Megkapta első tavaszi góljait, de nyert a Vidi

A székesfehérvári együttes hazai pályán 4-2-re győzött a Haladás ellen a Soproni Liga 20. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Videoton esélyeshez méltóan már az első percekben magához vette a kezdeményezést, a vezetéshez azonban kellett a szombathelyi Guzmics, a védő lábáról pattant a labda a vendég kapuba. Ez úgy tűnik megfogta a Haladást, ugyanis Nikolics két perc alatt duplázott, eldőlni látszott a mérkőzés.

Fordulás után a rendkívül peches napot kifogó Guzmicsról újfent saját kapujába pattant a labda, majd a Videoton átvette a teljes irányítást. Egy büntetőből szépített a Szombathely sőt, Oross a hajrában még szorosabbá tette a mérkőzést, a slussz poén ellenben elmaradt. A Videoton ugyan megkapta első góljait a tavaszi szezonban, így is magabiztosan tartotta otthon a három pontot és ugrott a tabella élére.

Eredmény:
Videoton – Haladás 4-2 (Guzmics 30., 56. – mindkettő öngól, Nikolics 36., 38. ill. Tóth 74. – büntetőből, Oross 81.)