Sport

Gyulay Zsolt lemondott, határozatképtelenné vált Szujó Zoltán szövetsége

Gyulay Zsolt és Szujó Zoltán
Máthé Zoltán / Vasvári Tamás / MTI
Gyulay Zsolt és Szujó Zoltán
Máthé Zoltán / Vasvári Tamás / MTI
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a megnövekedett feladatai miatt döntött úgy, hogy távozik a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) elnökségéből, amelynek így három tagja maradt. Össze kell hívni a tisztújító közgyűlést.

Kedden benyújtotta lemondását Gyulay Zsolt, az MNASZ elnökségi tagja, számolt be róla a formula.hu, az értesülést pedig később maga az érintett erősítette meg a rallycafe.hu-nak. Mindez azt is jelenti, hogy,

mivel hárman maradtak a szervezet elnökségében, az határozatképtelenné vált, és tisztújító közgyűlést kell összehívni.

Az MNASZ elnöksége a szervezeti és működési szabályzat szerint hét fő. Ez az évek során négy főre olvadt, és ugyan a kajakosként kétszeres olimpiai bajnok Gyulay a két portál értesülései alapján már korábban is fontolgatta lemondását, végül a folytatás mellett döntött, de csak eddig – a MOB- és a Hungaroring Sport Zrt.-elnök a feladatai megnövekedésével indokolta lemondását. Mostani távozása után a 2022-ben megválasztott elnök, Szujó Zoltán, valamint Rabócsi Tibor és Kálmán Péter maradt.

Korábban az alelnök, Őry Tamás, valamint Weingartner Balázs és Korda Erik távozott az MNASZ-ből. A formula.hu emlékeztet rá, hogy Szujó megválasztása óta több szakág vezetője is lecserélődött, nem csak az elnökségi tagok száma csökkent.

A magyar autósport-szövetség az elmúlt években elsősorban a belső botrányaival kerül a hírekbe:

Frissítünk!

Kérdéseinkkel megkerestük a szövetséget, amely nem sokkal később egy közleményt rakott ki az oldalára, amelyben a többi közt azt írták, hogy:

 

„A jelenlegi, érzelmileg felfokozott közéleti helyzetben – különös tekintettel a választók vasárnapi döntésére – még nagyobb jelentősége van a nyugalomnak és a józanságnak. Közös felelősségünk, hogy ebben a légkörben is megőrizzük a higgadtságot, és ne engedjük, hogy a bizonytalanság vagy a megosztottság káoszba sodorja az autósportot és azt a közösséget, amely ezt a sportágat szervezi és élteti.”

 

Hozzátették, hogy a 2026-os szakági alapkiírások elkészültek, a bajnokságok elindultak vagy elindulnak, a sportbírói képzés zajlik, a szövetség pénzügyileg stabil, működőképessége nincs veszélyben.

 

„Amennyiben a tagság ezt igényli, a jelenlegi elnökség az idén december legelején esedékes tisztújító közgyűlésig kész ügyvezető elnökségként tovább dolgozni annak érdekében, hogy a 2026-os szezon bajnokságainak eseményei a lehető legnagyobb nyugalomban valósuljanak meg. Ezzel egyrészt senkit nem hozunk olyan helyzetbe, hogy egy rövid időszakra, nagyjából mindössze 5 hónapra kapja meg a felhatalmazást, másrészt biztosítani tudjuk, hogy a következő, új vezetés átgondolt, teljes ciklusra, azaz négy évre szóló stratégiát mutathasson be a tagságnak, és a 2027-es bajnoki szezonokat megfelelően előkészíthesse” – írták.

Kapcsolódó
Hogy Szujó Zoltánt lemondatnák, az csak a jéghegy csúcsa az autósportosok vitájában
Látszólag a semmiből összekülönbözött egymással két autós szervezet, a vita pedig addig fajult, hogy Szujó Zoltánt lemondásra szólították fel, de levelet kapott az ügyben Pintér Sándor belügyminiszter is. Utánajártunk, min veszett össze Szujó és Kurtyán Ferenc.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik