Sport

Rapport Richárd: Nem bántam meg, hogy Moszkvába jöttem

Illyés Tibor / MTI
Illyés Tibor / MTI
Rapport Richárd szerint a csalás problémája nagyon komoly a sakkban, és küzdeni kell ellene.

Véleményének a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek nyilatkozva adott hangot az első számú magyar sakkozó, aki Moszkvában, az Aeroflot Open elnevezésű nemzetközi tornán szerepel.

A csalás most komoly probléma. Nemcsak az online sakkban, hanem általában. Fel kell lépni ellene, a számítógép minden tippje óriási előnyt jelent

– mondta Rapport, akit másodikként rangsoroltak a szombaton elrajtolt és csütörtökön záruló, 14 ország csaknem másfélszáz képviselőjét felvonultató versenyen, amelynek teljes pénzalapja 20 millió rubel (88 millió forint).

A 28 éves nemzetközi nagymester, aki 28. a világszövetség, a FIDE aktuális világranglistáján, arról is beszélt az interjúban, hogy jól érzi magát az orosz fővárosban.

„Nem bántam meg, hogy Moszkvába jöttem. Jól érzem magam itt, játszom, talán nem olyan jól, de erős ellenfelekkel sakkozhatok, s ez a lényeg” – jelentette ki Rapport.

(MTI)

Kapcsolódó
Moszkvai sakkversenyen ül asztalhoz Rapport Richárd
Ott lesz a mezőnyben az oroszok korábbi világbajnokjelöltje, Jan Nyepomnyascsij is.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik