Egy kizárás miatt került világbajnoki döntőbe Márton Richárd

Kovács Tamás / MTI

Pádár Nikolett 200 méter gyorson, Márton Richárd pedig 200 méter pillangón jutott döntőbe a doha úszó-világbajnokság keddi elődöntőiből.

A két magyar versenyző közül a 17 éves Pádár ugrott medencébe előbb, az első százon pedig rettentően bekezdett. Ugyan kicsit visszaesett, de így is negyedikként ért be a futamában, az 1:57.13 perces idővel pedig hetedikként kvalifikálta magát a döntőbe.

Mártonnak már jóval körömrágósabb estéje volt. Az Európa-bajnoki ezüstérmes száz méternél még első volt, az utolsó 50-re viszont láthatóan elfáradt és végül ötödikként érte a falat. Utólag kiderült, hogy 1:56.04 perccel pont kilencedikként zárt, csakhogy hosszas vizsgálódás után kizárták Krzysztof Chmielewskit. A futamgyőztes kipottyanásával pedig nyolcadikként döntőbe jutott Márton Richárd is.