Japán – Kamerun 1-0

Bloemfontain, Free State Stadion, 48000 néző.

Összefoglaló: Az első félidően nem kényeztettek el minket a csapatok, az egyetlen említésre méltó esemény a mezőnyjátékon túl Honda 39. percben szerzett gólja volt, a középpályás egy jobboldali beadás után használta ki az afrikai védők figyelmetlenségét.

Fordulás után sok ideig szintén nem forogtak veszélyben a kapuk, azonban az utolsó negyedórát megnyomta Kamerun: a Szelídíthetetlen Oroszlánok sorra ívelték fel a labdákat az ázsiai tizenhatos előterébe, de Mbia lövésénél a keresztléc, Webo utolsó pillanatokbeli próbálkozásánál Kawashima volt a helyén.

A vége 1-0-ás japán siker lett, azaz a szamurájok az egymás elleni ötödik meccsen sem kaptak ki Kameruntól, míg az afrikaiak továbbra sem lőttek gólt a japánoknak. Japán ráadásul története során először nyert vébé meccset saját országhatárain kívül.

Eredmény:
Japán – Kamerun 1-0 (Honda 39.)

95. PERC: Vége, az afrikai nyomás nem eredményezett gólt, a vége 1-0-ás japán győzelem lett.

94. PERC: izgalmas a mérkőzés vége, Kamerun mindent megtesz az egyenlítésért.

93. PERC: Meccslabda! Geremi ívelte be a játékszert jobbról, Webo kitekert mozdulattal tette kapura, Kawashima azonban hatalmasat védett!

SÁRGA LAP 91’
Japán
Abe taktikai szabálytalansága után járt a figyelmeztetés.

90. PERC: Japánt már csak négy perc választja el története első külföldön aratott vébé-sikerétől.

CSERE 88’
Japán
Hasebe le, Inamoto be.

86. PERC: Mi maradt ki! Mbia majdnem a vébé eddigi gólját lőtte, azonban távoli lökete a keresztlécen csattant a duplázást pedig fogta Kawashima.

85. PERC: Kamerun felívelésekkel próbálkozik, ez azondan eddig meddő kísérletnek tűnik

82. PERC: Japán tűzijáték: előbb Hasebe tornáztatta meg Souleymanout, majd a kipattanóból Okazaki lőtte telibe a kapufát – lesről.

75. PERC: Kamerun szövetségi kapitánya Idrissout és Njitapot küldte be Choupo-Moting és Makoun helyére.

Nkoulou szabálytalankodott.

71. PERC: Nyíltabbá vált a játék a második félidőre, a kapuk azonban továbbra sem rogonak veszélyben.

Anyag tesztelés:

57. PERC: Choupo-Moting próbálkozott egy távoli lövéssel, de mellé ment.

54. PERC: Mbia tekerte középre a labdát, Webo két védő közül eleresztett fejese azonban jócskán fölé ment.

49. PERC: Samuel Eto’o végre villant! Az Inter játékosa vagy öt japánt ültetett be a hintába, majd a tizenhatoson belépve visszagurította a labdát, Choupo-Moting azonban nem találta el a kaput – ebben sokkal több volt!

48. PERC: Honda kavargatott a bal szélen, egy védő lerántotta de a még a tizenhatos vonala előtt, így szabadrúgás következhetett. A pontrúgást végül kifejelték a védők.

SZÖGLET 47’
Kamerun
Makoun kanyarintotta középre a sarokrúgást.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Japán
Megy a második félidő.

Félidő: Az első félidő elején eléggé tapogatózó volt a játék, nem találták egymáson a fogást a csapatok. Sokáig csak a két hálóőr szörnyű kifutásai jelentették a veszélyt, de a kapuralövések elmaradtak.

Japán aztán a játékrész vége felé értékesíteni tudott egy helyzetet, a kameruni védők aludtak el középen, Honda pedig köszönte szépen és a hálóba lőtt. Az állás a szünetben 1-0.

Honda gólja:

47. PERC: Vége az első félidőnek, Japán 1-0-ra vezet.

46. PERC: Két perc lesz a ráadás.

45. PERC: Kamerun továbbra sem tud veszélyes támadást vezetni.

39. PERC: Egy jobboldali beadást követően a kameruni védők hagyták üresen Hondát a hosszú oldalon, aki senkitől sem zavartatva levette a játékszert és a hálóba gurított.

GÓÓÓL 39’
Honda, Japán
Közelről lőtt a hálóba.

38. PERC: Eyong elé készítették le a labdát, a kameruni pedig egy lapos lövéssel próbálkozott, Kawashima volt a helyén.

31. PERC: A Japán hálóőr már másodszor jött ki bűn rosszul a kapujából, most a labdát ugyan lekapta a levegőből, de egy hatalmas hátast dobott, ami miatt egy kis ideig lenn maradt a gyepen.

Ápolás 31’
Kawashima, Japán
A hátára esett.

30. PERC: Assou Ekotto és Matsui megtalálták egymást, rendre összecsapnak a szélen.

LES 29’
Japán
Matsui kapkodta el a dolgokat.
LES 27’
Kamerun
Lesen ugratták ki a támadót.

26. PERC: Egyelőre nem találja a fogást egymáson a két csapat, igazi helyzet még nem is volt. Az azonban mindenképp dicséretes, hogy a védők besegítenek egymásnak mind a két oldalon.

Ezen a meccsen is nagy a küzdelem:

21. PERC: Ugyanakkor Souleymanou elég rosszul jött ki a kapujából, erre figyelnie kell majd a kameruni hálóőrnek.

LES 21’
Japán
Okubo lépett ki lesre.

19. PERC: A meccs nagy kérdése: a negyedik egymás elleni mérkőzésükön Kamerun lő-e gólt Japánnak?

14. PERC: Honda lépett be a tizenhatoson belülre egy bedobást követően, azonban Souleymanou remek ütemben jött ki a kapujából.

10. PERC: Továbbra is tördelik a játékot a csapatok, játékvezetői szempontból nehéz meccsnek ígérkezik.

4. PERC: Eddig sok apró szabálytalanság jellemzi a mérkőzést.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Kamerun
Útjára indult a sokat kritizált labda.

Eddig egyedül a német válogatott kezdője volt fiatalabb (átlagban 25 év, 76 nap), mint a mostani kameruni együttes (25 év, 166 nap).

A játékosok felsorakoztak a gyepszőnyegen, a himnuszok következnek és utána az összecsapás.

Kezdőcsapatok:

Japán: Kawashima – Komano, Tulio, Nakazawa, Nagatomo – Abe – Endo, Hasebe, Honda, Matsui – Okubo
Szövetségi kapitány: Takeshi Okada

Kamerun: Souleymanou – Assou Ekotto, Bassong, Nkoulou, Mbia – Eyong, Makoun, Matip – Choupo-Moting, Webo, Eto’o
Szövetségi kapitány: Paul Le Guen

Hamarosan kezdődik a Japán – Kamerun mérkőzés. Samuel Eto’o-éknak fel van adva a lecke, az ázsiaiak a két ország eddigi összecsapásai során egyszer sem szenvedtek vereséget, két győzelem mellett egy döntetlen a mérleg, az afrikai együttes ráadásul még gólt sem szerzett a japánok ellen.

Japán világbajnoki keretek között mindössze egyszer játszott a fekete kontinens valamely képviselőjével, 2002-ben Tunézia ellen is kijött a lépés, 2-0-ás siker lett a vége. Kamerun a legutóbbi tíz vébé-meccséből mindössze egyet tudott megnyerni, ugyanakkor még sosem veszített a saját nyitómérkőzésén: egy győzelem mellett négy döntetlen az afrikaiak teljesítménye.

A találkozóra a Bloemfonteinben található Free State Stadionban kerül sor, melybe telt ház esetén 48 ezer ember fér be. Kellemes focis idő várja a csapatokat, a nap süt, de így is 13 Celsius-fok van.

A mérkőzés játékvezetője a portugál Olegario Benquerenca lesz, akihez egy sajnálatos esemény is kapcsolódik: ő mutatta fel 2004. január 25-én Fehér Miklósnak a sárga lapot azon a meccsen, melyen nem sokkal később a magyar játékos életét vesztette.