A tornász legenda fölényes győzelemmel tért vissza és népszerűbb mint valaha

Stacy Revere/Getty Images

Győzelemmel tért vissza a tornász legenda Simone Biles, miután hatalmas fölénnyel nyerte meg a US Classicot.

A sportág 26 éves ikonja utoljára a 2021-re halasztott olimpián versenyzett, de a csapatversenyt már nem fejezte be, mert mentális problémákra panaszkodott. Nyáron azonban ismét edzésbe állt és 732 nappal legutóbbi versenyét követően újra megmutatta klasszisát a chicagói válogatón.

Biles népszerűségéről mindent elárul, hogy már pénteken is megtelt a lelátó az edzéseken, majd a legendás sportoló mind a négy szeren megmutatta, miért ő a legjobb. A felemáskorláton kezdett 14,000 ponttal, amivel eleve első helyre ugrott, de előnyét folyamatosan növelni is tudta. Végül 59,100 ponttal nyerte a versenyt.

Az Egyesült Államok nemzeti bajnokságát augusztus 24–27-én rendezik San Diegóban, ahol szintén jelenése lesz az egyik legnépszerűbb amerikai sportolónak. Mivel októberben világbajnokságot is rendeznek, több lehetősége is lesz a párizsi olimpiai kvóta megszerzésére.