US Open: ritkán látható zseniális ütést mutatott be Andy Murray

A US Open második fordulójában skót Andy Murray a bolgár Grigor Dimitrovval találkozott. Ugyan elég simán, 6:3, 6:4, 6:1 arányban vereséget szenvedett, a meccs elején, még az első játszmában olyan 18 ütéses labdamenetet zárt le egy zseniális megmozdulással, hogy még ellenfele is megtapsolta, majd az ütőjével pacsizott egyet vele elismerése jeléül.

A 36 éves, kétszeres olimpiai bajnok, skóttól, teljes nevén Sir Andrew Barron Murraytől egy csípőprotézis műtét után azért ez a sprint és ez a mozdulat nem semmi.

A magyar érdekeltségű mérkőzéseken Fucsovics Márton az ausztrál Alexei Popyrinnal az oldalán már a nyitókörben 6:3, 6:2 arányban kikapott és elbúcsúzott a férfi párosok küzdelmeitől.

Fucsovicsék egy francia kettős, Pierre-Hugues Herbert és Nicolas Mahut ellen léptek pályára a 32 közé jutásért, és mivel második szervagémjüket semmire elvesztették, ez előtt és ezt követően sem hibázott adogatóként egyik fél sem, így 29 perc játék után a francia duó került előnybe.

A második szett rögtön a rivális brékjével indult és a következő adogatójátékukat is elvesztették Fucsovicsék, akik fogadóként nem tudtak gémet csenni a franciáktól, így ezt a játszmát 34, a találkozót 63 perc alatt veszítették el.

A Babos Tímea, Bondár Anna kettős szintén elbukott a női párosok első fordulójában. A színtiszta magyar párost a Viktorija Azarenka és Beatriz Haddad Maia fehérorosz, brazil kettős múlta felül 6:3, 6:0 arányban.

A játéknapon amúgy meglepetés nem történt.

US Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

FÉRFI EGYES
Evans (brit, 26.)–Van de Zandschulp 1:6, 6:1, 6:3, 6:3
Báez (argentin)–Meligeni Alves (brazil) 6:7 (7–9), 6:4, 6:4 – Alves a harmadik szett után feladta.
Alcaraz (spanyol, 1.)–Harris (dél-afrikai) 6:3, 6:1, 7:6 (7–4)
Medvegyev (orosz, 3.)–O’Connell (ausztrál) 6:2, 6:2, 6:7 (6–8), 6:2