki a játékoskijáróból, felcsendültek a himnuszok, hamarosan kezdődik az összecsapás.

Összeállítások:

USA: Howard – Cherundolo, Bocanegra, Demerit, Bornstein – Donovan, Edu, Bradley, Dempsey – Altidore, Gomez
Szövetségi kapitány: Bob Bradley

Algéria: Mbolhi – Yahia, Halliche, Bougherra – Lacen, Yebda – Belhadj, Kadir – Ziani, Matmour – Djebbour
Szövetségi kapitány: Rabah Saadane

A C csoport állása az utolsó forduló előtt:
1.Szlovénia 4 pont (3-2)
2.USA 2 pont (3-3)
3.Anglia 2 pont (1-1)
4.Algéria 1 pont (0-1)

Érdekes nap lesz ez a mai a C csoportban, ugyanis minden csapatnak megvan az esélye a továbbjutásra – és ugyanígy a kiesésre. Az Amerikai Egyesült Államok úgy „fogadja” Algéria együttesét, hogy a nyitó fordulóban az angolok ellen, az előző mérkőzésen pedig Szlovénia ellen állt fel hátrányból, déli szomszédainknak ráadásul kétgólos előnyt adtak Landon Donovanék. Ha az USA ma nyer, úgy mindenképp kvalifikálja magát a legjobb tizenhatba, döntetlen esetén pedig a Szlovénia – Anglia meccstől függ a sorsa.

Algéria ugyanakkor az első fordulóban egy alacsony színvonalú meccsen kapott ki 1-0-ra egy potyagóllal a szlovénektől, az angolok ellen azonban rendkívül szervezett játékkal elraboltak egy pontot, 0-0 lett akkor a vége. Ha az afrikai csapat meg tudja nyerni ezt a meccset, az esetben az USA-t biztosan megelőzi, és ha a másik meccsen úgy alakulnak a dolgok akár még tovább is juthat.

A mérkőzésen egy játékos, nevezetesen az amerikai Findley nem léphet pályára eltiltás miatt.

A meccset a pretoriai Loftus Versfeld Stadionban rendezik meg, a találkozó bírája pedig a belga Frank de Bleeckere lesz, aki már a 2006-os, németországi vébén is tevékenykedett.