Djokovic történelmi vereséget szenvedett a világranglista 123. helyezettje ellen

MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Az olasz Luca Nardi legyőzte a világelső Novak Djokovicot az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna harmadik fordulójában.

A világranglistán 123. Nardi szerencsés vesztesként került főtáblára a kaliforniai tornán, amelyen pályafutása legnagyobb győzelmét aratta, amikor 6:4, 3:6, 6:3-ra verte a szerb klasszist.

Djokovic sem ATP 1000-es, sem Grand Slam-tornán nem kapott ki ennyire alacsonyan rangsorolt játékostól.

„Azt hiszem, a mai meccs előtt senki nem ismert engem. Remélem, a közönség élvezte a találkozót. Elmondhatatlanul boldog vagyok” – nyilatkozta a 20 éves olasz. Aki a döntő szettben 16 nyerőt ütött, nyolcsszor annyit, mint Djokovic, aki 2019 óta először szerepelt a kaliforniai tornán.

Djokovicnak 11 meccses győzelmi szériája szakadt meg az 1000-es tornákat tekintve, és 2018 óta először fordult elő vele, hogy a top50-en kívüli játékos győzte le. Nardi a legjobb tizenhat között az amerikai Tommy Paullal játszik majd.