Az ötszörös világbajnok lesz a 16 éves csodagyerek ellenfele a dartsvébén

Tom Dulat / Getty Images

Az idei dartsvilágbajnokság meglepetésembere, a 16 éves Luke Littler az ötszörös világbajnok Raymond van Barnevelddel találkozik majd a nyolcaddöntőben.

Littler már korábban megváltotta a helyét a legjobb 16 között, amikor 4-1-re verte a kanadai Matt Campbellt, Barneveld pedig pénteken követte őt a Jim Williams elleni győzelmével.

Két játszma után még 1-1 volt az állás, aztán Van Barneveld elhúzott, amikor a harmadik és a negyedik szettet is 3-0-ra nyerte.

Az ötödik játszmában Williams fogott ugyan két leget, de ez a szett is Barney-é lett, és ezzel le is zárta a meccset.

Szintén nyolcaddöntőbe jutott a 9. kiemelt walesi Jonny Clayton, aki a lengyel Krzysztof Ratajskit verte 4-2-re, valamint a tizedik helyen rangsorolt ausztrál Damon Heta, akit nagyon megizzasztott az első vébéjén szereplő holland Berry van Peer. Heta négy meccsnyilat is elrontott, majd egy 151-es kiszállóval nyerte meg a meccset.

Darts-vb, 3. forduló:

Damon Heta (ausztrál, 10. kiemelt) – Berry van Peer (holland) 4-3 (0-3, 2-3, 3-0, 3-2, 3-1, 1-3, 3-1)
Jonny Clayton (walesi, 9.) – Krzysztof Ratajski (lengyel, 24.) 4-2 (3-1, 3-2, 0-3, 3-1, 1-3, 3-1)
Raymond van Barneveld (holland, 29.) – Jim Williams (walesi) 4-1 (3-2, 2-3, 3-0, 3-0, 3-2)