A Chelsea élre ugrott a MU legyőzésével

A Chelsea 2-1-re győzött a Manchester United vendégeként, ezzel megelőzte riválisát a tabella élén.

A Chelsea kezdte aktívabban a rangadót, ám a 20. percben Malouda szerzett labdát az ellenfél térfelének baloldalán, majd harcosan beverekedte magát a tizenhatoson belülre, az alapvonal közeléből a kapu elé passzolt, ahol Joe Cole érkezett, és sarokkal szerzett vezetést a Chelsea-nek, 0-1!

A Manchester bár derekasan támadt, egyenlíteni nem tudtak a hazaiak. Sőt, a 79. percben egy ellentámadás végén növelni is tudta az előnyt. Drogba kapott lesgyanús helyzetben kiugratást, majd kissé kisodródva a léc alá bombázott, 0-2!

Azonban csak néhány percig volt megnyugtató a londoniak vezetése, a 81. percben Nani robogott el a baloldalon, majd középre passzolt. A labdába Cech is belepaskolt, a játékszer végül Macheda testéről és kezéről került a kapuba, így lett 1-2!

A 91. percben Berbatov akár pontot is menthetett volna, de tizenegy méteres lövését Cech könnyedén fogta. A Chelsea nyerni tudott az Old Traffordon, a sikerrel pedig megelőzte riválisát a tabella élén.