Honduras – Chile 0-1

Nelspriut, Mbomela Stadion, 25 000 néző

Összefoglaló:

Chile teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a kellemes, küzdelmes, kiváló egyéni teljesítményekkel tarkított találkozót. Összességében formásabb, tudatosabb támadásokat vezettek, látszik, hogy fantáziájuk és szellemességük vezette őket. Ez alighanem Marcelo Bielsa kapitány keze munkáját dicséri.

Honduras szimpatikusan küzdött, voltak ígéretes megindulásaik is, de nem jutottak vele sokra. A védekezésük egyetlen egy alkalommal bomlott meg, Sanchez megtolta a labdát a jobb oldalon, a középre adott labdába Mendoza csak beleérni tudott. Mentségére szóljon, ha nem ér bele, Beausejour minden bizonnyal akkor is belövi a labdát a kapuba.

Bár még nem tudjuk, Svájc milyen játékerőt képvisel, ha Chile ezt a játékot nyújtja, továbbjuthat a csoportból.

Eredmény:
Honduras-Chile 0-1
gólszerző: Beausejour (34. perc)

Igen, a Jabulani sem érinthetetlen. Megérte küzdeni a chilei csapatnak:

93. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 1962 UTÁN NYERT VB-MECCSET CHILE. 0-1!

SZÖGLET 93’
Honduras
Gyorsan elvégezték, kifejeltek a chilei védők.

91. PERC: Három perc a hosszabbítás.

91. PERC: A chilei csapat 17. és 18. lövését is megeresztette Gonzalez, ennek sem lett semmi eredménye.

90. PERC: Welcome lőtte fölé a labdát, nem mozdultak ki ugyanis rá. Fölészállt, de megvolt a lehetősége a hondurasi csapatnak az egyenlítésre.

LES 89’
Gonzalez, Chile
Ponce előrefejelt labdája találta lesen.
SZABADRÚGÁS 88’
Chile
Jól jött nekik egy időhúzó apropó.
CSERE 87’
Chile
Valdivia helyett Gonzalez.

86. PERC: Nem sok van már hátra, Honduras előremerészkedik, Chile vékony jégen táncol azzal, hogy nem lőtte be helyzeteit.

Valladares parádés védése:

LES 82’
Chile
Medel lesen ért bele Fernandez beadásába.
CSERE 81’
Chile
Contreras jött be Vidal helyett.

79. PERC: Chile a selejtezőkben Argentínában is győzni tudott. 1962 óta nem tudtak meccset nyerni a világbajnokságokon. Most nagyon közel állnak az első sikerhez.

Egy távoli lövést ütött ki.

74. PERC: Sanchez és Fernandez játszott össze, utóbbi lőtt, lepattant a labda a védők lábáról.

Ápolás 71’
Valdivia, Chile
Figueorával ütközött.
SZÖGLET 70’
Honduras
Palacios harcolta ki, Sanchez (!) mentett.

68. PERC: Öröm nézni a chilei csapat játékát, sorra dolgozzák ki a helyzeteket, igaz, ki is hagyják azokat. Nagyon formásan építik a játékukat, Isla, Sanchez és a Sporting légiósa, Fernandez eladja magát a meccse!

CSERE 66’
Honduras
Thomas érkezett Guevarra helyett!
LES 66’
Chile
Isla maradt elől.

64. PERC: Hatalmas helyzet maradt ki, gyönyörűen ívelte be Fernandez a labdát a kapu elé, Sanchez beleért, a labda középre került, ott ketten is álltak a chileiek közül, Vidal ért bele a fejével 4 méterről, de Valladeres igen bravúros reflex mozdulattal kiütötte a labdát.

VÉDÉS 64’
Vidal közeli fejesét védte óriási bravúrral.
SZABADRÚGÁS 64’
Chile
Fernandez, igen, most a baloldalról.
LES 63’
Honduras
Alvarez maradt lesen a baloldalon.

62. PERC: Sanchez 14 méterről hatalmas helyzetben rúgott kapu mellé egy ordító helyzetet!

61. PERC: Kicsit hasonlít a találkozó a tegnapi, brazil-észak-koreai meccsre: Chile folyamatosan támad, Honduras kiválóan védekezik.

CSERE 60’
Honduras
Pavon helyett Welcome. Köszöntjük őt!
SZABADRÚGÁS 58’
Chile
Fernandez tekerte be 40-ről.

55. PERC: Nagyon jól kanyarodott be a labda, de a védők fel tudtak szabadítani. Továbbra is veszélyesebb Chile.

Chile
Izaguirre elrontotta, szögletre “mentett”.

47. PERC: Támad Honduras, egy 11-es gyanús szituáció után mehetett tovább a játék.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Chile
45 perc múlva vége a találkozónak!

Íme a chilei csapat vezető találata:

Összefoglaló az 1. félidőről:

Chile megérdemelten vezet a mérkőzésen. Tudatosabban, stabilabban játszanak Honduras csapatánál. Sanchez, Valdavia, Fernandez kiválóan játszanak, a másik oldalon Pavon azonban csak örlődik a védők között.

A gól elkerülhető lett volna, de Sanchez jól küzdött, és be tudta kotorni a labdát, amely olyan erősen érkezett a kapu elé, hogy borítékolható volt a gól vagy öngól.

Ennek ellenére veszélyes támadásokat is vezetett a kék-fehér csapat, amelyben akadnak olyan játékosok, akik részt vettek az U20-as világbajnokságon, és tevékenyen szerepet játszottak Magyarország 3-0-s legyőzésében is.

A szünetben tehát Honduras-Chile 0-1!

45+1. PERC: Vége az 1. félidőnek!

VÉDÉS 45’
Bravo
Nunez szabadát tolta szögletre.
SZABADRÚGÁS 45’
Honduras
Izaguirre maradt a földön 32 méterre a kaputól.

44. PERC: A labdabirtoklás aránya 61:39 Chile javára. Sanchez nagyszerűen húzta meg középen, rálőtte, a labda lepattant, Valvadia ment érte, de a kapussal ütközött, így kirúgás lett a támadás vége.

39. PERC: Összeszedettebb Chile, így megérdemli a vezetést, Sanchez nagyszerűen játszik, azokat a labdákat is eléri, amelyekért más már biztosan nem futna. Az Udinese játékosa.

SZÖGLET 37’
Chile
Nagyot mentett Guevara.

34. PERC: Sanchez jól húzta meg a jobboldalon, lapos beadásába Mendoza ért bele a hondurasi védők közül, a labda ezután Beausejourről került a kapuba. 0-1!!

GÓÓÓL 34’
Beausejour, Chile
Sanchez beadásába ért bele a kapu előtt.
SÁRGA LAP 33’
W. Palacios, Honduras
Egyelőre senki sem tudja, miért kapta.

33. PERC: Reinaldo Rueda egy 2009 októberi meccs miatt hiányzik, ugyanis eltiltották a játékvezető heves kritizálásáért.

31. PERC: Egyre bátrabbak a hondurasi játékosok, kiegyenlítődött a játék.

26. PERC: Alexis Mendoza helyettesíti a kispadon Reinaldo Rueda szövetségi kapitányt.

25. PERC: Vidal fejére érkezett a beadás, a védők lemaradtak róla, így fel kell, hogy jegyezzük a meccs első ziccerét. Kimaradt…

SZÖGLET 25’
Chile
Sanchez kavart, veszélyes lett volna…

23. PERC: Küzdelmes kis meccs, bármi megtörténhet, és annak ellenkezője is. Közép- és Dél-Amerika képviseletében ezúttal is olyan csapatok vannak a pályán, amelyek igen könnyed összeszedhetnek pár lapot, a kemény belépőket látván erre most is minden esély megvan.

22. PERC: Természetesen Fernandez végezte el, a védők kifejeltek, Sanchez lövésre vállalkozott, de nagyon eltörte a labdát.

SZÖGLET 22’
Chile
Valdivia szúrta rá, beleért valaki.

21. PERC: Nunez végezte el a kornert, Bravo könnyen lehúzta.

SZÖGLET 20’
Honduras
Espinoza lövésébe értek bele.
SÁRGA LAP 19’
Fernandez, Chile
Espinozát öklelte fel.

18. PERC: Pavon, a hondurasiak legismertebb játékosa szánta el magát egy lövésre, de a Jabulani nagyon elkerülte a kaput.

SZÖGLET 17’
Chile
Mégis szöglet, a bíró továbbot intett volna.

15. PERC: Honduras eljutott Chile 16-osáig, de egy kósza beadástól eltekintve többet nem tudtak tenni a gólszerzés érdekében. Mindenesetre az első negyedórát megúszták a közép-amerikaiak. No, és a chileiek is.

13. PERC: Szép chilei támadás. Valdivia passza azonban nem sikerült, így Beausejour nem érte el a labdát a bal oldalon.

9. PERC: Chile nagyon akar, nagy elánnal küzdenek, Sanchez még sarkazásos támadásvezetésre is képes. Vidal szépen lőtt 25 méterről, Valladares szépen védett. Honduras nem tudja egyelőre megtartani a lasztit.

6. PERC: Ígéretes helyzetben kapták a szabadot a chileiek, de nem tudták kihasználni a lehetőséget. A hondurasi védők nagyon jól tömörülnek. Kiderült időközben, hogy a szögleteket és a szabadokat Fernandezre bízta Bielsa kapitány.

SZABADRÚGÁS 6’
Chile
A szögletzászlótól nem messze végezték el.
SÁRGA LAP 5’
Carmona, Chile
Alvarezt rúgta fel.
SZÖGLET 4’
Chile
Fernandez rúgta középre. Mentettek a kékek.

2. PERC: Fernandez szúrta rá, jól capódott lefelé, de picivel fölészállt a labda.

SZABADRÚGÁS 2’
Chile
Valdivitát rúgták fel a kaputól 30 méterre.

1. PERC: Chile 10 győzelmet, 3 döntetlent és 5 vereséget, míg Honduras 10 győzelmet, 2 döntetlent és 6 vereséget szedett össze a selejtezők során.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Honduras
Kezdődik a “spanyolos” meccs!

Elhangoztak a himnuszok, semmi sem ment minket attól, hogy elkezdődjön a találkozó. Nem sokat várnak tőle, de mi titkon bízunk egy hat-hétgólos meccsben.

Kezdőcsapatok:

Honduras: Valladares – Chavez, Figueora, Izaguirre, Mendoza – Nunez, W. Palacios, Alvarez, Guevarra – Pavon, Espinoza

Chile: Bravo – Ponce, Isla – Carmona, Medel – Vidal, Valdivia, Fernandez, Millar – Beausejour, Sanchez

Nyelvi nehézségek nem adódnak majd a meccsen, hiszen mindkét országban a spanyol az anyanyelv. Azt persze nem tudjuk, hogy a Seychelles-szigetekbeli játékvezető tud-e spanyolul.
A hondurasi válogatott már történelmet írt, hiszen a keretében három testvér szerepel.

A Palacios-fivérek közül a legismertebb a Tottenhamben szereplő Wilson Palacios, ő kisebb sérülést is szenvedett a felkészülés során. A sérülések ezt a válogatottat sem kerülték el, a Genoa csatára, David Suazo is kiesett egy időre.

Honduras 1982 után másodjára jutott ki világbajnokságra, jelenleg a 33. helyen áll a világranglistán.

Hasonló a helyzet Chilével is, ott Humberto Suazo miatt aggódtak, végül ő felépült a szerdai meccsre, így pályára léphet. Chile Zamorano-korszaka után a sötét ló szerepét tölti be, igaz, a dél-amerikai selejtezőcsoportból simán továbbjutott.

Szövetségi kapitányuk az argentin Marcelo Bielsa, aki hazája válogatottját irányította az előző vébén, némiképp sikertelenül.

Chile 1962-ben világbajnoki bronzérmes volt, ez a nyolcadik vb-je.

A játékvezető tehát Eddy Maillet a Seychelles-szigetekről.