Inter – Bayern 2-0

Az Inter Diego Milito duplájával 2-0-ra megnyerte a Bajnokok Ligája döntőjét, így az Olasz Kupa és a bajnoki cím után idei harmadik trófeáját zsebelte be.

Összefoglaló:

A Bayern München kezdte vehemensebben a mérkőzést, azonban Sneijder passza után Milito szerezte meg a vezetést az Internek a 35. percben. Később Eto’o és a holland játékmester is betalálhatott volna, de végül 1-0-al fordultak a felek.

Fordulás után a németek ismét nekiestek az olaszoknak, azonban a pálya utolsó harmadában elfogyott a tudás, Milito pedig a 70. percben tovább növelte a különbséget a két csapat között.

Az Inter a folytatásban már főleg a védekezésre koncentrált, az olasz csapat megérdemelten hódította el a BL-serleget. José Mourinho, a milánóiak portugál trénere legyőzte mesterét, a Bayern kispadján ülő Louis van Gaalt.

Eredmény:
Inter – bayern München 2-0 (Milito 35., 70.)

Milito második, mindent eldöntő gólja:

94. PERC: Julio Cesar kirúgása után Howard Webb játékvezető hármat fújt a sípjába, az Inter Milito duplájával 2-0-ra megnyerte a finálét.

CSERE 91’
Inter
Milito helyett Materazzi a pályán.

Milito második gólját ünnepli:

Milito második gólját ünnepli

85. PERC: Robben ezúttal a bal oldalon tűnt fel, középre tett labdája azonban elszállt keresztbe.

Olic le, Gomez be.

70. PERC: Eto’o adott remek labdát Diego Militónak, aki előbb hintába ültette Demichelist, majd Butt hálójába bombázott, 2-0 az Internek.

Robben tekerését tornázta szögletre.

65. PERC: Robben lőtt jó 30-ről kapura egy szabadrúgást, Butt azonban ezúttal is a helyén volt.

Balról végezte el a pontrúgást.

56. PERC: A német védők a helyükön voltak a pontrúgásnál, így nem alakult ki veszélyesebb olasz helyzet.

SZÖGLET 56’

54. PERC: Altintop elé került a labda a tizenhatoson belül, a török pedig lövésre vállalkozott, a labda azonban mellé ment.

54. PERC: A holland állt a labda mögé, azonban a lövése simán fölészállt.

SZABADRÚGÁS 54’
Pandev felrúgása miatt.

Milito öröme a Bayern-drukkerek nagy bánatára:

SZÖGLET 48’
Balról tekert középre.

47. PERC: Pandev lőtt kapura 17 méterről, Butt azonban érezte merre tart a lövés és szögletre tolta a játékszert.

VÉDÉS 47’
Butt, Bayern München
Pandev emelt rá.

46. PERC: A Bayern igen harapósan jött ki a második félidőre, Altintop előtt pedig egyenlítési lehetőség is adódott, Julio Cesar azonban szépen védett.

VÉDÉS 46’
Altintop lövését fogta ki.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A németek az egyenlítés reményében vágnak neki a második félidőnek.

A gól képei:

46. PERC: Van Bommel vállalkozott lövésre, azonban a labda a hosszú alsó sarok külső felénél hagyta el a játékteret. Ez volt az első felvonás utolsó mozzanata, félidőben az Inter 1-0-ra vezet Milito góljával.

45. PERC: 1 perc lesz a ráadás az első félidőben.

43. PERC: Egy újabb gyors, olasz akció végén Milito adott remek labdát a védők mögé Sneijdernek, a holland azonban középre lőtt, így Butt védeni tudott.

VÉDÉS 43’
Sneijder lövését fogta.

41. PERC: Robben indult meg a jobb szélről középre, ballal pedig kapura lőtt, azonban a labda elkerülte a kaput.

40. PERC: Altintop próbálkozott lövéssel, de lecsúszott a lábáról, Julio Cesar magabiztosan ölelte magához a játékszert.

Milito gólja:

34. PERC: Az argentin támadó Sneijdertől kapott forintos kiugratást, belépett a tizenhatoson belülre és két védő közül lőtt Butt hálójába, 1-0.

GÓÓÓL 34’
Sneijder passzát lőtte Butt kapujába.

Pandev és Lahm:

33. PERC: Milito lódult meg a bal oldalon, beívlet labdáját azonban Sneijder az égbe vágta.

32. PERC: Müller vállalkozott lövésre a 16-os előterében, azonban a labda fölészállt.

Chivu és Robben csatája a labdáért:

SÁRGA LAP 30’
Chivu, Inter
A meglóduló Robbent rántotta le.
VÉDÉS 26’
Sneijder újabb távoli lövésénél volt a helyén.
SÁRGA LAP 25’
Demichelis, Bayern München
Militót rántotta le a müncheni.

23. PERC: Olic kevergetett a kapu előtt, a védők belepiszkáltak a cselsorozatba, Robben érkezett és kapásból lőtt, a labda azonban jócskán elkerülte a kaput.

18. PERC: Jó 30 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz az Inter, Sneijder bombázta kapura a labdát melybe Altintop csúsztatott bele, Butt védett nagyot.

VÉDÉS 18’
Sneijder szabadrúgását védte.

Bajor bemelegítés:

16. PERC: A sarokrúgásból végül nem alakult ki nagyobb helyzet.

SZÖGLET 16’
Kisszöglet balról.

Az aranyat érő sál:

SZÖGLET 14’
A jobboldali sarokrúgást Cesar húzta le.

A németeket sem kell a szomszédba küldeni egy kis szurkolásért:

Az Inter-drukkerek:

10. PERC: Robben lódult meg a jobb oldalon, középre tett labdáját azonban Olic mellé durrantotta.

7. PERC: Pörgős a meccs, helyzet ugyan még nem alakult ki, de a csapatok becsülettel küzdenek.

5. PERC: Schweinsteiger vágta ki a labdát a tizenhatoson belülről.

1. PERC: A Bayern München a 4-4-2-es felállást részesíti előnyben, míg az Inter a 4-2-1-3-ra esküszik.

Bayern (4-4-2): Butt, Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber – Van Bommel, Schweinsteiger, Altintop, Robben – Mueller, Olic

Inter (4-2-1-3): Julio Cesar – Maicon, Lucio, Samuel, Chivu – Zanetti, Cambiasso – Sneijder – Eto, Milito, Pandev