Bölk és Böde-Bíró vezérletével verte a Fradi a Győrt a kézis csúcsrangadón

Hegedüs Róbert / MTI

A női kézilabda NB I rangadóján az FTC 28-22-re verte a Győrt.

A kezdés előtt nyolcvanadik születésnapja alkalmából ünnepélyes körülmények között köszöntötték Takácsné Giba Márta világbajnoki arany- és bronzérmes, KEK-győztes, négyszeres bajnok jobbszélsőt, aki 17 évig kézilabdázott az FTC-ben, volt gólkirály és az év legjobb játékosa is.

A győriek kezdték hatékonyabban a meccset, a Fradi első három támadásából nem született gól, aztán feljavult a hazaiak támadójátéka, és 4-3-nál Klujber góljával már ők vezettek.

A kiegyenlített első negyedóra után majdnem másfél percig kettős emberelőnyben kézilabdázhatott az FTC, átvészelte azonban ezt a periódust a Győr (8-8), egyenlő létszámnál viszont 21 perc elteltével először alakított ki háromgólos különbséget a hazai csapat (11-8).

A játékrész hajrájában közte háromnál időt kért Ulrik Kirkely, a Győr edzője, ám a kapuban változatlanul remeklő Böde-Bíró vezérletével megőrizte hátsó stabilitását a Ferencváros, amely két perccel a szünet előtt ugyancsak kikérte idejét.

A belső posztokon hatékonyan lőttek a ferencvárosiak, akik ötgólos előnnyel vonulhattak pihenőre, a 16 találatukon négy játékosuk osztozott.

A fordulást követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a címvédő, hét perc alatt kétgólosra faragta lemaradását (18-16), ám a hazai közönség által űzött FTC visszaállította az ötgólos különbséget (23-18). A több ízben elsietett, pontatlan győri támadásokkal szemben a minden labdáért megharcoló vendéglátó olykor a szerencsével sem állt hadilábon a befejezéseknél, az ötvenedik percben 26-19 állt az eredményjelzőn.

A tíz hárítással záró Böde-Bíró sorra mutatta be a fontos védéseket, elkedvetlenítve az ETO lövőit, akik az utolsó percekben százszázalékosnak tűnő ziccereket és könnyű passzokat rontottak el, így a Ferencváros megérdemelten aratott magabiztos győzelmet.

A győriek rossz sorozata folytatódott: a Népligetben még Danyi Gábor vezetésével, 2019. december 29-én nyert legutóbb az ETO (28-27).

A világbajnokság előtt bajnokit már egyik csapat sem játszik.

„Nagy csatára számítottam a pályán és a lelátón is, fantasztikus volt a hangulat, ez rengeteget adott nekünk” – értékelt a találkozót követő sajtótájékoztatón Heine, aki első rangadóján irányította az FTC-t.  „Elégedett vagyok így, hogy nyerni tudtunk, nagyon büszke vagyok a játékosaimra, magas szintű kézilabdát mutattak be.”

„Hatvan percen át okosabban kézilabdáztak nálunk.A mai nap nem sikerült úgy, ahogy terveztünk, elemeznünk kell a történteket, hogyan tudunk jobban védekezni és hogy még élesebbek legyünk” – nyilatkozta Kirkely.

Női kézilabda NB I:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 28-22 (16-11)
gól: Bölk 8, Cvijic 7, Klujber, Lekic 6-6, Malestein 1, illetve Brattset, Kristiansen 4-4, Győri-Lukács 3, Szöllősi-Schatzl, Hovden, Haugsted, Nze Minko 2-2, Blohm, Rü, Oftedal 1-1
lövések/gólok: 48/28, illetve 42/22
gólok hétméteresből: 1/1, illetve 5/4
kiállítások: 6, illetve 4 perc