Anglia – Algéria 0-0

Fokváros, Green Point Stadion, 64 100 néző

Összefoglaló: Anglia kínos döntetlent játszott az ellen az Algéria ellen, amely Egyiptomot, az afrikai kontinens egyik legjobb csapatát búcsúztatta a pótselejtező során. Talán most érezhetjük először azt, hogy nem lehetett véletlen az a bravúr.

Rooney ezúttal sem lőtt gólt, nem is nagyon volt most benne, nagy helyzete nem akadt. Ugyanakkor Defoe beállásával veszélyesebb lett az angolok játéka, fájó a számukra, hogy mindez gólokban, vagy legalább egy gólban nem mutatkozott meg.

Sokat elárul, hogy a csapat mellett mindig kiálló angol drukkerek egy része hangos füttyszóval kísérte be az öltözőbe a fiúkat.

Az afrikai csapat a szlovénok elleni játékához hasonlóan ismét a védekezésben nyújtott kiemelkedőt, erre is rendezkedett be, hiszen csak egy csatárral állt fel. Mégis, még így is kihasználhatták volna az angol védők egy-egy bizonytalanságát. Hogy ez nem történt meg, azért örvendetes, mert így még izgalmasabb lesz a harmadik selejtezőkör. Már alig várjuk!

Eredmény: Anglia-Algéria 0-0

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! NEM BÍRTAK AZ ANGOLOK ALGÉRIÁVAL! 0-0 A VÉGE!

SZÖGLET 94’
Anglia
Utolsó esély!! Nem éltek vele.

90. PERC: 3 perc lesz a hosszabbítás. Defoe egy visszapattanó labdát 18 méterről egyből rálőtte, fölészállt, nagy lehetőség volt.

SZABADRÚGÁS 90’
Algéria
Beívelték a kapu elé, James megfogta.
CSERE 89’
Algéria
Yebda helyett Mesbah a pályán.

88. PERC: Az angolok 103, az algériaiak 99 kilométert futottak eddig összesen!!!!!!!!!! Óriási szám mindez.

87. PERC: Rooney nagy passzt adott volna, ha az algériai védők nem szabadítottak volna fel.

SZÖGLET 85’
Anglia
Lampard próbálkozott, még mindig nem jó.
Ziani helyett Gediura érkezett.

80. PERC: Ha marad a 0-0, a szlovéneknek 4, az amerikai és az angol capatnak 2-2, az algériai együttesnek 1 pontja lesz az utolsó kör előtt.

Heskey beadása után a védők felszabadítottak, nagy helyzet volt:

SZÖGLET 78’
Anglia
Lampard ívelte be.

77. PERC: Defoe eddig két megmozdulással vetette észre magát, de már többet tett, mint egyes angol játékosok. Bátor, friss és vállalkozó kedvű. Az angolok ismét a himnuszt éneklik a lelátón.

Boudebouz helyett Abdun a pályán.

73. PERC: Legalább egy lövés. Rooney volt az elkövető, mellélőtte.

SZÖGLET 70’
Anglia
Gerrard fejelt a szöglet után, a kapus kezébe.

70. PERC: Heskeyt ugratta ki Wright-Phillips, tolt egyet a labdán, majd rászúrta a jobboldalon 12 méterről, a kapus beleért, és Hallis még beleért, így szöglet következhetett.

SZÖGLET 70’
Anglia
Heskey lövésébe értek bele.

67. PERC: Boudebouz nagyszerű megoldásokra képes, még gondot okozhat Terryéknek, és még csak egy 22 éves fiatalemberről van szó.

66. PERC: Barry kissé laposan adta be a labdát, amely a védők lába után Lampardhoz került, ő nagyon gyorsan elvesztette azt.

SZABADRÚGÁS 66’
Anglia
Wright-Phillips harcolta ki, buktatták.

64. PERC: Terry hibázott, amivel majdnem ziccerbe hozta Matmurt. Izgalmas a találkozó, mivel mindkét csapat győzelemre játszik. Anglia azonban nem tud igazi helyzeteket kidolgozni.

CSERE 62’
Anglia
Lennon helyett Wright-Phillips érkezett.
SZÖGLET 63’
Anglia
Barry tekerte középre.

62. PERC: Lennon tekerte középre, Rooney nem érte már el a labdát, mert Hallis beleért, és szögletre mentett.

Carragher, Anglia
Feltartotta Belhadjot. Kihagy egy meccset!!!!
SZÖGLET 57’
Algéria
Ashley Cole fejelte ki.
SZÖGLET 55’
Anglia
Gerrard lövés helyett beadott, mentettek.
LES 54’
Anglia
Feleslegesen állította meg a bíró a játékot.

52. PERC: Heskey ígéretes helyzetben kapta Gerrardtól a labdát, de elügyetlenkedte a beadást.

50. PERC: Többet is kihozhattak volna ezekből a rögzített szitukból az algériaiak. Az angoloknak pedig figyelmeztető jel, hogy már 5 perc eltelt a második félidőből.

Mbolhi egyik nagy védése:

Összefoglaló: Nem volt meggyőző az angol válogatott, az ellenfelet nem tudták megtörni. Wayne Rooney továbbra is örlődik, Heskey nagyobb ellenállásra késztette eddig a zöld védőket. Gerrard nagyon sokat van játékban, a támadások általában rajta mennek keresztül.

Belhadj és az afrikai együttes baloldala sokkal aktívabb, mint a jobboldal, az angoloknál ugyanez a helyzet fordítva igaz.

A két szövetségi kapitány várhatóan frissíti majd a csapatokat, Crouch megoldás lehet a magas afrikai védők ellensúlyozására. Fontos, hogy Gerrard és Carragher már besárgult az első meccsen, így a két fontos láncszemnek számító játékosnak vigyáznia kell a feltehetően aktívabb és eseménydúsabb második félidőben.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AZ ÁLLÁS GÓL NÉLKÜLI DÖNTETLEN!

45. PERC: 1 perc lesz a hosszabbítás, az algériai csapat eldugja a labdát az utóbbi pillanatokban.

43. PERC: Rooney első lövése 20 méterről, az algír kapus lazán hárította.

42. PERC: Az angolok uralják már a találkozót, de a felállt védelem ellen nem nagyon tudnak mit kezdeni.

VÉDÉS 39’
Mbolhi, Algéria
Barry lőtte rá 19-ről, újabb védés.

37. PERC: Rengeteget futnak a játékosok, egy teljes NB 1-es fordulót lefutottak már a 37. percig.

35. PERC: Ziani Johnsont elfektette, majd 18 méterről rászúrta, alig ment mellé.

34. PERC: Az angolok most kicsit megnyomták, kezdenek veszélyesebb támadásokat vezetni.

VÉDÉS 33’
Lampard 14 méterről leadott lövését védte.

32. PERC: Algéria birtokolja többet a labdát a statisztika alapján, 54-46 százalékos megoszlásban.

30. PERC: Felzúg a lelátón az angol himnusz, erre Gerrard úgy gondolta, lő egyet. A labda 20 méterről szállt, egyenesen Mbolhi kezébe.

LES 29’
Algéria
Belhadj maradt lesen a jobboldalon.
Ápolás 29’
Terry, Anglia
A fejét fájlalta.

26. PERC: Az angoloknak kínkeserves lesz a támadásra is vállalkozó Algéria legyőzése.

25. PERC: Az üzbég játékvezető fújta a vébé nyitómérkőzését is.

23. PERC: James lehúzta a beadást, eddig jól véd.

SZÖGLET 23’
Algéria
Barry mentett fontos helyzetben.

22. PERC: 4-4 lövési kísérlet, amelyekből egyaránt 3 alkalommal el is találták a kaput.

20. PERC: Egy fejessel próbálkozott Algéria, Jebda próbálkozása elakadt James kezében.

18. PERC: Ezúttal Heskeyt könyökölték le úgy, hogy a játékvezető nem vett róla tudomást.

15. PERC: Boudebouz szánta el magát egy lövésre, gyatra volt.

13. PERC: James a maga 39 évével a világbajnokság legidősebb pályára lépő játékosa lett.

SZÖGLET 12’
Anglia
Barry lőtte középre, lökés, kirúgás…

12. PERC: Jobbról íveltek be az afrikaiak, a 39 éves Jamesnek kellett tisztázni, nagyjából sikerült.

10. PERC: Rooney felöklelte Yebdát, a síp néma maradt.

8. PERC: Afrikában vagyunk, mégis úgy tűnik, az angol drukkerek vannak többségben a lelátón.

SZÖGLET 7’
Algéria
Ziani lőtte be laposan, Gerrard hárított.

6. PERC: Anglia soha nem kapott ki afrikai csapattól világbajnokságon.

4. PERC: Anglia nagyon akar, látszik, hogy ellentmondást nem tűrő módon vinnék döntésre a dolgot.

SZABADRÚGÁS 3’
Gerrard, Anglia
Heskey fejét kereste, nem nagyon találta.

2. PERC: Ezúttal is a kispadon ül David Beckham, aki jelenlétével nemcsak emeli a márkőzés színvonalát, hanem lelki segítséget is nyújt az angol válogatottnak.

1. PERC: Ma ünnepli 64. születésnapját az angol válogatott szövetségi kapitánya, Fabio Capello. Ugyancsak meghúzhatták a fülét az algír Belhadjnak is, ő ma 26 éves.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Algéria
Elkezdődött Anglia és Algéria meccse!

Rabah Szadan szövetségi kapitány szerint nagyszerű meccsnek nézünk elébe, amelyen mind fizikailag, mind pszichikailag, mentálisan kiadják majd magukból azt, amit tudnak.

A mérkőzésén tiszteletét tette William és Harry herceg is.

Anglia nyolc világbajnoki csoportmérkőzésen van túl úgy, hogy nem szenvedett vereséget, legutóbb Románia verte meg őket 1998-ban 2-1 arányban.

Kezdőcsapatok:

Anglia: James – Johnson, A. Cole, Terry, Carragher – Lennon, Gerrard, Lampard, Barry – Rooney, Heskey

Algéria: Mbolhi – Bougherra, Belhadj, Yahia, Halliche – Boudebouz, Lacen, Ziani, Yebda, Kadir – Matmour

A stadion neve Green Point, de az angol válogatottnak nem biztos pontja a kapusposzt, és nem is az első meccsen védő kapus, Green véd majd. Nomen est omen. Az amerikaiak ellen potyagólt szerző Green helyett James áll majd a háló előtt.

Az angoloknak nem jól kezdődött a világbajnokság, és nem csupán az USA elleni 1-1 miatt. Megsérült Ladley King a nyitányon, igaz, Garreth Barry felépült, így ő ott lehet Algéria ellen a pályán. Wayne Rooney a kulcsfigura az első találkozón nem igazán találta a helyét, és Capello csapatának játéka egyáltalán nem volt meggyőző. Ha tovább akar jutni a csoportból a háromoroszlános együttes, az afrikaiakat mindenképp le kell győzniük, hiszen ezt korábban Szlovénia is megtette.

Algéria szerencsétlen módon kapott ki Matjaz Kek fiaitól, az a meccs egyenrangú ellenfelek csatáját hozta. Manszuri nem játszott azon a találkozón, kérdés, kibékült-e már vele a szövetségi kapitány (szerinte nincs jó fizikai állapotban a csapat kapitánya).

A találkozó játékvezetője az üzbég Ravshan Irmatov.