Lefogták a kézist, hogy ne verekedjen a lelátón, de búcsúzóul azért leköpte az ellenfél szurkolóit

Sportszerűtlen jelenettel zárult az IK Sävehof-Nexe kézilabdamérkőzés az Európa Liga csoportkörének zárófordulójában.

A keddi mérkőzést viszonylag simán behúzta a svéd csapat, az első félidő első 15 percében volt valódi esélye a vendégeknek a pontszerzésre. Szünetben is csak kettővel vezetett még a Sävehof, de egy 4-0-s sorozattal hamar hat gólra ugrott a különbség, amely a találkozó végéig megmaradt. A vereség és talán a hazai drukkerek is megviselték a Nexe játékosát, Fahrudin Melicet, aki lefújás után kiment a szurkolókhoz arcoskodni. Némi szájkarate után elkezdett felmászni a lelátóra, de a szervezők leszedték onnan, majd a két csapat kézisei is próbálták elvinni onnan. A montenegrói azért búcsúzóul még jól odaköpött egyet a lelátó irányába.

Az incidens egy másik szögből:

A horvát és a svéd együttes is 7-7 pontot gyűjtve, a második és harmadik helyen lépett tovább a legjobb 16 közé, a Nexére a Rhein-Neckar vár, míg a Sävehof a Hannover ellen játszik egyenes kieséses párharcot.