A Real egyelőre megállíthatatlan

Húsz perc igazi foci elég volt a Real győzelméhez a városi rivális ellen.

Az első félidő sok Real-helyzetet, valamint egy Atletico-gólt hozott a spanyol bajnokságban vasárnap este rendezett fővárosi derbin.
A Real MadridAtletico Madrid mérkőzés 10. percben az egykori realos Reyes váltotta gólra Agüero finom passzát, és bár az első játékrészben Van der Vaart, Cristiano Ronaldo és Higuaín is gólhelyzetbe került, végül 1-0-ás eredménnyel fordultak a csapatok.

A második félidőben aztán javított helyzetkihasználásán a Real, és negyed óra leforgása alatt lőtt három góljával el is eldöntötte a mérkőzést. Xabi Alonso először közelről pofozott be a kapuba egy továbbfejelt labdát (1-1), majd csodálatos, hosszú passzal indította Arbeolát, aki szépen cselezte át magát az Atletico védőin, és lőtte ki a hosszú sarkot (2-1).

A 62. percben a felszabadítani igyekvő vendégvédők szerencsétlenkedése után a labda Higuaínhoz pattant, aki ziccerben találta magát, nem is hibázott (3-1).

A mezőny egyik legjobbja, Xabi Alonso azért még elkövetett egy butaságot, és a 66. percben beleütött egy beadásba a saját ötösének sarkán, a jogosan megítélt büntetőt pedig Forlán magabiztosan bevágta.

A folytatásban az Atleticóban már nem volt annyi, hogy helyzeteket dolgozzon ki és egyenlítsen, így győzött a Real, és jobb gólkülönbségének köszönhetően őrzi előnyét a Barcelonával szemben.

Eredmények:

Primera División, 29. forduló:

Real Madrid-Atlético Madrid 3-2 (0-1)

gól: Alonso (49.), Arbeloa (55.), Higuain (62.), illetve Reyes (10.), Forlan (68. büntető)