Hiába jutott három is elődöntőbe, az egyetlen nem skandináv válogatott lett világbajnok

Jonathan NACKSTRAND / AFP

A francia női kézilabda-válogatott vasárnap 31-28-ra legyőzte a norvég csapatot a világbajnokság döntőjében.

Már az első félidő rendkívül izgalmas és fordulatosra sikerült, 13-13 után azonban a franciáknak jött ki jobban a lépés és a kimagaslóan sok gólt hozó első 30 perc után három góllal vezetett (20-17). Ezt a különbséget kellett volna ledolgozni az északiaknak, de egyetlen alkalommal sikerült csak egyre faragni a hátrányt, 26-25-nél. Norvégia védekezése nagyon feljavult, de így is nehézséget okozott lépést tartani az ellenféllel. A hajrában ráadásul 29-25-re is ellépett Franciaország és hiába próbálta gyorsan lezárni támadásait Norvégia, végül kikapott.

A legjobb négy között így az egyetlen olyan csapat nyert aranyérmet, amely nem skandináv, egyben nem rendező ország nemzeti együttese volt a tornán.

A kora esti bronzmérkőzésen a dán válogatott 28-27-re verte Svédországot.