Németország – Szerbia 0-1

Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay, 40 000 néző

Összefoglaló:

Egy nagyon izgalmas meccsen egy kissé váratlan szerb győzelmet jegyezhetünk fel. A németek maguknak tették nehézzé a találkozót és a folytatást is. Klose kiállítása és Podolski elhibázott büntetője megpecsételte a sorsukat.

A szerbek kötéltáncot folytattak ezzel együtt a 90 perc során, hiszen Vidics butasága felért egy félresikerült öngyilkossági kísérlettel. A fegyelmezetlenséget az ausztrálok ellen már nem engedhetik meg maguknak. A meccs embere Stojkovics kapus lett, aki megfogta Lucas Poldi 11-esét. Antics csapatából még Krasicsot emelnénk ki. A Juventus-szal kacérkodó szőke fiú nagyon jól kavart a jobb szélen, beadásai életveszélyesek voltak, az egyikből született meg a gól is.

Az utolsó fordulóban Németország-Ghána és Szerbia-Ausztrália találkozókat rendeznek majd. Izgalmas lett a csoport.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GYŐZTEK A SZERBEK!

Ápolás 93’
Stojkovics, Szerbia
Begörcsölt a lába.

90. PERC: Három perc hosszabbítás lesz a találkozón.

88. PERC: Szerbia kétszer is megindulhatott, de elszórakozták a létszámfölényüket, pedig eldönthették volna a mérkőzést.

85. PERC: Beszorult a szerb csapat, csak rombolnak a déli szomszédaink.

84. PERC: Podolski középről lőtt, lövése mellésuhant.

84. PERC: Németország 1986 óta nem kapott ki világbajnoki csoportmérkőzésen.

SZÖGLET 82’
Németország
Podolski kisszöglete eredménytelen lett.
SZABADRÚGÁS 82’
Németország
Cacaut buktatták az oldalvonal mellett.

81. PERC: Kacar levehette volna Zigics fejesét, nagy helyzetben inkább azonnal lőtt a jobb oldalon, fölé.

80. PERC: Az utolsó tíz percen belül vagyunk. A szerbek jól tartják magukat, de figyelniük kell a három friss német csatárra. Löw Domenechhel ellentétben a csatárposzton változtatott a kritikus helyzetben.

Petrovics jött be Kuzmanovics helyett.

74. PERC: Krasics adta be a labdát nagyszerűen, Zigics kapufára fejelte a beadást.

SÁRGA LAP 73’
Schweinsteiger, Németország
Akasztásért kapta.

71. PERC: Frissítettek a kapitányok. A labdabirtoklás teljesen kiegyenlített, 52-48 a németek javára. A lövések száma 11, illetve 6 ugyanebben a felosztásban.

Kacar érkezett Ninkovics helyett.

67. PERC: Krasics fantasztikusan játszotta tisztára magát egy szerb altatás után, a labda végül Jovanovicshoz került, aki kapufára lőtte! Nagy ziccer volt.

65. PERC: A szerbek teljesen felhúzódtak, egészen a német térfél közepéig.

60. PERC: A labda baloldalról szállt be a kapu felé, és Vidic felugrott rá, majd kézzel belepaskolt abba a labdába, amely messze elhagyta volna a játékteret az oldalvonalon túl. Érthetetlen volt Vidics döntése, mellyel nehéz helyzetben hozta csapatát. Suboticsnak majd fizethet egy vagy két sört, amiért kivédte Podolski büntijét.

VÉDÉS 60’
Podolski 11-esét védte ki nagy bravúrral!
SÁRGA LAP 60’
Vidics, Szerbia
A kezezés miatt!
TIZENEGYES 60’
Kezezett a 16-oson belül.

59. PERC: Most Özil bombázott a baloldalon, nagy ziccer volt, de az oldalhálóba ment a labda.

57. PERC: Podolski Vidics szorításában rohant a kapu elé, amikor 8 méterre volt a kaputól, lövésre szánta el magát, de a labda röviddel elszállt a kapu mellett. Nagy helyzet volt.

SÁRGA LAP 57’
Subotics, Szerbia
A középpályán szabálytalankodott.
VÉDÉS 54’
Schweinsteiger 20 méteres lövését védte.

53. PERC: A középpályán igen gyakran adják el a labdát a csapatok, ez gyors ellentámadásokat eredményezhet.

50. PERC: A szerbek átvették azt a szerepet, amelyet a németek birtokoltak a meccs első félidejében. Icipici időhúzás, kivárás.

46. PERC: Nem volt csere a szünetben, így Löw kapitány a pályán lévőkkel igyekszik alkalmazkodni az új helyzethez.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Szerbia
Elindult a 2. félidő.

A gól előtti pillanat:

;

Ezzel a góllal vezet a szerb válogatott Németország ellen:

Összefoglaló: Nagy meccs! A németek tulajdonképpen uralták a találkozót a kiállításig, a szerbek biztonságos védekezés mellett próbáltak támadásokat vezetni. A védekezésük kiváló volt, de ahhoz képest, hogy meg kell nyerniük a találkozót a továbbjutás érdekében, nem volt sok fantázia az előrejátékukban.

A kiállítás, amely talán szigorú volt, bár kétségtelenül jogos, egy új mérkőzés képét vetítette elő, és meglepő, hogy a szerbek azonnal ki is tudták használni a lehetőséget. Krasics jól játszott az első 45 percben, így megérdemli, hogy a gól az ő beadás után, Zigics gólpassza mellett született meg. Kíváncsian várjuk a második félidőt!

45. PERC: Vége az első félidőnek! Micsoda német tűzijátékkal zárult a félidő: kis szöglet után egy beadás Khedirához került, aki rábombázott, a kapufán csattant a labda. A kipattanó lövést még ráollózta Müller, de Ivanovics a gólvonalról menteni tudott.

SZÖGLET 45’
Németország
Kis szöglet, majd jött a következő.

44. PERC: Eddig 7 sárga és 1 piros lap a találkozón. Paprikás lesz a második féldiő.

SZÖGLET 42’
Németország
Hatástalan volt a beadás.
LES 41’
Krasics, Szerbia
Határeset.

39. PERC: A szerbek azonnal éltek a lehetőséggel. Krasics adta be a labdát a jobboldalról, nem először pontosan. Zigics lefejelte a labdát középre, ott Jovanovics állt, és félmagas lövéssel a kapuba kotorta a labdát. 0-1, vezetnek a szerbek.

GÓÓÓL 39’
Jovanovics, Szerbia
Azonnal kihasználja a lehetőséget.

38. PERC: Valóban hátulról érkezett a becsúszás, ezzel együtt némiképp túlzás az újabb sárga.

PIROS LAP 37’
Klose, Németország
Második sárga, Stankovicsot buktatta.

34. PERC: Ez a szabadrúgás egy ajándék lehetőség volt a szerbek számára, mert a támadások nagyon lassúak a részükről, egyelőre nincs tippünk arra, hogyan szereznének gólt.

SZABADRÚGÁS 33’
Szerbia
27 méterről lőtte Kolarov, kicsit mellészállt.
SÁRGA LAP 32’
Lahm, Németország
Stankovicsot buktatta.
LES 30’
Podolski passzolt neki, lesen állt.

28. PERC: Először hallani az európai pályákon jellemző dudákat a lelátóról. Már a tegnapi francia-mexikói meccs is kezdett hasonlítani egy megszokott futball mérkőzéshez.

26. PERC: A szerbek fentebb tolták védekezésüket, így már a németek térfelén zavarják az ellent.

24. PERC: Villannak a sárga lapok, ebből is látszik, mindkét csapat kemény védekezésre rendezkedett be. A szögletek még nem től veszélyesek, mindkét csapat emberfogása eddig hibátlanul működik. A csapatok a középpályán eladott labdákból élnek.

Müller lesen indította.

15. PERC: Jovanovics ívelte be az alapvonal közepéről, de a hosszú oldalon nem ért hozzá senki. Ez pedig egy nagyon jó lehetőség lett volna a gólszerzésre.

SZABADRÚGÁS 15’
Szerbia
Krasicsot buktatta Badstuber.
SÁRGA LAP 12’
Ivanovicsot kaszálta el.

11. PERC: Krasics adott parádés keresztlabdát Ninkovocsnak, aki kapásból lőtt, de a labda nagyon elkerülte a kaput. Ebben több volt.

10. PERC: Megfontoltan építkezik a német csapat.

7. PERC: Podolski egy kivágódó labdát szúrt rá, nagyon erős lövés volt, de elkerülte a kaput. Kicsit útban volt a játékvezető.

6. PERC: Nem lesz egyszerű a németekenke feltörni a szerb falat. Úgyis mondhatnánk, nagy falat lesz számukra.

3. PERC: Özil adta a labdát Khedirának, aki fölélőtt, kiszorított helyzetben volt.

3. PERC: Látszik, hogy a szerbek mindent beladnak majd, kétszer is eljutottak már a német kapu közelébe.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Németország
Elindult a csoport rangadója!

A lelátón békésen megférnek egymás mellett a német és a szerb zászlók, öröm látni, hogy így drukkolnak a felek.

Kezdőcsapatok:

Németország: Neuer – Friedrich, Badstuber, Lahm, Mertesacker – Khedira, Schweinsteiger, Müller, Özil – Podolski, Klose. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Szerbia: Stojkovics – Kolarov, Vidics, Ivanov, Subotics – Stankovics, Jovanovics, Krasics, Ninkovics, Kuzmanovics – Zigics. Szövetségi kapitány: Radomir Antics

Most vagy soha –gondolhatja Szerbia, miután az első meccsen kikapott Ghána együttesétől. Nem lesz egyszerű megverni az ausztráloknak négyet vágó németeket, különösen a megbonthatatlannak tűnő védőbástya megbomlása miatt. Lukovicsot ugyanis kiállították az afrikaiak ellen elbukott meccsen, helyette végül Subotics került a csapatba. A Dortmund játékosának lesz a feladata beilleszkedni a hátvédsorba.

A szerbek egy csatárral, Zigiccsel „rohamoznak” majd, elsődleges céljuk persze az, hogy ne kapjanak gólt. Zigicsnek ráadásul – Kuzmanoviccsal egyetemben – vigyáznia kell, mert ha besárgulnak, nem játszhatnak az ausztrálok elleni utolsó csoportmeccsen.

A németek kényelmes helyzetben vannak, akár kivárásra is játszhatnak a mindenképpen győzelemre ítéltetett szerbek ellen. Náluk Özil és Cacau veszélyeztetett, a többiek még nem kaptak sárga lapot. A csatársorban ezúttal is a Podolski-Klose duó kezd majd, Joachim Löw maximálisan bízik bennük.

A játékvezető a spanyol Undiano lesz, a mérkőzés helyszínén kellemes 15 fok van, és a nap is süt.