Kiütötte a Honvéd a Diósgyőrt

Honvéd–Diósgyőr 4–2, Paks–Videoton 1–2, Kecskemét–Haladás 2–3 Nyíregyháza-Újpest 2-2 Vasas-Pápa 2-2 Kaposvár-MTK 1-2

Bp. Honvéd–Diósgyőr 4–2

A Bp. Honvéd-Diósgyőr mérkőzés mind a hat gólja az első játékrészben esett. A hazaiak sorozatban ötödik bajnokijukon maradtak veretlenek, a vendégek pedig egyre nehezebb helyzetbe kerülnek.

Paks–Videoton 1–2

Már a 3. percben megszerezte a vezetést Tököli Attila révén a Paks, a fehérváriak azonban Sándor György és Nemanja Nikolics góljával fordítottak, és 2–1-re győztek.

Kecskemét–Haladás 2–3

A Kecskeméti TE-ERECO otthon fogadta a Haladást. A 31. percben Sipos Norbert szerzett vezetést a vendégeknek, az előnyt Nagy Gábor a 48. percben tovább növelte. Az 57. percben Farkas István távoli lövéssel szépített, de Nagy Gábor négy perccel később visszaállította a különbséget. A 70. percben Némedi Norbert is feliratkozott a gólszerzők közé, így végül 3–2-re nyert a szombathelyi együttes.