Uruguay – Franciaország 0-0

Fokváros, Green Point Stadion, 70 000 néző.

Az első percekben pörgős meccset láthattak a nézők, egy többgólos meccsre volt kilátás. Ehhez képest az első félidőben Gourcuff szabadrúgásán, illetve Forlán bombáján kívül nem nagyon jegyezhettünk fel helyzetet.

A második félidőben sem lett jobb a játék, sokáig csak lassan csordogált a mérkőzés. A hajrában aztán a csereként beálló Lodeiro kiállíttatta magát, a gallok pedig megpörgették az utolsó tíz percet.

Probálkozásaik azonban rendre elhaltak a hősiesen védekező uruguayi bekkekben, így a délutáni Dél-Afrika – Mexikó 1-1 után a csoport második döntetlenjét láthattuk, 0-0 lett a vége.

Eredmény:

94. PERC: A Barca játékosának lövése végül levágódott a sorfalról. Ez volt a találkozó utolsó momentuma, a vége 0-0 lett.

SZABADRÚGÁS 94’
Henry, Franciaország
Veszélyes helyről jönnek a franciák.
SÁRGA LAP 93’
Lugano, Uruguay

Fejpárbaj:

90. PERC: Három minutum a ráadás.

Nem sokon múlt.

81. PERC: Az élete első vébé-meccsén csereként beálló Lodeiro gyorsan begyűjtött két sárgát, így igen korán véget ért számára a mérkőzés. Sagnát kicsit ápolni kellett, míg Uruguay 10 emberrel fejezi be a mérkőzést.

Abreu érkezik Suarez helyére.

73. PERC: Suarez tette le a labdát Forlánnak, az Atlético Madrid csatára azonban mellé lőtt, pedig hatalmas helyzet adódott előtte.

CSERE 72’
Henry váltja Anelkát.

Raymond Domenech, a francia szövetségi kapitány:

SÁRGA LAP 68’
Toulalan, Franciaország
Pereirának lépett oda.

66. PERC: Egy formás uruguayi akció végén Suarez felé szállt a labda, a támadó azonban ütközött a levegőben Llorisszal, így kifelé jár a szabadrúgás.

Anelka személyesen:

53. PERC: Egy újabb Anelka fejes, ebbe azonban beletette a kobakját a védő is, így teljesen veszélytelenre sikerült.

50. PERC: Forlán tekert középre egy szabadrúgást, Diaby azonban fejjel menteni tudott.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Uruguay
Elindult a második félidő.

Félidő: Az első félidőnek igencsak nekikezdtek a csapatok, azonban amennyire jó meccsre volt kilátás az első percekben, annyira alábbhagyott a játék a folytatásban.

Az uruguayiaknál Diego Forlán jelentett veszélyt Lloris kapujára, míg a franciák ugyan támadtak, azonban a legnagyobb lehetőséget így is egy trükkös szabadrúgás jelentette számukra: Gourcuff a 18. percben váratlanul kapura tekerte a labdát a tizenhatos sarkáról, Muslerának kellett kitornáznia a játékszert a első sarokból.

47. PERC: A japán játékvezető véget vetett az első félidőnek, az állás 0-0.

Francia focistafeleségek:

45. PERC: 1 perc a hosszabbítás.

43. PERC: Anelka fejelhetett, azonban a labda mellé szállt.

Ápolás 41’
Pereira, Uruguay
A térdét fájlalja a középpályás.

40. PERC: Gourcuff tanácstalanodott el egy szabadrúgásnál, beadásnak hosszú volt, lövésnek meg nem neveznénk. Muslera szelídítette meg a labdát.

LES 33’
Suarez, Uruguay
Forlán passza találta lesen az Ajax játékosát.
LES 31’
Anelka, Franciaország
Feleslegesen ért bele Govou előtt.

23. PERC: Forlán lábában ott a gól, legalábbis jól keverget az uruguayi csatár, ráadásul a lövőhelyzetet is ki tudja magának alakítani.

Küzdelem a labdáért:

SÁRGA LAP 19’
Ribéry, Franciaország

18. PERC: Gourcuff tette le a labdát egy szabadrúgáshoz a tizenhatos sarkától pár méterre, beadás helyett azonban a rövid felső sarok felé tekerte a játékszert. A Lazio kapusa gyorsan kapcsolt, így fantasztikus vetődéssel szögletre mentett. A sarokrúgást hatástalanították a védők.

VÉDÉS 18’
Gourcuff szabadrúgását tolta szögletre.

16. PERC: Forlán villant, jobbal lőtt kapura, Lloris azonban képben volt, így hárítani tudta a középre tartó labdát.

Épphogy lesen volt a csatár.

10. PERC: Diaby próbálkozott egy távoli lövéssel, a labda azonban jócskán elkerülte a kaput.

7. PERC: Govou csúszott le középen Ribéry középre tett labdájáról, a meccs első helyzete maradt kihasználatlanul.

2. PERC: Egyelőre mezőnyben folyik a játék, de úgy tűnik az urugayiak győzni jöttek.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elkezdődött a mérkőzés.

Elhangzottak a csapatok himnuszai, a játékosok az ilyenkor szokásos kézfogó után bele is vágnak a vébé nyitónapjának második meccsébe.

Kezdőcsapatok:

Uruguay: Muslera – Lugano, Godin, Victorino – Pereira, Pérez, Gonzalez, Arevalo Rios, Pereira – Forlan, Suarez

Franciaország: Lloris – Sagna, Gallas, Abidal, Evra – Govou, Gourcuff, Toulalan, Diaby, Ribery – Anelka

Hamarosan nagy lépést tehet Uruguay vagy Franciaország a továbbjutás felé, hiszen az A-csoport 1-1-gyel végződő nyitómeccse után egymásnak feszülnek az immár még többet érő 3 pont reményében.

A franciák némi lelkiismeret-furdalás mellett lépnek pályára Dél-Afrikában, hiszen Henry kezezős gólja után egy világ háborodott fel a körülményeken. Még a politikusok is állást foglaltak az ügyben, és nyilvánították ki szimpátiájukat a vesztes Írország irányában. Domenech kapitány (képünkön) ráadásul hazai vizeken sem számít túl népszerűnek, így van kiért és miért bizonyítani.

Uruguay Diego Forlannal az élen meglepetésre készül, még akkor is, ha csak pótselejtezőn sikerült kivívnia a továbbjutást. A kispadon az a Tabarez ül, akivel 1990-ben a kékek túlélték a csoportkört.

A találkozó helyszíne Fokváros, a játékvezető a japán Nisimura Juicsi, segítői Szagara Toru és Dzsong He Szang.