Bombameglepetés a kézivébén, afrikai csapat szerzett pontot a horvátok ellen

Bjorn LARSSON ROSVALL / TT NEWS AGENCY / AFP

A szenegáli válogatott meglepetésre 22-22-es döntetlent játszott horvátországgal a női kézilabda-világbajnokságon.

Nem kezdett jól a sokkal esélyesebb európai csapat, Szenegál 5-2-re ellépett és bár ennél nagyobb előnyre nem tett szert, stabilan tartotta magát. A horvátok gyengén védekeztek és a támadásaik is pontatlanok voltak, a szünetben 9-11-es hátrányba kerültek. Nem javult a helyzet a második félidőre sem, csakhogy az afrikaiak az utolsó tíz percben már eléggé elfáradtak.

Sokat elárul az adat, hogy az 57. percben lett csak újra egyenlő az állás, amikor a horvátok 21-21-re javították az állást. A mérkőzésen másodszor volt egál 0-0 után.

A hajrában ennek ellenére is nyerhetett volna az európai csapat, de elpuskázta a lehetőséget Horvátország, így aztán be kellett érnie a döntetlennel, ami még sokba kerülhet. A többi mérkőzésen elmaradt a meglepetés, Grönlandot 11 góllal verte Dél-Korea, a brazilok átgázoltak a kazahokon, a románok pedig kitömték Chilét.