Csak ikszelt a Milan a Lazióval

Újabb lehetőséget szalasztott el Leonardo csapata, amely győzelmével egy pontra lett volna az első helytől.

Az idény gyengélkedő, bentmaradásért küzdő Lazio ellen sem tudott élni a lehetőséggel az AC Milan a Serie A 31. fordulójában, hogy közelebb kerüljön a bajnokságban vezető Interhez és pontszámban beérje a második AS Romát.

A 18. percben Flamini harcolt ki tizenegyest a piros-feketéknek, amelyet Boriello belőtt (1-0), a gól azonban mégsem a milánóiak önbizalmát hozta meg, hanem a Lazio lett eltökéltebb, amely a gól után fölénybe került, a 32. percben pedig ki is egyenlített: egy előreívelt labda után a Milan-védők nem tudtak felszabadítani, Lichtsteiner pedig hat méterről bevágta a labdát (1-1).

Lendületben maradt a Lazio, és a szünetig a vezetést is megszerezhette volna, ez azonban elmaradt, ahogy a második félidőben a további gólok is. Hazai részről Antonini lőtt kapufát, Boriello szép lövése pedig alig ment fölé, a Laziónál pedig előbb Dias rontott ziccerben, majd a meginduló Zarate zárta rossz lövéssel a támadást.

A meccs utolsó helyzetét Abate puskázta el, aki Kolarov hibája után az üres kapu fölé küldte a labdát, így maradt az 1-1. A bajnokságot a 63 pontos Milan vezeti a 62 pontos Roma előtt, a harmadik AC Milannak 60 pontja van.