Gera: Csalódás, de szép eredmény

Az Atlético Madrid hosszabbítás után 2-1-re múlta felül a Gera Zoltán végig a soraiban tudó Fulhamet az EL-döntőben.

“Úgy kezdtük a meccset, ahogy szoktuk, az első félidő talán az övék volt, a másodikban viszont sokkal jobban játszottunk. A hosszabbításban már mindenki a tizenegyesekre várt, mégis gólt kaptunk. Szép eredmény, hogy ideáig eljutottunk, de mindannyian nagyon csalódottak vagyunk amiatt, hogy nem mi nyertünk, nagyon rossz érzés a döntőben veszíteni” – nyilatkozta Gera Zoltán a találkozót követően a meccset közvetítő Story TV-nek.

„Még mindig nem fogtuk fel, valójában mit is értünk el” – nyilatkozott lelkesen Forlán a spanyol AS-nek. „Megérdemelten nyertük a döntőt, hisz az elejétől mi támadtunk többet. Éreztem, hogy be fogok találni, és bejött. A gójaimat, s ami még fontosabb, a győzelmünket mindenkinek ajánlom: a szurkolóknak, a barátoknak, a családomnak.

Sokáig nem láthattunk nagy izgalmakat az Európa Liga történetének első fináléjában, azonban az Atlético Madridon érződött, hogy még az első félidőben be akar találni a Fulham kapujába. Bő félóra után aztán Agüero lábáról csúszott le egy lövés, a labda azonban pont csapattársa, Diego Forlán elé került, a spanyol pontvadászat előző kiírásának gólkirálya pedig az ilyen helyezeteket nem hagyja kihasználatlanul, előnybe került az Atlético.

VIDEÓ: A meccs összefoglalója

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Simon Davies érkezett nagyszerű ütemben Gera középre ívelt labdájára és kapásból a hálóba lőtt, 1-1-el fordultak a felek.

A második félidő kevesebb izgalmat, de annál nagyobb küzdelmet hozott. A két együttes biztonsági focit játszott aminek meg is lett az eredménye: ráadásra kényszerültek a felek.

A hosszabbítás első félidejében nem esett gól, igaz egy ízben salvio, majd Agüero is centikről lőhetett kapura, de a labda csak nem akart bemenni. Ami nem jött össze az első felvonásban, az bejött a másodikban: Agüero csapott le a játékszerre az alapvonal előtt, laposan középre lőtt diego forlán pedig második góljával eldöntötte az Európa Liga első kiírásának fináléját. Az Atlético Madrid ezzel 1962. után örülhetett ismét európai kupának.

Gera Zoltán kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, gólt érő passza mellett felszántotta a pályát, csapata egyik legjobbja volt.

Végeredmény:
Atlético Madrid – Fulham 2-1 (Forlán 32., 116. ill. Davies 37.)

123. PERC: VÉGE, AZ ATLÉTICO MADRID HOSSZABBÍTÁS UTÁN NYERTE MEG AZ EURÓPA LIGA ELSŐ KIÍRÁSÁNAK DÖNTŐJÉT, A TALÁLKOZÓ HŐSE A DUPLÁZÓ DIEGO FORLÁN VOLT.

122. PERC: úgy tűnt Gera lábában maradt az egyenlítés, egy lapos passzt lőtt mellé, azonban a játékvezető lest intett.

Forlán lő, gól:

116. PERC: Agüero csípett el egy labdát az alapvonal előtt, laposan középre lőtt, Diego Forlán nagyszerű ütemben érkezett és talppal beleért. A játékszer megpattant még egy védőn, így Schwarzer teljesen tehetetlen volt, 2-1.

GÓÓÓÓL! 116’
Forlán, Atlético Madrid
Agüero passza után talált be.
SÁRGA LAP 114’
Perea, Atlético Madrid
A játékvezető benézett egy szabályos szerelést.

113. PERC: Nevland lőhetett fordulásból, azonban rosszul találta el a labdát és fölé bombázott.

111. PERC: Ujfalusi passza után Forlán lőtt fölé.

SZABADRÚGÁS 109’
Murphy, Fulham
Lökés történt a 16-oson belül, szabadrúgás kifelé.
SZABADRÚGÁS 108’
A középre ívelt labdát kifejelték a védők.
SÁRGA LAP 107’
Salvio, Atlético Madrid
Lökésért.
KÖZÉPKEZDÉS 106’
A spanyolok vágnak neki a második felvonásnak.

106. PERC: Mi maradt ki! Forlán cselezte be magát a tizenhatoson belülre, középre tette a játékszert, Salvio nem tudta levenni, Agüero pedig centikról lőtte mellé a lecsorgó labdát. A hosszabbítás legnagyobb helyzete volt. A játékvezető le is fújta a ráadás első félidejét.

105. PERC: Agüero kavargatott a tizenhatos vonalán, majd lövésre szánta el magát, Konchesky lépett bele nagyszerű ütemben.

VÉDÉS 101’
Schwarzer, Fulham
Jurado középre lőtt labdáját ütötte ki.
SZABADRÚGÁS 99’
Davies, Fulham
Levágódott a sorfalról.

96. PERC: Nevland kapott nagyszerű indítást Murphytől, azonban a csereként beállt játékos nem bírt érvényesülni Perea mellett és taccsra rúgta a labdát.

SZÖGLET 93’
De Gea húzta le a baloldali sarokrúgást.

92. PERC: Jurado révén ott a válasz, a labda azonban nagyobb veszélyt jelentett az alapvonal mögött elhelyezett kamerára, mint a kapura.

91. PERC: Daviesnek megjött a lövőkedve, azonban most célt tévesztett.

KÖZÉPKEZDÉS 91’
Fulham
A londoniak kezdték a hosszabbítást.

92. PERC: Agüero esett el a 16-oson belül, Rizzoli azonban továbbot intett. Mint utóbb kiderült, ez volt a rendes játékidő utolsó mozzanata, következhet a hosszabbítás.

90. PERC: Két perc a hosszabbítás.

88. PERC: Murphy lövése azonban a sorfalról az oldalvonalon kívülre vágódott.

SZABADRÚGÁS 88’
Gera ellen szabálytalankodtak a 16-os előterében.

87. PERC: Raúl Garcia bombázott mellé jó 20 méterről.

CSERE 84’
Fulham
Nevland váltja Duffot.
SZÖGLET 80’
Jurado, Atlético Madrid
Ujaflusi fejelte mellé a jobboldali sarokrúgást.
CSERE 78’
Reyes le, Salvio be.

78. PERC: éledezik az Atlético, azonban a magas labdákat a Fulham védői rendre kivágják.

VÉDÉS 75’
A londoniak kapusa magabiztosan fogta a labdát.
SZABADRÚGÁS 75’
Agüero, Atlético Madrid
Az argentin az alsó sarkot vette célba.
SZÖGLET 72’
Balról tekert középre a gólszerző.

69. PERC: Gerzson repült be a kapu elé egy beadásra, azonban már csak későn érte el a labdát, így mellé lőtt.

CSERE 68’
Simao hagyta el a pályát sántikálva, Jurado érkezik a helyére.

65. PERC: most érződik csak igazán, hogy tétje van a meccsnek, a játékosok elkezdték aprítani egymást.

63. PERC: A norvég és az argentin harcoltak a labdáért, hangeland fellökte Agüerót. Rizzoli megelégelte ezt és egy sárga lappal díjazta a megmozdulást.

SÁRGA LAP 63’
Hangeland, Fulham
Agüerót döntötte le a londoni játékos.

60. PERC: David De Gea nyújtózott nagyot Davies laposan kúszó lövésénél, a fiatal portás fontos pillanatban mutatott be bravúrt, mivel a Fulham eddig uralja a játékot.

VÉDÉS 60’
De Gea, Fulham
Fontos védés Davies lapos lövésénél.

57. PERC: Dempsey máris lesre futott.

Hoppá! Kiszúrtuk Orbán Viktort a tömegben:

CSERE 55’
Fulham
Zamora eddig bírta, Dempsey a helyén.

54. PERC: a madridiak csapatkapitánya, Antonio López durrantott mellé, Schwarzer kikísérte a labdát.

52. PERC: Gera kapott egy hosszú indítást, amit épphogy nem ért el, azonban De Geával ütközött, most kisebb tömegjelent van a pályán.

50. PERC: harapósabbak az angolok, az utóbbi percekben főleg a Fulhamnél van a labda.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A spanyolok indították útjára a labdát.

46. PERC: a játékvezető lefújta az első félidőt. Az Atlético Madrid Forlán góljával szerzett vezetést a 32. percben, de Gera gólpassza után Davies 5 minutummal később egalizált, az állás 1-1. Maradjon velünka második félidőre is.

VÉDÉS 45’
Simao lövését fogta bravúrral.
SZÖGLET 45’
Simao, Atlético Madrid
A változatosság kedvéért ismét a portugál lőtte.

Davies gólja:

37. PERC: Zamora húzogatott a spanyolok tizenhatosán belül, azonban túlcselezte magát, így kitette Gera Zoltánnak. Honfitársunk középre tekert, az Atlético védői csak beleérni tudtak a labdába, Davies pedig De Gea kapujába lőtt, 1-1.

GÓÓÓÓL! 37’
Gera passzából lőtt a hálóba.
VÉDÉS 34’
Agüero lövését húzta le a portás.

Forlán öröme:

32. PERC: Reyes lódult meg a jobb oldalon, középre tett labdájára Agüero csapott le, lövése lecsúszott azonban épp így volt jó Diego Forlánnak, aki senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, 1-0.

GÓÓÓÓL! 32’
Egy pazar akció végén talált be az uruguayi.

27. PERC: Agüeróval sok gondja lesz a Fulhamnek, az apró argentin ismét a szélen villogott, a beadás azonban ezúttal pontatlanra sikerült, Assuncao pedig nem merte elvállalni kapásból a kipattanót.

A méltán híres angol szurkolók egyike:

24. PERC: Agüero csinált bohócot a Fulham védelmének jobb oldalából, azonban középre tett labdáját kivágták az angolok.

22. PERC: Forlán bombázott fölé a tizenhatos előteréből.

VÉDÉS 20’
De Gea, Atlético Madrid
Davies lövését fogta a spanyol hálóőr.

17. PERC: Gera lőtt fölé.

16. PERC: az Atlético Madrid a tizenhatos jobb sarkáról végezhetett el szabadrúgást, Simao és Reyes állt a labda mögé. A spanyol lőtte el végül a játékszert, Schwarzer azonban magabiztosan védett.

VÉDÉS 16’
A felsőből tornázta ki Reyes szabadrúgását.
SZABADRÚGÁS 16’
Jobb oldaról lőhetett a spanyol.

14. PERC: eddig rendkívül sok hibával játszanak a csapatok, sok a pontatlan, rossz átadás.

12. PERC: Agüero lopott labdát a középpályán, passzából Forlán találta el a kapufa tövét – nagy helyzet volt!

10. PERC: újabb angol les.

8. PERC: a pontrúgásból nem lett nagyobb helyzet, Raúl Garcia lövését blokkolták a védők.

SZÖGLET 8’
Jobbról érkezett a szabadrúgás.

7. PERC: Bobby Zamorát állította meg lesen a partjelző zászlaja.

5. PERC: eddig a mezőnyben folyik főleg a játék, a csapatok még ismerkednek egymással.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Fulham
Az angolok indították útjára a labdát.

Kezdőcsapatok:
Atlético Madrid:
De Gea – Antonio López, Dominguez, Perea, Ujfalusi – Simao, Raú Garcia, Assuncao, Reyes – Agüero, Forlán

Fulham: Schwarzer – Konchesky, Hangeland, Hughes, Baird – Davies, Murphy, Etuhu, Duff – Gera – Zamora

Épp a mérkőzést felvezető ünnepség folyik. Egy kis érdekesség, az EL idei kiírásában a Fulham utazott a legtöbbet – nem hiába.

Geráék edzése a hamburgi stadionban:

Az Atlético játékosainak tréningje:

Erre megy ki a játék:

Az UEFA hivatalos honlapján közzétette a a kezdőcsapatokat, örömhír, hogy Gera Zoltán a pályán lesz a kezdő sípszó pillanatában. Érdekesség, hogy Roy Hodgson számít a találkozó előtt sérüléssel bajlódó Bobby Zamorára és Damien Duffra is.

Hamarosan (20:45) kezdődik a mérkőzés a hamburgi Nordbank Arénában, melyet 1953. július 12-én adtak át és 57274 helyszíni néző befogadására alkalmas. Egyikük biztosan Orbán Viktor lesz, ugyanis a leendő miniszterelnök, egyben a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója az intézmény vezetőinek társaságában élőben nézi meg Gera Zoltán és a Fulham nagy meccsét.

A mérkőzés játékvezetője az olasz Nicola Rizzoli lesz, míg az oldalvonalak mentén Cristiano Copelli és Luca Maggiani segítik a sípmester munkáját.

A találkozó előtt a média természetesen igyekezett az összes főszereplőt megszólaltatni, így megtudhattuk, hogy miképp vélekedik a két mester az összecsapásról. Az Angliában az év edzőjének választott Roy Hodgson elmondta, nagyobb sikernek tartja a mostani finálét, mint mikor 1997-ben az Interrel szerepelt a jogelőd, az UEFA-kupa döntőjében. A szakember azt is hozzátette, itt már nem az élvezet, hanem az eredményesség számít.