A baszkok is hajtanak a BL-indulásra

Hétfő esti sikerével a Bilbao már csak két pontra van a negyedik helyezett Mallorcától.

Gólgazdag mérkőzéssel zárult a spanyol labdarúgó-bajnokság, a Primera Division 29. fordulója. A hétfő esti Athletic Bilbao – Racing Santander mérkőzésen a szünetben 2-1-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok, a mérkőzés utolsó tíz percében pedig hatalmas volt a tűzijáték: előbb Bolado egyenlített, majd egy perccel később Llorente tizenegyesből volt eredményes és juttatta újra vezetéshez a Bilbaót. Susaeta a 89. percben szerzett góljával gyakorlatilag eldőlt a találkozó, ám a Racingnak erre is volt válasza, de Bolado újabb gólja a 90. percben már csak a szépítéshez volt elég.

Az Athletic Bilbao ezzel a győzelmével a 6. a spanyol bajnokságban, és tovább hajt a BL-selejtezőt érő negyedik helyezésért nagy versenyben a Mallorcábal, a rossz formában lévő Sevillával és a Deportivo La Corunával.

Eredmény:

Primera Division, 29. forduló:

Athletic Bilbao–Santander 4–3 (Llorente 17. és 81. – a másodikat 11-esből, Toquero 41., Susaeta 88., ill. Tchité 41., Bolado 80. és 90.)