Nehéz, de nem reménytelen a Fradi helyzete az Europa Kupában

Fradi.hu
Fradi.hu

A Ferencváros 33-29-re kikapott a svájci BSV Bern vendégeként a férfi kézilabda Európa Kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Az előző körben a ciprusi Parnasszosz Sztrovolut kettős győzelemmel búcsúztató Ferencváros az újonc Eger elleni magabiztos, 37-20-as szerdai bajnoki sikerrel hangolt, míg a Bern egy hete lépett legutóbb pályára, akkor 34-27-re kikapott a listavezető Kadetten Schaffhausentől.

A szombati találkozó elején két-háromgólos előnyre tett szert a svájci csapat, az első félidő második felében pedig öttalálatosra nőtt Pásztor István vezetőedző együttesének hátránya (14-9).

A második játékrész elején hatgólosra hízó különbséget az utolsó tíz percre megfelezte ugyan a Ferencváros (27-24),

ám ennél közelebb már nem tudott zárkózni a hajrában, így négygólos hátrányból várhatja a visszavágót.

A találkozó legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Felix Aellen volt 8 góllal, vendégrészről Nagy Bence hétszer, Kovacsics Péter ötször talált be, Győri Kristóf nyolc, Borbély Ádám négy lövést védett.

A visszavágót december 14 órától rendezik az Elek Gyula Arénában.