Őrült hajrá után jutott Magyar Kupa-döntőbe az ETO

Bodnár Boglárka / MTI

A Győri Audi ETO KC szombaton 29-28-ra legyőztes a DVSC Schaefflert a Magyar Kupa elődöntőjében.

Az első gólt a debreceniek dobták ugyan, de hamar átvette az irányítást az ETO és viszonylag gyorsan három góllal ellépett. Rendezte sorait a DVSC, de 10-10 után újra produkált egy háromgólos sorozatot a győri együttes, sőt Lukács Viktória egy másodperccel a dudaszó előtt növelte négyre a különbséget.

Nagyon jót tett a szünet a debrecenieknek, bár sokáig nem sikerült közeledniük a győriekhez, de az utolsó húsz percre egészen elképesztő játékot hoztak. A hajrára sikerült beérni az ETO csapatát, sőt Kácsor Gréta az 56. percben értékesített egy hetest, amivel már a DVSC szerzett vezetést. Az utolsó négy perc őrült rohanásából azonban a győriek jöttek ki jobban, ráadásul az utolsó támadás hiába volt a debrecenieké, lövés nélkül zárult, így a zöld-fehérek jutottak be elsőként a fináléba.

A 15 sikerével csúcstartó Győr sorozatban huszadszor jutott be a döntőbe.