Imre Bence az Európa Kupában sem állt le, kilenc gólt dobott a negyeddöntőben

Bodnár Boglárka / MTI

A Ferencváros saját közönsége előtt 32-29-re legyőzte a szlovák Tatran Presovot a férfi kézilabda Európa Kupa negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

Jól kezdték a találkozót a hazaiak, hamar megnyugtató előnyre tettek szert, sőt a 19. percre már ötgólosra nőtt a különbség (11-6). Ennek ellenére két találatra felzárkózott a szlovák élvonalban százszázalékos teljesítménnyel listavezető vendég csapat. Térfélcsere után Füzi Dániel szinte azonnal piros lapot kapott, de ez se zavarta meg a Fradit, az utolsó tíz perc elején ismét öttel ment (28-23). A hajrá már nem sikerült túl jól, dudaszó után némi kakaskodás is összejött, de három gól így is megmaradt a zöld-fehérek előnyéből.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Imre Bence kilenc, míg Bognár Alex hat gólt szerzett.