„Nagyon meglepett, hogy ilyen jó lett az időm” – Késely Ajna óriási úszással döntős a rövidpályás Eb-n

Derencsényi István / MTI
Jakabos Zsuzsanna 400 méter vegyesen, valamint a férfi és a női 4x50 méteres gyorsváltó is érdekelt lesz az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság keddi nyitónapjának döntőiben.

A délelőtti programban a 15 éves Jackl Vivien ugrott először medencébe a magyarok közül, egyéni legjobbjához közeli idővel tizedik helyen zárt 400 vegyesen. Őt követte Jakabos, aki 4:36.52 perces idővel a hatodik helyen bejutott az esti döntőbe. Harmadikként Késely Ajna is előfutamon úszott négyszázon, 4:42.64 perccel a 14. helyen végzett.

Női 800 méter gyorson Késely Ajna 8:21.51 perces idővel összesítésben a harmadik, a 18 éves Flück Nóra pedig 8:30.48-cal a negyedik idővel került a szerdai fináléba, míg a 14 éves Nagy Napsugár 8:41.75-tel a tizedik lett.

Nagyon meglepett, hogy ilyen jó lett az időm, hiszen délelőtt én úsztam egy négyszáz vegyest is, ezzel együtt is ott tudtam most lenni a legjobb nyolcszázasokkal. Ennek tükrében bizakodóan várom a holnapi döntőt

– nyilatkozta Késely a verseny után.

Férfi 100 méter pillangón Márton Richárd azok után ugrott medencébe, hogy néhány napja még az Egyesült Államokban versenyezett, vagyis egy hosszú utazást követően állt fel a rajtkőre. A magyar úszó végül 52.08 másodperces idővel éppen az utolsó, 18. továbbjutó helyet csípte el az elődöntőre, de elismerte, hogy még szoknia kell az időeltolódást is. Szintén döntőbe kerültek a 4×50 méteres gyorsváltóink, a női csapat hetedik, a féri pedig ötödik legjobb idővel került fináléba.

Férfi 400 méter gyorson Holló Balázs 14. helyen zárt, míg 50 méter háton Jászó Ádám 22. lett, de egyéni csúcsától (24.27 mp) négy századdal maradt csak el. Női 50 méter gyorson a 17 éves Komoróczy Lora Fanni 35., Ugrai Panna 31. helyen végzett, míg Senánszky Petra 24.47 másodperces idővel a 12. helyen bejutott az elődöntőbe.