A tízszeres győztes Novak Djokovic magabiztos játékkal bejutott a legjobb 16 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A szerb klasszis – aki eddig 24 Grand Slam-tornán diadalmaskodott – pénteken a harmadik fordulóban a cseh Tomas Machac ellen nyert három játszmában (6:1, 6:4, 6:4), a pályafutása 100. ATP-tornagyőzelmére hajtó olimpiai bajnok Djokovic a nyolcaddöntőben is cseh ellenféllel, Jiri Leheckával találkozik.
A meccs során többen is bekiabáltak Djokovicnak, de volt egy kitartó férfi a lelátón, aki még a pályán adott interjúja közben sem tudta visszafogni magát. A serb teniszező végül így felelt:
Bocs, haver, de feleségem van. De azért megihatunk valamit. Bár azt hiszem, te már megtetted
– mondta Djokovic, mire többen is felnevettek. A klasszis, akit azért meccs közben zavartak a történtek, azzal folytatta, hogy volt egy kis odamondogatás kettejük közt a mérkőzés során, de most már nyugodtan le tudja ezt zárni a dolgot.
Laura Robson az Eurosporttól azt mondta, nem Djokovicot pécézték ki maguknak a lelátóról, mindkét teniszező ugyanazt kapta, de voltak, akik az első sorból kiabáltak, sokszor akkor, amikor Djokoviccsal szemben ültek, ezért is gondolhatta, hogy csak neki szól mindez.