„Úgy érzem, hogy nem rontottam el semmit” – Jakabos Eb-negyedik 400 vegyesen

Kovács Tamás / MTI
Otopeni, 2023. december 5. Jakabos Zsuzsanna a női 400 méteres vegyesúszás döntője után a rövidpályás úszó Európa-bajokságon a romániai Otopeniben 2023. december 5-én. A magyar versenyző a negyedik helyen végzett. MTI/Kovács Tamás
Gyorsváltóban lett egy ötödik és egy hatodik helyezésünk.

Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen végzett 400 méter vegyesen az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A 34 évével a romániai Eb női mezőnyének korelnöke – aki már 2005-ben Triesztben is szerepelt 25 méteres medencében rendezett Eb-n – a délelőtti előfutamból 4:36.52 perces idővel a hatodik helyen jutott a fináléba.

A döntőben a 2-es pályán úszó Jakabos, ahogyan arra számítani lehetett, pillangón erősen kezdett és másodikként fordult a hátra, féltávnál pedig őrizte pozícióját. Mellen kissé leszakadt az élmezőnytől, de így is negyedikként indulhatott neki a gyorsnak, és végül ebben a pozícióban csapott célba 4:32.87 perces idővel.

Úgy érzem, hogy nem rontottam el semmit, magamhoz képest a fordulóim is rendben voltak. Sikerült négy másodpercet javulni a délelőttihez képest, és körülbelül így is terveztem

– nyilatkozta az MTI-nek Jakabos, aki szerdán 200 méter pillangón ugrik medencébe. Mint megjegyezte, régen úszta már Eb-n ezt a számot, és bízik abban, hogy esetleg háromszor kell majd leúsznia, ami döntőt jelentene.

A 400 méter vegyest a brit Abbie Wood nyerte 4:27.45 perccel.

A Szabó Szebasztián, Nell Olivér, Jászó Ádám, Márton Richárd összeállítású 4×50 méteres gyorsváltó az ötödik, míg a Senánszky Petra, Ugrai Panna, Komoróczy Lora Fanni, Pádár Nikolett összetételű kvartett ugyanebben a számban a hatodik lett.

A nők a délelőtti előfutamban 1:39.28 perces országos csúccsal a hetedik helyet szerezték meg, a staféta a 2017-es koppenhágai Eb-n a Gyurinovics Fanni, Bordás Beatrix, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána által felállított 1:39.91-es időt adta át a múltnak. A magyarok az esti fináléban aztán még rá tudtak tenni egy lapáttal, és 1:38.49 perces csúccsal egy helyet előrelépve a hatodik helyen zártak. A férfiak ötödikként várhatták a finálét, 1:25.71 perccel ugyancsak meg tudták javítani délelőtti idejüket (1:26.43) és az ötödik helyen zártak.

A legjobb 20.88 másodperccel a nyitóember Szabó Szebasztián volt, aki két éve Kazanyban három aranyat is nyert.

Nagyon örülök, hogy így az első nap olyat tudtam úszni, mint két éve az egyéni középdöntőjében. Holnap folytatás, és nagyon szeretnék egyéni csúcsot úszni

– mondta Szabó.

Senánszky Petra 50 méter gyorson, Márton Richárd pedig 100 méter pillangón nem jutott döntőbe, előbbi 24.30 másodperccel a 14., utóbbi 51.42-vel összesítésben a 12. lett.