517 hellyel magasabban jegyzett riválist vert a 43 éves Venus Williams

Aaron Doster / Getty Images

Négy éve először vert meg top 20-as ellenfelet a 43 éves Venus Williams a cincinnati keménypályás tenisztornán. Az amerikaiak hétszeres Grand Slam-bajnoka – aki jelenleg csak 533. a világranglistán, és szabadkártyával indult –

a 16. helyen álló orosz Veronika Kugyermetovát búcsúztatta 6:4, 7:5-tel úgy, hogy mindkét szettben 1:4-ről fordított.

Williams az előző tíz mérkőzését elvesztette top 20-as riválisaival szemben. Mivel már keveset versenyez, az idén ez volt még csak a nyolcadik hivatalos meccse, és ezeken a harmadik győzelme, írja az MTI.

Az idősebbik Williams nővér – akinek húga, a 23-szoros GS-bajnok Serena tavaly visszavonult – 2021 januárja óta mindössze 24 tétmérkőzésen lépett pályára, és ezekből csak hatot nyert meg.