Halmozták a vébén az olimpiai kvótákat a magyar kajak-kenusok

Kovács Tamás / MTI

A magyar versenyzők egy ezüstérmet és három kvótát, két férfi kenust és egy férfi kajakost szereztek a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság vasárnapi döntőiben. Magyarország így nagyszerű teljesítménnyel a lehetséges 18-ból 15 párizsi indulási jogot begyűjtött Németországban.

A Nádas Bence, Kopasz Bálint kajak kettes a vb-címét elvesztette ugyan 500 méteren, de második helyével, Kopasz révén megszerezte az utolsó, hatodik férfi kajakos indulási jogot. A Korisánszky Dávid, Fekete Ádám kenu páros hatalmas verseny után lemaradt a dobogóról, ötödik lett, de ez is elég volt a két újabb kvótához.

Az ötkarikás indulási jog ebben a sportágban nem névre szól, a magyar olimpiai csapat a jövő évi válogatókon alakul majd ki.

A 200 méteren zajló para döntőkben is szereztek egy újabb paralimpiai kvótát a magyarok azzal, hogy Molnár Nikolett bravúrral az ötödik helyen ért célba a KL3-as kategóriában, írja tudósításában az MTI.