Öröm Newcastle-ben: Kádárék feljutottak!

A Szarkáknak mindössze egy év kellett az első osztály kiharcolásához.

Pedig nem úgy indult a hétfő esti mérkőzés, hogy már a forduló után feljutásnak örülhetnek a Newcastle szurkolói, ugyanis Cresswell révén már a 22. percben megszerezte a vezetést a Sheffield United, azonban a szünet előtt Lovenkrands büntetőből egyenlített.

Fordulás után sokáig nem változott az eredmény, majd Nolan a 73. percben lőtte az első osztályba a Szarkákat, ugyanis a harmadik helyen álló Nottingham Forest leikszelt a Gyepes Gábort eltiltás miatt nélkülöző Cardiffal, így hátránya behozhatatlanná vált a listavezetővel szemben. Kádár Tamás ezúttal a kispadról nézte végig a találkozót.

A Buzsákyt csereként bevető Queen’s Park Rangers 4-0-s vereséget szenvedett a Leicester otthonában.

Eredmény:
Newcastle – Sheffield United 2-1 (Lovenkrands 45. – büntetőből, Nolan 73. ill. Cresswell 22.)