Celtic-győzelem a derbin

Tét nélküli meccsen győzte le a Celtic az ősi rivális Rangerst a skót labdarúgó-bajnokság rangadóján.

Az Old Firmnek ezúttal nem volt tétje, hiszen a Rangers már megnyerte a bajnokságot, mint ahogy az is eldőlt, hogy a Celtic a második helyen végez idén a skót labdarúgó-bajnokságban.

A házigazda zöld-fehérek Lee Naylor megpattanó szabadrúgásával szerezték meg a vezetést, a 43. percben aztán a korábban a Celticben is megfordult (ritka az ilyen…) Miller egyenlített.

Ugyanakkor nem sokáig szerepelt 1-1 a táblán, két perccel később ugyanis Fortune egy közeli fejessel mattolta a cserekapust, Alexandert, akinek a lábai között pattogott el a labda a hálóig.

Az eredmény a folytatásban már nem változott, a pályán lévők létszáma azonban igen: McCulloch a 91. percben kapott piros lapot, így a Rangers tíz emberrel fejezte be a szezonbeli negyedik csúcsderbit. Ezt megelőzően két Rangers-siker és egy döntetlen született az Old Firmen.