A győztes bronzmeccs után azonnal műteni kellett a birkózót

Milos Miskov/Anadolu Agency via Getty Images

Bronzmeccse után kórházba szállították és sürgősségi műtéten esett át Sota Partenadze birkózó, írja a Nemzeti Sport. A 61 kilogrammosok mezőnyében induló grúz sportoló a belgrádi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a harmadik helyért zajló mérkőzésen nagy csatában győzte le ukrán ellenfelét, 5-5 után, később szerzett ponttal lett az övé a bronz.

Néhány perccel a találkozó után rosszul lett, bélrepedés miatt életveszélyes állapotba került, azonnal meg kellett műteni, a beavatkozás két órán át tartott.

A Nemzeti Sport a nemzetközi szövetség közleményére hivatkozva arról írt, hogy tíz napig megfigyelésre a kórházban marad Partenadze, akinek az állapota a gyors közbeavatkozást követően stabil.

A 28 éves birkózó idén a világbajnoki bronzérme mellett az Európa-bajnokságon is harmadik volt.