Négy magyar érem a karate Európa-bajnokságon

facebook.com/p/Magyar-Karate-Szakszövetség

Négy bronzérmet nyert a magyar csapat a Tbilisziben rendezett kadett, junior és U21-es karate Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a georgiai kontinensviadalon – melyen 49 ország 1200 sportolója vett részt – az U21-es korosztályban Bárdos Ádám formagyakorlatban lett harmadik, miután a selejtezőben vitatható pontozással kikapott német riválisától, a vigaszágon azonban javított és végül horvát ellenfelet legyőzve szerezte meg a bronzérmet.

Küzdelemben a nők +68 kg-os súlycsoportjában Fleischer Dóra nyert bronzot az U21-esek között.

A junioroknál a 2022-ben vb-második Loyal Lili állhatott fel a dobogó alsó fokára, miután a vigaszágon remekül menetelt és a helyosztón cseh riválist vert. A kadetteknél Dalnoki Szófia (47 kg) az elődöntőig jutott, ott szoros vereséget szenvedett, a bronzmérkőzésen viszont legyőzte ukrán ellenfelét.

Közel állt az éremhez, és végül az ötödik helyen végzett junior formagyakorlatban Fodor Amira.

Gáspár Laura, Szilágyi Emma, Kovács Gergely, Török Panka és Nagypál Ibolya hetedik helyen zárt.