Vért izzadt az osztrákokkal, Eb-elődöntős a francia kéziválogatott

INA FASSBENDER / AFP
A veszprémi Ludovic Fabregas hét gólig jutott
A félidőben még meglepetésre Ausztria vezetett, végül kijött a tudásbeli különbség, és Franciaország 33-28-as győzelmet aratott a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének magyar érdekeltségű csoportjában, és bejutott az elődöntőbe.

A torna meglepetéscsapata az egész első félidőben jól tartotta magát, sőt a szünet előtt egy 4-0-s sorozattal átvette a vezetést (15-16). A második játékrész elején egy 4-0-s rohammal visszavágtak és elléptek a franciák (21-18), de innen a 44. percre még egyszer egyenlített az ellenfél (22-22).

A folytatásban azonban már magabiztosabb volt és kevesebbet hibázott az olimpiai címvédő, ennek ellenére négygólosnál nagyobb különbség csak a legvégén alakult ki a csapatok között (33-28), írta tudósításában az MTI.

A Telekom Veszprém francia játékosai közül a beálló Ludovic Fabregas hét, a balszélső Hugo Descat négy, az irányító Kentin Mahé három, a szintén irányító Nedim Remili két alkalommal talált a hálóba a kölni összecsapáson.

Az osztrákok két győzelem és három döntetlen után először veszítettek az Eb-n, míg a franciák százszázalékosak és már biztosan az elődöntőt jelentő első két hely valamelyikén zárnak a középdöntőben.