Dél-Korea – Görögország 2-0

Port Elisabeth, Nelson Mandela Bay, 31 513 néző

A világbajnokság első teljesen egyoldalú találkozóján vagyunk túl. Dél-Korea minden tekintetben felülmúlta a görög csapatot. Mind fizikálisan, mind taktikai szempontból elsőrangú meccset játszott a selejtezőben 7 győzelemmel és 7 döntetlennel, veretlenül záró ázsiai válogatott.

A csoport másik mérkőzésén Argentína Nigériával játszik, azt az összecsapást is élőben közvetítjük itt, a hír24.hu oldalon.

92. PERC: Vége a mérkőzésnek!

Két perc hosszabbítás lesz.

CSERE 91’
Dél-Korea
Csong Jong helyett Je Szung.

89. PERC: Dél-Korea ezzel a játékkal minimum egyenrangú partnere lehet Nigériának, így esélyes a továbbjutásra.

CSERE 87’
Dél-Korea
Dzsung Jong helyett Szung Jol.
SZÖGLET 86’
Dél-Korea
Veszélytelen próbálkozás, ráadásul leshelyzet alakult ki.
VÉDÉS 86’
Tzorvasz
Dél-Korea kétszer lőtt, bravúros védések!

84. PERC: Alighanem elkönyvelhetjük Dél-Korea három pontját.

Szung Rjong
Gekasz lövését védte, aki távolról szúrta rá.

80. PERC: Du Ri kifejezetten jól játszik, ha így megy neki a következő meccseken is, valószínű már nem a Freiburg játékosaként kezdi meg az őszi szezont.

77. PERC: A szöglet után veszélyesen jött a beívelés, de lesen álltak Gekaszék. Egy ellentámadás után Korea pillanatok alatt az ellenfél kapuja elé került, de gólhelyzet nem alakult ki.

Szung Jong helyett Kim Nam.

74. PERC: Nyomnak a görögök, de igazán nagy veszély még nem alakult ki Szung Rjong kapuja előtt. Szűk negyedóra alatt kell valamit kitalálnia Rehhageléknek.

SZÖGLET 71’
Görögország
Egymás után a harmadik, Toroszidisz.
SZÖGLET 71’
Görögország
Saplingidisz elől mentett Korea.

70. PERC: Egy jobboldali beadás után Salpingidisz fejelhetett, a kapus védett. Nem sokkal később Kapetanosz lőhetett, a labda ismét fölément.

A koreai csapat beceneve: Taeguk Warriors. Ez a hetedik világbajnoki szereplésük.

68. PERC: Szabadrúgás után íveltek középre a görögök, Gekasz háttal a kapunak kapta a labdát, ollózni próbált, de lövése fölészállt.

65. PERC: Bizony, érik a harmadik koreai találat. Még csak az első meccsnél tartunk a vébé második napján, de már annyi gól született, mint a tegnapi két találkozón összesen.

SZÖGLET 64’
Dél-Korea
Jung Woo harcolta ki.

63. PERC: Jobb oldali beadás után Pak Dzsu Jung fejelhetett, nagy helyzet volt, de fölé szállt a labda.

Buktatásért.

56. PERC: A realitás talaján maradva: óriási változásnak kellene bekövetkezni ahhoz, hogy a görögök érdemben változtassanak kényes helyzetükön.

52. PERC: A görög védők ólomlábakon mozognak, Park Dzsi Szung ezt kihasználván könnyen elvette a labdát tőlük, vezette egy ideig, és mivel senki nem állította meg, könnyedén lőtt Tzorvasz kapujába.

GÓÓÓL 52’
Park Dzsi Szung
Védelmi hiba, Pak lecsap a labdára és belövi.
SZÖGLET 51’
Dél-Korea
Ki Hon jobbról adja be, veszélytelen.

49. PERC: Még csak alig négy perc telt el a második félidőből, de a görögök már kapkodják a levegőt, a koreaiak fürgék és fittek.

CSERE 45’
Görögország
Katzuranisz helyett Pacadzoglu.

45. PERC: Elkezdődött a 2. félidő.

KÖZÉPKEZDÉS 45’
Görögország
Hariszteasz indítja útjára a labdát.

Kellemes délutáni összecsapás, még akkor is, ha az izgalmak egyelőre Dél-Korea stabil, ötletes játékának köszönhetőek. Dzsung Szu 7. percben szerzett gólja megadta az alaphangot, Görögország azonban nem tudott érdemben helyzetet kialakítani.

Ha merész reményeik vannak, valamit ki kell találni a második félidőben. A játékvezető tevékenysége egyelőre korrekt, bár Park helyzeténél rosszul döntött.

45. PERC: Vége az első félidőnek.

44. PERC: Egy 40 méteres görög beívelés kissé megijesztette a koreai kapust, végül azonban megcsípte a labdát. Veszélyes szituáció volt.

A magyar válogatott két éve 3:2-re legyőzte Görögországot Erwin Koeman bemutatkozó mérkőzésén.

41. PERC: Pak Dzsu Jung 19 méterről elvállalta a lövést. Fölészállt a labda, de formás volt a koreai támadás.

Ötlettelenek a görögök, de legalább igyekeznek. Korea masszív, gyors, szellemes.

SZABADRÚGÁS 38’
Görögország
Kétszer is próbálkozhattak.

37. PERC: A hellének nem tudnak kibontakozni, Gekasz, aki Lettország ellen 4 gólt szerzett a selejtezőben, összesen pedig 10-et, teljesen veszélytelen.

A görögök másodikak lettek a selejtező csoportban, és végül a pótselejtezőn Ukrajnát ütötték ki, így váltották meg jegyüket Dél-Afrikába.

33. PERC: Karagunisz ezúttal sem váltotta meg a világot a kornerével. Talán majd legközelebb.

SZÖGLET 33’
Görögország
Ideje volt egy görög próbálkozásnak.
SZÖGLET 28’
Dél-Korea
A nagy helyzet után egy gyenge próbálkozás.

28. PERC: Park Dzsi Szung óriási labdát adott Dzsu Jungnak, aki egyedül vezethette a labdát, de a kapus lábbal védett, szöglet lett a vége.

25. PERC: Puhányak a görög védők, Pak küzdött a labdáért, a védő lepattant, a bíró lefújta. Nem kellett volna, Pak szabályosan hozta helyzetbe magát.

23. PERC: A szöglet erőtlen, a kapus kiütötte a labdát, a koreaiak pedig azonnal támadásba lendültek, de a 11-es pontnál eltörték a labdát.

SZÖGLET 22’
Görögország
Koreai ajándék szöglet.

20. PERC: Meglepően magabiztosan az ázsiaiak, nemcsak birtokolják a labdát, de meg is becsülik, és továbbra is a támadások építésére törekednek.

19. PERC: Gekasz kapott nagyszerű labdát, a jobb oldalon átvette, de a kapu előtt rossz megoldást választott. A görögök éledeznek, de csak lassan.

SZÖGLET 18’
Görögország
Karagunisz kétszer is próbálkozott. Hiába…

15. PERC: Csung Jong kavart a jobb oldalon, elesett a 16-oson belül, a bíró nem ítélt 11-est.

14. PERC: Nem vitás, a koreaiak irányítják a játékot, és ez nem csak a gólnak köszönhető. A görögök fel kell, hogy hagyjanak a védekező taktikával.

Íme a meccs első gólja:

Hariszteasznak igyekeznie kell:

SZÖGLET 8’
Görögország
Halvány kísérlet, el is halt.

7. PERC: A koreaiak gyors játékának meglett az eredménye. Egy baloldali beadást követően a görögök egyedül hagyták a jobb sarokban Dzsung Szu-t, aki lazán belőtte a labdát a kapuba.

GÓÓÓL 7’
Dzsung Szu
Dél-Korea vezet.

3. PERC A szöglet nem jelentett veszélyt.

SZÖGLET 3’
Görögország
Karagunisz lőtte középre.

Nincs telt ház a találkozón, erős fél háznak mondanánk…

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Dél-Korea
Az ázsiaiak indítják útra a labdát.

Elhangzott a két nemzet himnusza, pillanatokon belül kezdődik a vb harmadik találkozója.

Kezdőcsapatok:

Dél-Korea: Szung Rjong – Jong Hjung, Du Ri, Jung Pjo, Dzsung Szu – Dzsung Vu, Park Dzsi Sung, Szung Jong, Csung Jong – Ki Hun, Dzsu Yung

Görögország: Tzorvasz – Seitaridisz, Tziolisz, Samarasz, Papadopulosz, Haristeasz, Karagunisz, Vyntra, Torosidisz – Gekasz, Katsuranisz

A kimondhatatlan nevű játékosok csatája lesz a szombati első mérkőzés a dél-afrikai világbajnokságon. A bevallottan a védekezésre támaszkodó görögök, valamint a villámgyors dél-koreaiak összecsapása ugyanakkor tartogathat meglepetéseket.

Park Dzsi Szung vagy a selejtezősorozat európai gólkirálya, Theofanisz Gekasz a meccs főszereplője lehet.

Főleg akkor, ha emlékezünk, a 2004-ben trónra emelt Európa-bajnokról, valamint a 2002-es világbajnokság negyedik helyezettjéről beszélünk. Dél-Korea nemrég 27-es veretlenségi sorozatra is képes volt, a görögök pedig – bár a goal.com szerint a világ legunalmasabb fociját játsszák – bizonyítanának. 16 évvel ezelőtt ugyanis 0-10-es gólkülönbséggel búcsúztak a csoportmeccsek után a mundialról.

A találkozó játékvezetője a sokat megélt az új-zélandi Michael Hester.