Ötméteresekkel dőlt csak el a derbi a Magyar Kupa döntőjében

Koszticsák Szilárd / MTI

Az UVSE drámai csatában, ötméteresekkel győzte le szombaton a címvédő Ferencvárost a BENU női vízilabda Magyar Kupa döntőjében.

Óriási hangulatban és magas színvonalon zajlott a mérkőzés, amelyen végig fej fej mellett haladt egymással a két csapat. Először a zöld-fehéreknek sikerült kétgólos előnyt kidolgozniuk, ráadásul néhány másodperccel a harmadik negyed vége előtt. Az UVSE remek védekezésének hála három és fél perccel a meccs vége előtt ledolgozta hátrányát. Az FTC Dömsödi góljával ismét vezetett, de

egy másodperccel a vége előtt Szegedi Panni ejtése behullott a kapuba, így a döntés az ötméteresekre maradt.

Az ötméteresek során a tíz lövő közül csak a válogatott Vályi Vanda hibázott az első öt párban, és a végén újra Szegedi lett a hős, mivel az ő büntetője döntött a kupa sorsáról.

Végeredmény – Magyar Kupa, döntő

UVSE – FTC-Telekom 13-12 (3-2, 1-3, 1-2, 3-1, 5-4) – ötméteresekkel
gólszerzők: Hajdu 3, Szegedi 2, Faragó, Lendvay, Tiba 1-1, illetve Gurisatti 3, Tóth-Csabai 2, Vályi, Bonca, Dömsödi 1-1