Tovább szenved a Juve: ezúttal a Nápoly páholta el a Zebrákat

A Juventus ezúttal a Napoli otthonában kapott ki 3-1-re, pedig Chiellini révén a torinóiak vezettek.

Már a hetedik percben megszerezte a vezetést a Juventus, egy szabadrúgás után Del Piero csúsztatott a labdába, amit aztán Chiellini továbbított a hálóba.

Innentől kezdve azonban behúzta a féket a Juve, a második félidőre felpörgő Nápoly pedig 45 perc alatt elintézte a jobb sorsra érdemes torinóiakat: a 100. Serie A-s mérkőzésén játszó Hamsik ugyan kihagyott egy büntetőt a második felvonás legelején, azonban pár perccel később akcióból már nem hibázott, majd Quagliarellával lövetett gólt. Az i-re a pontot Lavezzi tette fel a 88. percben, azonban a 3-1 a mérkőzés összképe alapján a Juventusra nézve hízelgő.

A Zebrák ezzel elszenvedték szezonbeli 11. vereségüket.

Eredmény:

Napoli – Juventus 3-1 (Hamsik 51., Quagliarella 72., Lavezzi 88. ill. Chiellini 7.)