Spanyolország – Honduras 2-0

Johannesburg, Ellis Park Stadion, 61000 néző.

Összefoglaló: Az már a találkozó elején látszott, hogy a spanyolok nem fognak teketóriázni a meccsen, azonban hosszú percekig David Villa bődületes lövésével jártak a legközelebb a gólhoz, akkor azonban a léc mentett.

A 17. percben aztán a támadó már nem hibázott, becselezte magát a tizenhatoson belülre és a hosszú felsőbe lőtt. Tovább nőhetett volna a különbség, de Xavi óriási ziccerben lyukat fejelt, míg Fernando Torres továbbra sem találja góllövő formáját.

A fordulás után is a spanyolok támadtak, ennek az 51. percben meg is lett az eredménye, egy kontra végén Villa lövése pattant be a kapus fölött a hálóba. A 62. percben már a klasszikus mestrehármast ünnepelhette volna a Barca új szerzeménye, amennyiben nem lövi kapu mellé a Navas buktatásáért megítélt büntetőt.

A spanyol armada a folytatásban rengeteg ziccert szórakozott el ami ha ma nem is, de a későbbiekben visszaköszönhet.

Eredmény:
Spanyolország – Honduras 2-0 (Villa 17., 51.)

A H csoport állása két forduló után:
1. Chile 6 pont (2-0)
2. Spanyolország 3 pont (2-1)
3. Svájc 3 pont (1-1)
4. Honduras (0-3)

93. PERC: A spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte Honduras együttesét, ám sok kihagyott helyzet a későbbiekben megbosszulhatja magát.

90. PERC: Három perc a ráadás.

SZÖGLET 87’
Spanyolország
Fabregas újabb kornere.

86. PERC: Ha ezt a torna további részében így folytatják a spanyolok, ráfizethetnek. David Villa elől mentettek, de ha egy kicsit jobban kapkodta volna magát a támadó, könnyedén gólt szerezhetett volna.

Veszélytelen volt.

82. PERC: Figueora mentett fejjel Villa elől, ott lehetett volna a harmadik spanyol gól.

Fabregas, Spanyolország
Kettőt lőtt: egy Ramos durrantott rá, védett a kapus, majd a hálóőr húzta le a másodikat.
SZÖGLET 66’
Nem lett veszélyes.

66. PERC: Nem lett volna akármilyen beállás! Torres engedett el egy kiugratást ami így épp jó lett Fabregasnak, az Arsenal spanyolja elfektette a kapust, azonban üres kapu felé tartó labdáját kivágta egy védő.

CSERE 66’
Fabregas jön Xavi helyére.

65. PERC: Suazo tekert mellé.

CSERE 63’
Honduras
Nunez váltja Turciost.

62. PERC: Túl szépen akarta rúgni… Klasszikus mestrehármasa lehetett volna a spanyolnak, azonban annyira megnézte az alsó sarkot, hogy mellégurított centikkel.

TIZENEGYES 61’
Izaguirre húzta el Navas lábát.
SZÖGLET 56’
Xavi és Navas szögletét láthattuk gyors egymásutánban.

55. PERC: Ha nem színezik túl a spanyolok… azért egy szöglet lett az akcióból.

54. PERC: A második mérkőzés amin elered Piqué vére, ezúttal egy vétlen stoplis találta fejbe, épp a pálya szélén épolják. Svájc ellen a gólnál rúgták fejbe.

52. PERC: Majdnem ott a harmadik, Ramos lőtt mellé.

51. PERC: Kitámadott Honduras, ennek meg is lett a következménye: egy kontraakció végén Navas szolgálta ki David Villát aki a tizenhatos előteréből lőtt, a megpattanó labda pedig a kapus fölött szállt a közép-amerikai hálóba.

GÓÓÓL 51’
David Villa, Spanyolország
Navas passzából talált be.

50. PERC: Már látszik mi volt Welcome beállításának a célja: rá próbálják ívelni a labdákat kevés sikerrel.

CSERE 46’
Honduras
Welcome jön Espinoza helyére.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Honduras
Megy a második félidő.

Összefoglaló: A spanyol válogatott rögvest nekiesett ellenfelének, David Villa révén pedig kapufáig, pontosabban keresztlécig is jutott, az első gólra azonban így is közel 17 percet kellett várni. A Barca frissen igazolt játékosa cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd gyönyörűen kilőtte a felső sarkot.

A folytatásban tovább nőhetett volna a különbség, azonban Torres puskázott el több lehetőséget is, valamint Xavi fejelt mellé a labdának hatalmas ziccerben, ám a spanyol győzelem az eddigiek alapján úgy tűnik nincs veszélyben.

Egy kis félidei látnivaló, Villa pazar találata:

46. PERC: Vége az első félidőnek, a spanyolok 1-0-ra vezetnek ennél azonban jóval nagyobb a különbség a két csapat között.

45. PERC: 1 perc a ráadás.

Torres nem érezte a ritmust.

34. PERC: ismét Torres, ezúttal lábbal próbálkozott azonban csúnyán fölé lőtt.

33. PERC: Ramos tekerte középre a labdát, azonban Torres a földre bólintott, a Jabulani pedig ezt követően átpattant a kapu fölött.

SZÖGLET 28’
Jobbról jön a korner.

26. PERC: Honduras felettébb szimpaitkus, ezúttal is próbálkoznak a támadásszervezéssel.

24. PERC: Xavi fejelt mellé a labdának, pedig Navas remek labdát varázsolt középre. Centiken múlt a 2-0, mivel a középpályást senki nem fogta 6 méterre a kaputól.

20. PERC: Mendoza szabálytalankodott David Villával szemben, a szabadrúgás után pedig Ramos fejelhetett közelről, azonban már lökte védőjét.

LES 19’
Honduras
Martinez futott lesre.

17. PERC: Gyakorlatilag lemásolta az előző helyzetét, azonban most ha el is csúszott lövés közben így is védhetetlenül lőtt a hosszú felsőbe, 1-0, gyönyörű gól volt!

GÓÓÓL 17’
Becselezte magát a büntetőterületre és védhetetlenül lőtt a hálóba.

17. PERC: Szép hondurasi akciót akasztott meg a kapujából kirobbanó Casillas.

15. PERC: Casillasnak is akadt dolga, egy beadást tett ki lábbal.

14. PERC: David Villa lódult meg a bal oldalon, majd becselezte magát a tizenhatoson belülre, azonban mellé lőtt.

Játék késleltetése.

7. PERC: David Villa villant! A Barca friss szerzeménye vállalkozott lövésre jó 25 méterről, a labda a keresztlécen csattant, valladares hiába vetődött. Csak percek kérdése a spanyol gól.

5. PERC: Torres kapott labdát középen, egyből kapura tette, azonban rosszul találta el, a kapus védett. Az előző eset egyébiránt kezezés volt, a spanyolok máris rövidebbek egy büntetővel, mivel ugyan vétlen volt a bekk, akadályozta a labda útját.

4. PERC: Ahogy az várható volt, nyomnak a spanyolok. Most volt egy hondurasi kézgyanús eset a tizenhatoson belül, a játékvezető továbbot intett, egy visszajátszás lesz majd a perdöntő.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
És már megy is a meccs!

Most vonulnak ki a csapatok a pályára, mindjárt felcsendülnek a himnuszok és utána útjára indulhat a Jabulani.

Kezdőcsapatok:

Spanyolország: Casillas – Capdevila, Piqué, Puyol, Ramos – Busquets – Alonso, Navas – Xavi – David Villa, Torres
Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

Honduras: Valladares – Izaguirre, Figueroa, Chavez, Mendoza – Guevarra, Palacios – Espinoza, Martinez – Turcios – Suazo
Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda

A spanyol válogatott a nyitó körben 1-0-ás vereséget szenvedett Svájctól, így 12 mérkőzés után kapott ki először, azonban az elmúlt 49 mérkőzéséből ez volt mindössze a második zakó – 45 győzelem két döntetlen mellett. A Nati szerencsésnek mondható körülmények között húzta be a győzelmet, ugyanis az ibériai csapat végigtámadta a meccset, de egy szerencsés támadásnak köszönhetően mégis három pontnak örülhetett.

A mostani Honduras ugyanakkor nincs túl jó formában, a Chile elleni világbajnoki zakó előtt Románia (0-3) és Venezuela (0-1) is megoldhatatlan feladat elé állította a közép-amerikai együttest, míg Azerbajdzsán (0-0) és Fehéroroszország (2-2) ellen sem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt Reinaldo Rueda eltervezte. A dél-amerikai válogatott ellen szimpatikus, hajtós játékot produkált a csapat, kérdés, ez Spanyolország ellen mire lesz elég: Chile ellen is csak a tisztes helytállásra.

A találkozót a johannesburgi Ellis Park Stadionban rendezik meg, a játékvezető a japán Yuichi Nishimura lesz, aki már a torna első napján is fújta a sípot az Uruguay – Franciaország mérkőzésen (0-0). A 38 éves bíró akkor egy pirosat is kiosztott, Nicolás Lodeiro mehetett két sárga után idő előtt zuhanyozni.