Szenzáció a kézilabda-Európa-bajnokságon: pontot szerzett Feröer-szigetek csapata

SOEREN STACHE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A feröeri férfi kézilabda-válogatott szombaton óriási meglepetésre 26-26-os döntetlent játszott a norvég csapattal az Európa-bajnokság csoportkörében.

Már az első félidőben láthatták a norvégok, hogy nem lesz könnyű dolguk, mert a feröeriek nem engedték ellépni ellenfelüket 1-2 gólnál többel. Nagy nehezen sikerült ugyan 10-7-nél áttörni ezt a határt, de félidőben is csak 13-12 volt az eredmény Norvégia javára. Hasonlóan izgalmasra sikerült a második 30 perc is, főleg a hajrá.

Norvégia 26-23-ra ellépett, a feröeri csapat húzóembere, Elias Ellefsen á Skipagötu viszont hétméteresből szépített. Így indult az utolsó perc. Reinkind kihagyott egy lövést, amire Rói Berg Hansen gyors góllal felelt. Gondolhatnánk, hogy innentől csak le kellett volna pörgetni az órát, de Ellefsen labdát szerzett, Harald Reinkind pedig egy faulttal megadta az esélyt a csodára: hetest lőhettek a feröeriek. Ezt is Ellefsen vállalta, kíméletlenül a hálóba lőtt és négy másodperccel később felrobbant a lelátó.

Az idei Feröer-szigetek első Európa-bajnoksága, az első mérkőzésen 32-29-re kikapott Szlovéniától, de a második fordulóban máris megszerezte történelmi első pontját. Az utolsó fordulóban a feröeriek a pont nélkül álló lengyelekkel találkoznak, egy győzelemmel pedig akár tovább is juthatnak.

Eredmények – kézilabda Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló

D csoport (Berlin):
Norvégia – Feröer-szigetek 26-26 (13-12)
Szlovénia-Lengyelország 32-25 (20-14)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Szlovénia 4 pont, 2. Norvégia 3, 3. Feröer-szigetek 1, 4. Lengyelország 0

E csoport (Mannheim):
Svédország-Georgia 42-26 (23-9)
Hollandia – Bosznia-Hercegovina 36-20 (17-7)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Svédország 4 pont (71-46), 2. (és továbbjutott) Hollandia 4 (70-49), 3. Georgia 0 (55-76), 4. Bosznia-Hercegovina 0 (40-65)

F csoport (München):
Dánia-Görögország 40-28 (20-13)
Portugália-Csehország 30-27 (13-7)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Dánia 4 pont (63-42), 2. (és továbbjutott) Portugália 4 (61-51), 3. Csehország 0 (41-53), 4. Görögország 0 (52-71)