Nagy csatát hozott a nagyar csúcsrangadó, végül a Veszprém elvitte a pontokat Szegedről

Ujvári Sándor / MTI

A Telekom Veszprém szombat este 30-25-re győzött Szegeden, az NB I csúcsrangadóján.

Bánhidi Bence a bemelegítés során sérült meg, Kárpáti Krisztián vezetőedző a mérkőzés után elmondta, hogy a beszakadt a vádlija, ezért nem tudott pályára lépni, ráadásul a szabályok miatt már nem kerülhetett más a keretbe. Ettől függetlenül jól kezdett a Szeged, az első két gólt a hazaiak dobták, de apránként fölé nőtt a Veszprém, tíz perc alatt már három góllal vezettek a vendégek. Mikler Roland becserélése viszont jól sült el, visszajött a Szeged és szünetre 15-13-ra csökkent az eredmény.

A második félidőt is erősen kezdte a Szeged, sőt fordított is 17-16-nál, ekkor teljesen nyílt volt a mérkőzés, főleg a kiváló védekezések miatt. Csakhogy 20-20 után frissebben mozgott a Veszprém, 4-0-s szériával elhúzott, a lépéskényszerbe kerülő Szeged pedig fáradni kezdett és egyre többet hibázott. Az utolsó percekben már kialakult egy ledolgozhatatlan előny, végül öttel nyert a Veszprém. Ez volt a Szeged első pontvesztése a bajnokságban.